Kosárlabda: bajnokverés a női finálé rajtján a tengerentúlon

2012.10.15. 09:30
Meglepetéssel kezdődött a tengerentúli profi női kosárlabda-bajnokság (WNBA) idei döntője: a magyar idő szerint hétfő hajnalban véget érő első mérkőzésen a keleti bajnok Indiana Fever 76–70-re győzött a címvédő Minnesota Lynx otthonában.

A Fever a sérült Katie Douglas nélkül kényszerült nekifutni a finálénak, ám erős középjátékkal – a palánk alatti pontcsatát 38–24-re megnyerve – sikerült ellensúlyoznia legjobb dobója távollétét. Sokat számított az ellenfél 17 labdaeladásából termelt 15 pont is.

A 14 ezer néző előtt lejátszott mérkőzésen a Lynx a harmadik negyedbeli 8–0-s rohammal nyerő pozícióba navigálta magát (54–50), de előnyét képtelen volt megtartani, és a tavalyi diadalmas playoff elejétől számítva először került hátrányba egy rájátszásbeli párharcban.

A vendégeknél Tamika Catchings (20 pont) és Erlana Larkins (16 pont, 15 lepattanó) játéka emelkedett ki.