nemzetisport.hu 2019.08.29 16:33 Frissítve: 2020.01.18 20:03

NŐI KÉZILABDA NB I, 2019–2020

A női kézilabda NB I 2019–2020-as idényének menetrendje és eredményei.

 

 TUDNIVALÓK

A 2016-ban bevezetett rendszer szerint most sem lesz rájátszás a K&H Liga néven futó női bajnokságban, a 14 csapat 26 fordulós, oda-vissza vágós, körmérkőzéses rendszerben dönt a helyezések sorsáról. A 26., azaz utolsó kört követően élen álló együttes lesz a bajnok. Az idény végén a 13. és a 14. helyezett búcsúzik az élvonaltól, az NB I B Keleti és Nyugati csoportjának első helyezettje pedig feljut az első osztályba.

A 2019–2020-as idény versenykiírását IDE kattintva olvashatják!




AZ ÁLLÁS
1. Győr 15 15 508–347 +161  30
2. FTC 15 11 3 1 492–372 +120  25
3. Siófok 13 10 1 2 436–309 +127  21
4. Érd 13 10 3 425–350 +75  20
5. Debrecen 13 7 3 3 392–368 +24  17
6. Vác 13 6 2 5 373–372 +1  14
7. MTK 15 6 2 7 424–463 –39  14
8. Dunaújváros 13 5 2 6 328–341 –13  12
9. Fehérvár 13 4 1 8 322–378 –56  9
10. Kisvárda 14 3 3 8 337–395 –58  9
11. Mosonmagyaróvár 13 3 1 9 331–376 –45  7
12. Szombathely 14 3 1 10 344–441 –97  7
13. Békéscsaba 13 1 1 11 340–405 –65  3
14. SZISE 13 2 11 323–458 –135  2

AZ NB I ALAPSZAKASZÁNAK MENETRENDJE ÉS EREDMÉNYEI

1. FORDULÓ
Augusztus 29., csütörtök

Szent István SE–DVSC 24–33
Augusztus 30., péntek
Kisvárda–Szombathely 25–23
Alba Fehérvár–Mosonmagyaróvár 29–27
Augusztus 31., szombat
Érd–FTC 28–31
Békéscsaba–DKKA 27–29
Vác–MTK 31–21
Szeptember 1., vasárnap
Győr–Siófok 27–24

2. FORDULÓ
Szeptember 4., szerda
DVSC–Alba Fehérvár 30–22
Szeptember 6., péntek
Győr–Szent István SE 33–22
FTC–Kisvárda 30–22
Mosonmagyaróvár–Vác 28–29

Szeptember 7., szombat
MTK–Békéscsaba 29–27
DKKA–Érd 25–26
Siófok–Szombathely 40–21

3. FORDULÓ
Szeptember 11., szerda
Siófok–Kisvárda 26–17
Szeptember 13., péntek
FTC–DKKA 31–23
Alba Fehérvár–Győr 22–28
Szeptember 14., szombat
Érd–MTK 36–24
Békéscsaba–Mosonmagyaróvár 25–27
Vác–DVSC 26–30
Szent István SE–Szombathely 24–28

4. FORDULÓ
Szeptember 18., szerda
Győr–Vác 33–24
DVSC–Békéscsaba 32–30
Szeptember 20., péntek
Mosonmagyaróvár–Érd 22–29
Szeptember 21., szombat
Siófok–FTC 31–31
Kisvárda–Szent István SE 30–27
Szombathely–Alba Fehérvár 29–29
MTK–DKKA 27–27

5. FORDULÓ
Szeptember 3., kedd
FTC–MTK 36–22
Október 9., szerda
Érd–DVSC 29–33
Békéscsaba–Győr 19–30
Vác–Szombathely 31–28
Alba Fehérvár–Kisvárda 32–25

Október 10., csütörtök
Szent István SE–Siófok 19–39
Október 12., szombat
DKKA–Mosonmagyaróvár 27–20

6. FORDULÓ
Október 4., péntek
Kisvárda–Vác 24–24
Október 15., kedd

Szent István SE–FTC 26–45
Október 16., szerda
Győr–Érd 39–28
DVSC–DKKA 24–24
Október 18., péntek
Mosonmagyaróvár–MTK 24–23
Október 19., szombat
Siófok–Alba Fehérvár 40–15
Szombathely–Békéscsaba 24–28

7. FORDULÓ
Október 25., péntek
Kisvárda–Békéscsaba 32–26
DKKA–Győr 21–34
FTC–Mosonmagyaróvár 30–20
Alba Fehérvár–Szent István SE 29–26
Október 26., szombat
Érd–Szombathely 38–21
Vác–Siófok 27–31
MTK–DVSC 36–33

8. FORDULÓ
Október 2., szerda

Győr–MTK 38–21
Október 31., csütörtök
Szent István SE–Vác 27–27
November 2., szombat
Szombathely–DKKA 23–18
DVSC–Mosonmagyaróvár 32–26

November 3., vasárnap
Siófok–Békéscsaba 34–17
Kisvárda–Érd 27–29
Január 4., szombat
Alba Fehérvár–FTC 17–25

9. FORDULÓ
Szeptember 10., kedd
FTC–DVSC 30–30
Október 5., szombat
Érd–Siófok 27–21
November 6., szerda
Vác–Alba Fehérvár 29–22
Mosonmagyaróvár–Győr 21–35

November 8., péntek
DKKA–Kisvárda 24–19
November 9., szombat
Békéscsaba–Szent István SE 34–34
MTK–Szombathely 35–27

10. FORDULÓ
Október 20., vasárnap
Érd–Szent István SE 50–23
November 13., szerda
Vác–FTC 27–30
Győr–DVSC 36–28
November 15., péntek
Kisvárda–MTK 24–26
Alba Fehérvár–Békéscsaba 28–25
November 16., szombat
Szombathely–Mosonmagyaróvár 32–26
Február 6., csütörtök

Siófok–DKKA

11. FORDULÓ
December 29., vasárnap
FTC–Győr 27–28
MTK–Siófok 26–37
Érd–Alba Fehérvár 35–25
Békéscsaba–Vác 29–31
Mosonmagyaróvár–Kisvárda 24–24
DKKA–Szent István SE 33–22
DVSC–Szombathely 30–18


12. FORDULÓ

Január 8., szerda
Siófok–Mosonmagyaróvár 38–26
Kisvárda–DVSC 28–28
Vác–Érd 31–34

Január 10., péntek
Alba Fehérvár–DKKA 22–23
Január 11., szombat
Békéscsaba–FTC 24–39
Január 12., vasárnap
Szent István SE–MTK Budapest 26–37
Szombathelyi KKA–Győri Audi ETO KC 27–41

13. FORDULÓ
Január 17., péntek
DVSC–Siófok 30–39
DKKA–Vác 35–36
Mosonmagyaróvár–Szent István SE 40–23

Január 18., szombat
Érd–Békéscsaba 36–29
MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 36–30
FTC-Rail Cargo Hungaria–Szombathelyi KKA 40–17
Győri Audi ETO KC–Kisvárda Master Good SE 45–19

14. FORDULÓ
Január 22., szerda
FTC–Érd
Siófok–Győr
Január 24., péntek
DKKA–Békéscsaba
DVSC–Szent István SE
Mosonmagyaróvár–Alba Fehérvár
Január 25., szombat
MTK–Vác
Szombathely–Kisvárda

15. FORDULÓ
Október 13., vasárnap

Szombathely–Siófok 26–36
Január 15., szerda
Kisvárda–FTC 21–31
Február 4., kedd
Szent István SE–Győr
Február 7., péntek
Alba Fehérvár–DVSC
Február 8., szombat
Vác–Mosonmagyaróvár
Békéscsaba–MTK
Érd–DKKA

16. FORDULÓ
Február 13., csütörtök
Mosonmagyaróvár–Békéscsaba
Február 14., péntek
DVSC–Vác
Kisvárda–Siófok
DKKA–FTC
Február 15., szombat
MTK–Érd
Győr–Alba Fehérvár
Szombathely–Szent István SE

17. FORDULÓ
Február 19., szerda
FTC–Siófok
Vác–Győr
Február 21., péntek
DKKA–MTK
Alba Fehérvár–Szombathely
Február 22., szombat
Szent István SE–Kisvárda
Békéscsaba–DVSC
Érd–Mosonmagyaróvár

18. FORDULÓ
Január 7., kedd
MTK–FTC 36–36
Február 25., kedd
Siófok–Szent István SE
Március 4., szerda
Győr–Békéscsaba
Március 6., péntek
DVSC–Érd
Kisvárda–Alba Fehérvár
Mosonmagyaróvár–DKKA
Március 7., szombat
Szombathely–Vác

19. FORDULÓ
Március 11., szerda
FTC–Szent István SE
Március 13., péntek
DKKA–DVSC
Alba Fehérvár–Siófok
Március 14., szombat
Vác–Kisvárda
Békéscsaba–Szombathely
Érd–Győr
MTK–Mosonmagyaróvár

20. FORDULÓ
Január 5., vasárnap
Győr–DKKA 30–19
Április 3., péntek
DVSC–MTK
Mosonmagyaróvár–FTC
Április 4., szombat
Szombathely–Érd
Békéscsaba–Kisvárda
Siófok–Vác
Szent István SE–Alba Fehérvár

21. FORDULÓ
Január 2., csütörtök

MTK–Győr 25–31
Április 10., péntek
DKKA–Szombathely
Mosonmagyaróvár–DVSC
Április 11., szombat
Vác–Szent István SE
Békéscsaba–Siófok
Április 12., vasárnap
Érd–Kisvárda
Április 15., szerda

FTC–Alba Fehérvár

22. FORDULÓ
Április 17., péntek
Kisvárda–DKKA
Április 18., szombat
Siófok–Érd
Szent István SE–Békéscsaba
Győr–Mosonmagyaróvár
DVSC–FTC
Április 19., vasárnap
Szombathely–MTK
Alba Fehérvár–Vác

23. FORDULÓ
Április 24., péntek
DKKA–Siófok
Április 25., szombat

FTC–Vác
Békéscsaba–Alba Fehérvár
MTK–Kisvárda
Április 26., vasárnap
Mosonmagyaróvár–Szombathely
DVSC–Győr
Szent István SE–Érd

24. FORDULÓ
Május 2., szombat
Vác–Békéscsaba
Szombathely–DVSC
Kisvárda–Mosonmagyaróvár
Siófok–MTK
Szent István SE–DKKA
Győr–FTC
Május 3., vasárnap
Alba Fehérvár–Érd

25. FORDULÓ
Május 16., szombat
MTK–Szent István SE
Május 20., szerda
FTC–Békéscsaba
Érd–Vác
DKKA–Alba Fehérvár
DVSC–Kisvárda
Győr–Szombathely
Mosonmagyaróvár–Siófok

26. FORDULÓ
Május 23., szombat
Siófok–DVSC
Békéscsaba–Érd
Kisvárda–Győr
Szent István SE–Mosonmagyaróvár
Alba Fehérvár–MTK
Vác–DKKA
Szombathely–FTC

2020.01.20 21:29:48

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Győzzük le a svédeket és a portugálokat is, és irány Stockholm, a helyosztók!

2020.01.20 17:30:44

Kézilabda B. L.

Az olimpiai kvalifikációs torna szempontjából jól alakult a mieink számára a mai nap.

2020.01.19 13:15:31

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (Malmö, összefoglaló), HATÁR DÁVID (Budapest, percről percre)

A szünetben még háromgólos hátrányban voltunk, Bánhidi és Ligetvári vezetésével azonban fordítottunk.

2020.01.18 21:35:13

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az 1996–97-es, remek képességekkel megáldott férfi kézilabdázó korosztály nem bekopogtatott a felnőttmezőnybe, hanem rárúgta az ajtót az őt kissé talán le is sajnáló elitre.