nemzetisport.hu 2019.08.29 16:33 Frissítve: 2020.05.06 12:32

NŐI KÉZILABDA NB I, 2019–2020

A női kézilabda NB I 2019–2020-as idényének menetrendje és eredményei.

 

 TUDNIVALÓK

A 2016-ban bevezetett rendszer szerint most sem lesz rájátszás a K&H Liga néven futó női bajnokságban, a 14 csapat 26 fordulós, oda-vissza vágós, körmérkőzéses rendszerben dönt a helyezések sorsáról. A 26., azaz utolsó kört követően élen álló együttes lesz a bajnok. Az idény végén a 13. és a 14. helyezett búcsúzik az élvonaltól, az NB I B Keleti és Nyugati csoportjának első helyezettje pedig feljut az első osztályba.

A 2019–2020-as idény versenykiírását IDE kattintva olvashatják!

A koronavírus-járvány miatt a Magyar Kézilabda-szövetség 2020. március 13-án minden sorozata határozatlan idejű felfüggesztéséről, majd április 9-én azok azonnali berekesztéséről döntött. Ennek értelmében nem hirdet bajnokokat, feljutók és kiesők sem lesznek, csak a nemzetközi kupaindulókat határozza meg mindkét nem esetében, itt pedig az előző kiírásban elért eredmény lesz a mérvadó.
A BAJNOKSÁG EREDMÉNYE
1. Győr 20 19 1 713–483 +230  38
2. Siófok 18 15 1 2 608–427 +181  31
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125  29
4. Debrecen 18 11 3 4 559–514 +45  25
5. Vác 19 11 2 6 559–533 +26  24
6. Érd 18 11 7 586–508 +78  22
7. MTK 20 8 3 9 569–616 –47  19
8. Dunaújváros 19 7 2 10 480–520 –40  16
9. Mosonmagyaróvár 19 6 2 11 495–547 –52  14
10. Kisvárda 19 5 3 11 456–526 –70  13
11. Szombathely 18 6 1 11 466–558 –92  13
12. Fehérvár 18 4 1 13 453–553 –100  9
13. Békéscsaba 18 2 1 15 480–567 –87  5
14. SZISE 18 2 16 458–655 –197  2

AZ NB I ALAPSZAKASZÁNAK MENETRENDJE ÉS EREDMÉNYEI

1. FORDULÓ
Augusztus 29., csütörtök

Szent István SE–DVSC 24–33
Augusztus 30., péntek
Kisvárda–Szombathely 25–23
Alba Fehérvár–Mosonmagyaróvár 29–27
Augusztus 31., szombat
Érd–FTC 28–31
Békéscsaba–DKKA 27–29
Vác–MTK 31–21
Szeptember 1., vasárnap
Győr–Siófok 27–24

2. FORDULÓ
Szeptember 4., szerda
DVSC–Alba Fehérvár 30–22
Szeptember 6., péntek
Győr–Szent István SE 33–22
FTC–Kisvárda 30–22
Mosonmagyaróvár–Vác 28–29

Szeptember 7., szombat
MTK–Békéscsaba 29–27
DKKA–Érd 25–26
Siófok–Szombathely 40–21

3. FORDULÓ
Szeptember 11., szerda
Siófok–Kisvárda 26–17
Szeptember 13., péntek
FTC–DKKA 31–23
Alba Fehérvár–Győr 22–28
Szeptember 14., szombat
Érd–MTK 36–24
Békéscsaba–Mosonmagyaróvár 25–27
Vác–DVSC 26–30
Szent István SE–Szombathely 24–28

4. FORDULÓ
Szeptember 18., szerda
Győr–Vác 33–24
DVSC–Békéscsaba 32–30
Szeptember 20., péntek
Mosonmagyaróvár–Érd 22–29
Szeptember 21., szombat
Siófok–FTC 31–31
Kisvárda–Szent István SE 30–27
Szombathely–Alba Fehérvár 29–29
MTK–DKKA 27–27

5. FORDULÓ
Szeptember 3., kedd
FTC–MTK 36–22
Október 9., szerda
Érd–DVSC 29–33
Békéscsaba–Győr 19–30
Vác–Szombathely 31–28
Alba Fehérvár–Kisvárda 32–25

Október 10., csütörtök
Szent István SE–Siófok 19–39
Október 12., szombat
DKKA–Mosonmagyaróvár 27–20

6. FORDULÓ
Október 4., péntek
Kisvárda–Vác 24–24
Október 15., kedd

Szent István SE–FTC 26–45
Október 16., szerda
Győr–Érd 39–28
DVSC–DKKA 24–24
Október 18., péntek
Mosonmagyaróvár–MTK 24–23
Október 19., szombat
Siófok–Alba Fehérvár 40–15
Szombathely–Békéscsaba 24–28

7. FORDULÓ
Október 25., péntek
Kisvárda–Békéscsaba 32–26
DKKA–Győr 21–34
FTC–Mosonmagyaróvár 30–20
Alba Fehérvár–Szent István SE 29–26
Október 26., szombat
Érd–Szombathely 38–21
Vác–Siófok 27–31
MTK–DVSC 36–33

8. FORDULÓ
Október 2., szerda

Győr–MTK 38–21
Október 31., csütörtök
Szent István SE–Vác 27–27
November 2., szombat
Szombathely–DKKA 23–18
DVSC–Mosonmagyaróvár 32–26

November 3., vasárnap
Siófok–Békéscsaba 34–17
Kisvárda–Érd 27–29
Január 4., szombat
Alba Fehérvár–FTC 17–25

9. FORDULÓ
Szeptember 10., kedd
FTC–DVSC 30–30
Október 5., szombat
Érd–Siófok 27–21
November 6., szerda
Vác–Alba Fehérvár 29–22
Mosonmagyaróvár–Győr 21–35

November 8., péntek
DKKA–Kisvárda 24–19
November 9., szombat
Békéscsaba–Szent István SE 34–34
MTK–Szombathely 35–27

10. FORDULÓ
Október 20., vasárnap
Érd–Szent István SE 50–23
November 13., szerda
Vác–FTC 27–30
Győr–DVSC 36–28
November 15., péntek
Kisvárda–MTK 24–26
Alba Fehérvár–Békéscsaba 28–25
November 16., szombat
Szombathely–Mosonmagyaróvár 32–26
Február 6., csütörtök

Siófok–DKKA 35–19

11. FORDULÓ
December 29., vasárnap
FTC–Győr 27–28
MTK–Siófok 26–37
Érd–Alba Fehérvár 35–25
Békéscsaba–Vác 29–31
Mosonmagyaróvár–Kisvárda 24–24
DKKA–Szent István SE 33–22
DVSC–Szombathely 30–18


12. FORDULÓ

Január 8., szerda
Siófok–Mosonmagyaróvár 38–26
Kisvárda–DVSC 28–28
Vác–Érd 31–34

Január 10., péntek
Alba Fehérvár–DKKA 22–23
Január 11., szombat
Békéscsaba–FTC 24–39
Január 12., vasárnap
Szent István SE–MTK Budapest 26–37
Szombathelyi KKA–Győri Audi ETO KC 27–41

13. FORDULÓ
Január 17., péntek
DVSC–Siófok 30–39
DKKA–Vác 35–36
Mosonmagyaróvár–Szent István SE 40–23

Január 18., szombat
Érd–Békéscsaba 36–29
MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 36–30
FTC-Rail Cargo Hungaria–Szombathelyi KKA 40–17
Győri Audi ETO KC–Kisvárda Master Good SE 45–19

14. FORDULÓ
Január 22., szerda
FTC–Érd 33–32
Siófok–Győr 34–29
Január 24., péntek
DKKA–Békéscsaba 32–27
DVSC–Szent István SE 39–32
Mosonmagyaróvár–Alba Fehérvár 30–25
Január 25., szombat
MTK–Vác 23–32
Január 26., vasárnap
Szombathely–Kisvárda

15. FORDULÓ
Október 13., vasárnap

Szombathely–Siófok 26–36
Január 15., szerda
Kisvárda–FTC 21–31
Február 4., kedd
Szent István SE–Győr 23–47
Február 7., péntek
Alba Fehérvár–DVSC 30–33
Február 8., szombat
Vác–Mosonmagyaróvár 30–25
Békéscsaba–MTK 32–23

Érd–DKKA 26–28

16. FORDULÓ
Február 13., csütörtök
Mosonmagyaróvár–Békéscsaba 29–28
Február 14., péntek
DVSC–Vác 29–30
Kisvárda–Siófok 20–32
DKKA–FTC 24–30
Február 15., szombat
MTK–Érd 40–35
Győr–Alba Fehérvár 49–23
Február 16., vasárnap
Szombathely–Szent István SE 35–28

17. FORDULÓ
Február 18., kedd
FTC–Siófok 24–26
Február 19., szerda
Vác–Győr 28–35
Február 21., péntek
DKKA–MTK 27–32
Alba Fehérvár–Szombathely 33–34
Február 22., szombat
Szent István SE–Kisvárda 26–31
Békéscsaba–DVSC 25–33
Érd–Mosonmagyaróvár 39–24

18. FORDULÓ
Január 7., kedd
MTK–FTC 36–36
Február 25., kedd
Siófok–Szent István SE 45–26
Március 4., szerda
Győr–Békéscsaba 45–28
Március 6., péntek
DVSC–Érd 33–29
Kisvárda–Alba Fehérvár 29–20
Mosonmagyaróvár–DKKA 29–22
Március 7., szombat
Szombathely–Vác 30–36

19. FORDULÓ
Február 28., péntek
MTK–Mosonmagyaróvár 27–27
Február 29., szombat

Vác–Kisvárda 30–19
Március 14., szombat
Békéscsaba–Szombathely
Április 28., kedd
Alba Fehérvár–Siófok
Érd–Győr
Május 7., csütörtök
FTC–Szent István SE
Május 8., péntek
DKKA–DVSC

20. FORDULÓ
Január 5., vasárnap
Győr–DKKA 30–19
Április 3., péntek
DVSC–MTK
Mosonmagyaróvár–FTC
Április 4., szombat
Szombathely–Érd
Békéscsaba–Kisvárda
Siófok–Vác
Szent István SE–Alba Fehérvár

21. FORDULÓ
Január 2., csütörtök

MTK–Győr 25–31
Április 10., péntek
DKKA–Szombathely
Mosonmagyaróvár–DVSC
Április 11., szombat
Vác–Szent István SE
Békéscsaba–Siófok
Április 12., vasárnap
Érd–Kisvárda
Április 15., szerda

FTC–Alba Fehérvár

22. FORDULÓ
Április 17., péntek
Kisvárda–DKKA
Április 18., szombat
Siófok–Érd
Szent István SE–Békéscsaba
Győr–Mosonmagyaróvár
DVSC–FTC
Április 19., vasárnap
Szombathely–MTK
Alba Fehérvár–Vác

23. FORDULÓ
Április 24., péntek
DKKA–Siófok
Április 25., szombat

FTC–Vác
Békéscsaba–Alba Fehérvár
MTK–Kisvárda
Április 26., vasárnap
Mosonmagyaróvár–Szombathely
DVSC–Győr
Szent István SE–Érd

24. FORDULÓ
Május 2., szombat
Vác–Békéscsaba
Szombathely–DVSC
Kisvárda–Mosonmagyaróvár
Siófok–MTK
Szent István SE–DKKA
Győr–FTC
Május 3., vasárnap
Alba Fehérvár–Érd

25. FORDULÓ
Május 16., szombat
MTK–Szent István SE
Május 20., szerda
FTC–Békéscsaba
Érd–Vác
DKKA–Alba Fehérvár
DVSC–Kisvárda
Győr–Szombathely
Mosonmagyaróvár–Siófok

26. FORDULÓ
Május 23., szombat
Siófok–DVSC
Békéscsaba–Érd
Kisvárda–Győr
Szent István SE–Mosonmagyaróvár
Alba Fehérvár–MTK
Vác–DKKA
Szombathely–FTC

2020.10.22 18:21:26

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Az első félidőben nagyon jól kézilabdázott a magyar csapat, de a szünet után sokkal jobb volt a Meskov Breszt.

2020.10.20 23:28:17

Kézilabda VINCZE SZABOLCS

NS-VÉLEMÉNY. Vezetőedzőként valószínűleg túl nagy volt a kihívás.

2020.10.18 15:31:11

Kézilabda R. Gy.

Sokáig tartotta a lépést a CSM-mel a Fradi, de végül hat góllal nyertek a hazaiak.

2020.10.17 16:58:00

Kézilabda RUSZNÁK GYÖRGY

A második félidőben a Valcea tehetetlen volt a kiváló győri támadásokkal szemben.

2020.10.15 20:06:49

Kézilabda BACSKAI JÁNOS

Győzhetett volna a magyar csapat, de a kevesebbet hibázó Porto zsebelte be a két pontot.