Női kézi NB I: a Vác biztosan megverte az MTK-t a rajton

D. Á.D. Á.
2019.08.31. 21:58
A női kézilabda NB I nyitó fordulójában a Dunaújváros idegenben 29–27-re legyőzte a Békéscsabát, míg a Vác hazai pályán nyert simán az MTK ellen 31–21-re.

A Vác–MTK mérkőzés elején a vendégek még csak-csak felvették a versenyt a Váccal, a 18. percre azonban már ötgólos volt a különbség a két csapat között. Ez a továbbiakban egyre csak nőtt, a végén pedig nagyon biztosan, 31–21-re megnyerte az első bajnokiját a Vác.31–21-re megnyerte az első bajnokiját a Vác.

A szombati játéknap másik 18 órás meccsén Békéscsabára látogatott a Dunaújváros. A 14. percben még a csabaiak vezettek 9–5-re, ám a végig szoros meccsen a Dunaújváros fordítani tudott, és 29–27-re nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
VÁCI NKSE–MTK BUDAPEST 31–21
(18–11)
Vác, 550 néző. Vezette: Medve, Südi
VÁC: ARENHART 1 – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, KUCZORA 8 (5), HELEMBAI F. 2, KÁCSOR 6, RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Bukovszky (kapus), Lakatos 1, Szabó K., Paróczy, Szondi 1, Kovács N. 1, Szeberényi, Káldy. Edző: Szilágyi Zoltán
MTK: Suba – Dávid-Azari 1, Dakos 3, Mihálffy 1, Szabados, TÓTH E. 7 (3), Fekete B. 2. Csere: Sági (kapus), Gerháth 1, JUHÁSZ E. 3, PÁL 3, Sallai, Zsiborás, Horváth D., Sziráki. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása:
5. perc: 3–3 12. p.: 8–7. 18. p.: 12–7. 26. p.: 16–9. 36. p.: 20–14. 46. p.: 26–16. 55. p.: 31–19
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Szilágyi Zoltán: – Nagyszerű bemutatkozás egy jó erőkből álló ellenféllel szemben. A védekezésünkkel az első tíz perc után elégedett voltam, míg támadójátékunk jellemzően jó volt, néhány hullámvölggyel. A hajrában minden mezőnyjátékos lehetőséget kapott, jó volt látni, hogy élvezték a kézilabdázást.
Golovin Vlagyimir: – A bajnoki felkészülésünk során voltak jó és rossz periódusaink. Sajnos a premieren hatvan percen át a rosszat mutattuk be.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–29 (14–15)
Békéscsaba, 1200 néző. Vezette: Őri, Pozdena
BÉKÉSCSABA:
Balog J. – Kovács Anett 1, BARJÁN 4, MARINCSÁK 6 (1), J. Agbaba 3, KOPECZ 12 (5), Bottó. Csere: Dombi K., Kukely A. 1, Mézes. Edző: Horváth Roland
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch, Ferenczy F. 1, Csavlovics 1, Nick, Triscsuk 1, KAZAI 5. Csere: Sztojak (kapus), SZALAI B. 6, SZEKERCZÉS 5 (4), SIRIÁN 6, Mihály P. 1, BOUTI 3. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 9. p.: 4–4. 14. p.: 9–5. 21. p.: 10–8. 29. p.: 13–14. 37. p.: 17–16. 50. p.: 21–24. 52. p.: 23–24. 59. p.: 27–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Horváth Roland: – Nagyon jól küzdött a csapat, talán pontot érdemeltünk volna. Sajnálom, hogy nem volt nagyobb rotációs lehetőségem.
György László: – Örülünk a két pontnak, ami óriási siker. Rosszul kezdtük a mérkőzést, de az első félidő végére sikerült rendet tenni a fejekben. A második félidő teljesen kiegyenlített csatát hozott, a mi helyzetkihasználásunk kicsit pontosabb volt.