Női kézi NB I: az ETO és a Fradi is nagy különbséggel nyert

K. Zs.K. Zs.
2019.09.06. 19:38
Bódi Bernadett termelte a gólokat a második félidőben (Fotó: AFP)
A Győri ETO és a Ferencváros a papírformának megfelelően fölényes sikerrel tudta le mérkőzését a női kézilabda NB I pénteki játéknapján: a címvédő győriek az újonc Szent István SE-t (33–22), a szintén hazai pályán játszó fővárosi zöld-fehérek a Kisvárdát (30–22) győzték le.

GYŐR–SZENT ISTVÁN SE 33–22

Győrben a vendégek játékosa, Scheffer Zsanett dobta az első gólt, ám ekkor vezetett utoljára a Szent István SE – igaz, az első félidő derekáig „látótávolságon belül” maradt (7–5). Aztán a játékrész hajrájában már volt „közte kilenc” is (16–7).

A fővárosiak nem roppantak össze, a fordulás utáni percekben Scheffer nyolcadik találatával ötgólosra faragták hátrányukat (20–15). Ekkor újra a gázpedálra léptek a győriek, Bódi Bernadett néhány perc leforgása alatt négyszer is a kapuba talált, és nagy különbségű ETO-siker lett a vége (33–22).

FTC–KISVÁRDA 30–22

A Ferencváros gyorsan meglépett a nyáron alaposan átalakult Kisvárdától, Lukács Viktória öt góljára építve 8–3-ra vezetett, majd az első félidő második felében elsősorban Schatzl Nadine góljainak köszönhetően nőtt tízig a különbség (20–10).

A szünetre gyakorlatilag eldőlt a meccs, a második félidőnek csak a különbség szempontjából volt jelentősége. A Várda legfeljebb hat gólra tudta feltornázni magát, a végére aztán megint nőtt a különbség (30–22).

MOSONMAGYARÓVÁR–VÁC 28–29

Három óvári góllal kezdődött a mérkőzés, ám mielőtt a hazaiak vérszemet kaptak volna, a Vác villámgyorsan egyenlített, és a későbbiekben nem engedte ennyire meglógni ellenfelét – sőt 9–8 után többé nem is került hátrányba. A szünet után szinte végig a vendégek vezettek, és noha az óváriak óriási erőfeszítéseket tettek az egyenlítésérét – egyszer össze is jött nekik (23–23), és az utolsó két percnek is csak mínusz eggyel futottak neki (28–29) –, végül nem jártak sikerrel.

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ, pénteki játéknap

GYŐRI AUDI ETO KC–SZENT ISTVÁN SE 33–22 (17–10)
Győr, 2543
néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
GYŐR: KISS É. – FALUVÉGI D. 5, S. Oftedal 5 (2), Nze-Minko 1, Brattset 6, A. Hansen 2, Puhalák 1. Csere: Leynaud (kapus), Edwige 2, Görbicz, K. Bulatovics 1, BÓDI 5, Fodor Cs. 5. Edző: Danyi Gábor
SZENT ISTVÁN: Gercsó – Horváth G., Monori 3, Aron 2, Tobak, SCHEFFER 8, Balog B. 2 (2). Csere: Mátéfi D. (kapus), Szerző 2 (1), Varjú 2 (1), Tieff 2 (1), Pánczél 1, Albert, Lyngby. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 14. p.: 6–4. 20. p.: 11–6. 25. p.: 14–7. 41. p.: 21–16. 45. p.: 25–17. 52. p.: 29–19. 56. p.: 32–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/5
Danyi Gábor:
– Nagyon sok hibával játszottunk, nem sikerült a tervezetteket és a megbeszélteket megvalósítani. Sok munka vár még ránk.
Vojkovics Gyula: – Ünnep volt Győrben játszani. Elégedett vagyok a csapattal, mert megtett mindent, hogy a győrieknek időnként fejtörést okozzon.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–22 (20–13)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 800 néző. Vezette: Hantos, Rózsahegyi
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 9, Klujber 1, Snelder 1, Kovacsics, HÁFRA N. 5, SCHATZL NADINE 8. Csere: SZEMEREY (kapus), Pásztor N., Mészáros R., Tóth Nikolett 2 (2), Christensen 1, Klivinyi, Bánfai 1, Márton G. 2, Malovics. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: LAJTOS – Udvardi 2, Smid, Petika 2, V. Milanovic Litre 1, Siska 1, T. Milosevics 3. Csere: RADOJEVICS 9 (2), Habánková 2, Dudás 1, Dombi L., Bárány 1, Soltész, Orbán Adrienn, Repák. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 10. perc: 9–3. 16. p.: 14–6. 25. p.: 19–9. 37. p.: 23–14. 50. p.: 25–19. 53. p.: 24–20
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Elek Gábor:
– Az első félidőben mutatott nagyon jó teljesítmény után bődületesen sokat hibáztunk, főleg a ziccerek értékesítésében.
Bakó Botond: – Az első félidőben passzív volt a védekezésünk, hiányoztak az ütközések, az elővételezések. A második játékrészre határozottabbak lettünk hátul, és sok játékosnak lehetőséget tudtam adni az új igazolások közül is. Rengeteg munkánk van még, de ez az eredmény nem vészes.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–VÁCI NKSE 28–29 (15–15)
Mosonmagyaróvár, 1100
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Domokos D., Hudák 4, Hajtai 4, Horváth B., de Souza 5 (3), Holesová 2. Csere: Dányi (kapus), POPA 6, Katona 2, KELLERMANN 3, Lancz 2, Bardi, Szalai Zs. Edző: Bognár Róbert
VÁC: Arenhart – Diószegi 4, Hámori 2, Lakatos R. 2, Helembai F. 3, KÁCSOR 8 (2), RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Bukovszky, Hadfi (kapusok), KUCZORA 3, Paróczy 1, Szabó K., Kovács N. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 3–5. 12. p.: 6–6. 16. p.: 8–7. 20. p.: 10–11. 24. p.: 12–13. 35. p.: 17–19. 41. p.: 20–22. 45. p.: 23–23. 55. p.: 25–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Bognár Róbert:
– Csalódott vagyok, napokra lesz szükségem, hogy kiheverjem ezt a vereséget. Elsősorban azért győzött a Vác, mert bár fiatal csapat, az élvonalban sokkal rutinosabb nálunk. Talán több gól van a csapatunkban támadásban, de a védekezésünk még nem állt össze úgy, mint az előző bajnokság végén.
Szilágyi Zoltán: – Jól felkészített és jól is játszó csapat ellen győztünk. Többször a kezünkben volt a mérkőzés, de nem tudtuk lezárni, és a végén még egy kis szerencsénk is volt. Őszintén remélem, azért, mert jó csapat vagyunk, de az is biztos, hogy a terveink megvalósításához többet kell nyújtanunk.