Az FTC végletekig kiélezett rangadón győzte le az Érdet

H. D.H. D.
2020.01.22. 19:25
A női kézilabda NB I 14. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria végletekig kiélezett mérkőzésen 33–32-re legyőzte az Érd HC-t.
Az FTC nagy csatában győzte le az Érdet (Fotó: Török Attila) – KÉPGALÉRIÁNK MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A FOTÓRA!

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 33–32 (16–15)
Elek Gyula Aréna, 1050
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
FTC: BÍRÓ – Lukács V. 3, KLUJBER 6 (3), KOVACSICS 6 (3), Snelder 1, HÁFRA N. 7, Márton G. 1. Csere: Szemerey (kapus), Csiszár-Szekeres, SCHATZL NADINE 8 (1), Pásztor N., Szucsánszki 1. Edző: Elek Gábor
ÉRD: Janurik – do Nascimento 1 (1), KISS N. 4, Kisfaludy 3, J. Kovacsevics 1, Termány, Schatzl Natalie. Csere: Foggea (kapus), JERÁBKOVÁ 7, TÓTH G. 8, Lavko 1, Szabó L. 2, BÍZIK R. 5. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 11. p.: 9–4. 21. p.: 13–12. 35. p.: 18–18. 45. p.: 23–24. 52. p.: 28–26. 54. p.: 30–28. 58. p.: 33–30
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 1/1
Elek Gábor:
– Jól játszó Érdet sikerült legyőznünk, némi szerencsével. Az első tíz percet leszámítva védekezésben sokat hibáztunk. A második félidőben nagy harc volt a pályán, külön jó, hogy az Érd játéka hasonlít a hétvégi BL-ellenfél Bukarestére, ezért is hasznos volt a mérkőzés.
Szabó Edina: – Fegyelmezetten, taktikusan, pontosan, de sok hibával játszottunk. Sajnálom, hogy nem sikerült a pontszerzés, de ezzel a dinamikával lehet esélyünk a hétvégi EHF-kupa-mérkőzésen.

A szerdai nap második rangadóját a Ferencváros kezdte jobban, hat perc után 5–1-re, 11 perc után már 9–4-re vezetett Elek Gábor csapata. Az érdi támadógépezet akadozott, Bíró Blanka jól kezdett a kapuban, s néhány könnyű gólt is szerzett a Fradi, így a félidő felénél is öt góllal vezetett a házigazda (12–7).

A folytatásban viszont a hazaiak 15 perc alatt csak négy gólt szereztek, míg Markéta Jerábková és Tóth Gabriella beindította a gólgyártást, így az érdiek a 27. percben egyenlítettek, kis híján pedig a vezetést is átvették – ennek ellenére a szünetre egygólos ferencvárosi előnnyel vonultak a csapatok. 16–15

A fordulás után továbbra is fej fej mellett haladt a két csapat. A hazaiaknál Schatzl Nadine, a vendégeknél Tóth szórta a gólokat. Az előny sokáig az FTC-nél volt, a 45. percben – a mérkőzés során először – átvette a vezetést az Érd. Ekkor Háfra Noémi megrázta magát, gyors gólokkal megfordította az állást.

Az utolsó tíz percben magabiztosan tartotta előnyét a Ferencváros, az 58. percben három góllal vezetett, a végén azonban izgulnia kellett. Az 59. percben Tóth, majd Bízik Réka talált be, aztán Lukács Viktória lövését Julie Foggea védte. Valamivel több mint tíz másodperce maradt az Érdnek, Alexandra do Nascimento éles szögből eleresztett lövése után azonban elakadt a labda Bíróban, így az FTC egy góllal, 33–32-re megnyerte a mérkőzést.

KORÁBBAN
Siófok–Győr 34–29
(21–12)
DVSC Schaeffler–Szent István SE 39–32 (18–13)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: 30 másodperccel a meccs vége előtt Elek Gábor időt kér. Passzívnál Háfra passzol Lukácsnak, akinek a lövését Foggea védi. Van még idő, Nascimento éles szögből beugrik, de Bíró véd, így a Ferencváros 33–32-re megnyeri a mérkőzést.

59. perc: Tóth azonnal válaszol, megint csak kettő van közte (33–31). Kovacsics lövése után Foggea mutat be egy védést, majd a kapufa is segít neki. Rohannak az érdiek, Bízik pedig gyors gólt lő. 33–32

58. perc: Tóth bújik ki két védő között, majd a jobb alsó sarokba dobja a labdát (32–30). Háfra is gólt lő egy betörés után. 33–30

57. perc: Kovacsics passza után Schatzl ejti át Foggeát (32–29). Schatzl Nadine nyolcadik lövéséből a nyolcadik gólját szerezte. Szabó Edina kikéri a harmadik idejét.

56. perc:Schatzlnem is hibázza el a büntetőt (31–29). Lavko belemegy Szucsánszkiba, jöhet a Fradi.

55. perc: Emberhátrányban Szabó talál be a hazaiak kapujába (30–29). A másik oldalon Kovacsics harcol ki hetest.

54. perc: Bízik egy betörés után megint gólt lő,a jobb alsó sarokba küldte a labdát (29–28). Kovacsevics rángatja meg Sneldert, két percre ki is állítják. Schatzl kap labdát a bal szélen, majd a bal oldali kapufáról a hálóba pattan a lövése. 30–28

53. perc: Elek Gábor időt kér. Lukács lő gólt a jobb szélről (29–27). Szabaddobást kap az Érd.

52. perc: Kiegészül az Érd, majd Lavko ezúttal nagy gólt lő (27–26). Kovacsics egy újabb betörés után visszaállítja a kétgólos különbséget (28–26). Bízik lő gólt a bal szélről beugorva. 28–27

51. perc: Kovacsics ráfut a falra, majd a kapuba dobja a labdát. 27–25

50. perc: Megint eladja a labdát az FTC. Lavko kerül megint tiszta lövőhelyzetbe, ezúttal azonban Bíró lábát találja el.

49. perc: Kivédekeznek egy ferencvárosi támadást az érdiek, majd Lavko ziccerben a kapufára dobja a labdát. Rossz csere miatt két percet kap az Érd, többen voltak a pályán, Kovacsevics és Nascimento is befutott a pályára – utóbbit állították ki.

48. perc: Rossz az érdi bejátszás, Klujber pedig a saját térfeléről az üres kapuba dobja a labdát (26–24). Két beállóval támad az Érd, Kisfaludy üresen marad, majd gólt lő. 26–25

47. perc: Nascimento nem tudja megfogni a szélre lehúzott labdát. Újra vezet a Fradi, Háfra köszön be ismét egy betörés után (25–24). Ráadásul Jerabkovát másodszor állítják ki két percre.

46. perc: Háfra gyorsan egyenlít. 24–24

45. perc: Tóth lövése után a lécről a kapuba pattan a labda (23–23), majd a gyors középkezdés után megszerzik a labdát. Átveszi a vezetést az Érd, Kiss lövése beakad. 23–24

44. perc: Szucsánszki lövi ki a bal alsó sarkot (23–22). Szabó Edina időt kér.

43. perc: Átveheti a vezetést az Érd, de Szucsánszki labdát szerez. Gyors ellentámadás azonban nincs, visszazárnak a vendégek.

42. perc: Passzívnál, Kiss az utolsó pillanatban a jobb alsó sarokba küldi a labdát (22–22). Lukács kap labdát a jobb szélen, de Foggea védi a lövését.

41. perc: Hetest kap a Ferencváros, miközben Kovacsics kapott egyet az arcára Terménytól. Ápolni kell, a játékvezetők videón visszanézik az esetet. Nincs piros lap, Terményt két percre kiállítják. Klujber a jobb alsó sarokba dobja a labdát (22–21). Tóth bejátszása rossz, de kap egy szabaddobást.

40. perc: Kisfaludy másodszorra jó labdát kap, és értékesíti is a ziccert (21–21). Elek Gábort kell figyelmeztetni, kap egy sárga lapot.

39. perc: Ferencvárosi lerohanás végén Schatzl lő újabb gólt (21–19), Tóth betörésből szépít (21–20), majd gyorsan labdát szereznek az érdiek.

38. perc: Bízik lő újabb gólt a bal szélről (20–19). Foggea az érdi kapuban, rögtön lábbal védi is Snelder ziccerét.

37. perc: Kisfaludy hibázik, az időközben Bírót váltó Szemereybe dobja a labdát, majd Schatzl góllal büntet. 20–18

36. perc: Háfra 10 méterről a bal felső sarokba bombázza a labdát. 19–18

35. perc: Janurik védi Kovacsics estében eleresztett lövését, egyenlíthet az Érd. Egyenlít is az Érd, Kiss lövi a kapuba a labdát. 18–18

34. perc: Tóth passza után Bízik nem hibázik, kilövi a bal alsót (17–16). Háfra egy jó csel után a kapu bal oldalába lövi a labdát (18–16). Kisfaludy beforgatja az emberét, majd gólt lő. 18–17

33. perc: Kapufa a másik oldalon is, Lukács találta el.

32. perc: PasszívnálKlujber szabálytalankodik, őt is kiküldik két percre. Bízik a bal szélről beugorva a bal oldali kapufát találja el.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, az érdieknek kétszer is el kellett végezni a középkezdést. Lavko lövése pontatlan, majd Jerabkovát állítják ki. A kettős emberelőnyben harcol ki hetest a Fradi,Kovacsicspedig gólra váltja.17–15

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Jerabková bombázza a hazaiak kapujának jobb felső sarkába a labdát (15–15), majd Tóthot állítják ki két percre, Kovacsics pedig ismét eredményes hetesből (16–15). Jerabková nem találja el a kaput, így a szünetben egy góllal, 16–15-re vezet az FTC az Érd ellen.

29. perc: Tóth a sáncon lelassuló lövését Bíró védi. Klujber harcol ki egy hetest. Kovacsics a jobb felső sarokba bombázza a labdát. 15–14

28. perc: Érdi labdaszerzés, de nincs gól, Kiss a kapu mellé dobja a ziccert. Háfra lövése nem okoz gondot Januriknak.

27. perc: Klujber dobja a kapu fölé a labdát, negyedszerre pedig egyenlít az Érd: Tóth egy betörés után a kapu bal oldalába dobja a labdát. 14–14

26. perc: Bíró védi Kiss átlövését, nem tudnak egyenlíteni az érdiek. Szucsánszki a lécet találja el,d e kap egy szabaddobást.

25. perc: Jerabková lő gólt (14–13), majd Pásztor próbálkozik üres kapura, d a visszafutó Janurik elüti a labdát.

24. perc:Tóth lő gólt, de Szabó Edina már időt kért. Eladják a labdát a vendégek, majd Pásztort szabálytalannak látják támadásban a játékvezetők.

23. perc: Lavko kísérlete után megint véd Bíró. A másik oldalon hetes és kettő perc, Lavkónak kell elhagynia a pályát. Klujber a lécre dobja a labdát, a kipattanó pedig az érdieké.

22. perc: Schatzl Nadine vonalra lép, majd a kapufára dobja a labdát, nincs gól. Szabó ziccerét Bíró védi.Schatzl Nadineezt ár nem hibázza el, gólt lő a bal szélről beugorva. 14–12

21. perc: Tóth ereszt el test mellől egy bombát, a labda pedig a bal oldali kapufáról a hálóba pattan (13–12). Elek Gábor időt kér. Háfra lövésébe a sánc és Janurik is beleér, egyenlíthet az Érd. Nincs egyenlítés, Schatzl nem tudta megfogni a labdát.

20. perc: Kovacsics hiába lő gólt, Snelder szabálytalan volt, így érvénytelen a találat.

19. perc: Klujber egy betörés után a kapu jobb oldalába lövi a labdát (13–10). Szabót találják meg a falban, ő befordul, és gólt lő. 13–11

18. perc: Szabó szabálytalanul csinál magának helyet, a hazaiaké a labda. Labdát veszít az FTC, Kovacsevics pedig a saját térfeléről az üres ferencvárosi kapuba dobja a labdát. 12–10

17. perc: Technikai hiba a Fradinál, jöhetnek a vendégek. Szekerest állítják ki két percre, Szabót lökte fel.

16. perc: Jerabková köszön be ismét (12–8), majd Janurik védi Lukács lövését. Jerabková nagyon elkapta a fonalat, három gólra zárkózik az Érd. 12–9

15. perc: Tóth lő gyorsan gólt (11–7). Hetest kap a Ferencváros, Klujber pedig ezúttal sem hibázik. 12–7

14. perc: Háfra emelkedik a szaggatottnál, majd óriási erővel kilövi a bal felső sarkot (10–6). Bíró védi Lavko lövését, majd indítja Schatzlt aki valahogy összeszedi a labdát, majd gólt lő. 11–6

13. perc: Bíró mutat be egy újabb védést, Kiss nem tudott túljárni az eszén. Kisfaludy harcol ki hetest Szekeresen. Nascimento a jobb alsó sarokba lövi a labdát. 9–6

12. perc: Jerabková egy betörés után szépít (9–5). Háfra passza után Schatzl Natalie szerzi meg a labdát.

11. perc: Tóth lövi a kapu fölé a labdát, majd Schatzl Nadine lő gólt. 9–4

10. perc: Schatzl szerez labdát, jöhet az Érd. Bíró mutat be egy védést, jön a lerohanás, amelynek a végén Lukács lő gólt. 8–4

9. perc: Egy jó kereszt után Háfra a bal alsó sarokba bombázza a labdát (7–3). Jön a válasz, Jerabková eredményes ismét. 7–4

8. perc: Jerabková lövése után Bíró lábáról pattan a labda a kapuba (6–3). Termény kap sárga lapot.

7. perc: Tóth szépít (5–2), de azonnal jön a válasz a házigazdától, Snelder lő gólt Lukács passza után.6–2

6. perc: Janurik hiába védi Snelder lövését, hetest kap a Fradi. Foggea jön a kapuba, Klujbert azonban ez nem zavarja meg, értékesíti a büntetőt (4–1). Eladott labda a vendégeknél, rohan az FTC, Márton pedig szerez egy könnyű gólt. 5–1

5. perc: Kovacsics futtából, test mellől lövi a kapus lábai között a kapuba a labdát (3–1). Kiss átlövése után Bíró nyomja oldalra a labdát.

4. perc: Jerabková lövése nem jó.

3. perc: Lukács ugrik be a jobb szélről, és gólt is lő. 2–1

2. perc: Kiss futtából bombázza a kapuba a labdát. 1–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Klujber lövi a bal alsó sarokba a labdát. 1–0

A hazaiak zöld és fekete, a vendégek narancssárga és fekete szerelésben léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC-Rail Cargo Hungaria–Érd HC mérkőzés a női kézilabda NB I 14. fordulójában. Tartsanak velünk!