nemzetisport.hu 2020.02.15 19:43 Frissítve: 2020.02.16 07:19

Női kézi NB I: a Vác nyerni tudott Debrecenben, az MTK legyőzte az Érdet

A meccs nagy részében vezető Vác nyerte a női kézilabda NB I szombati rangadóját a DVSC otthonában. A vendégek hamar megléptek, és bár az 58. percben egyenlített a Loki, nem sikerült egy pontot sem szereznie a hazai csapatnak. Az MTK hazai pályán győzte le az Érdet, a Győri ETO magabiztosan hozta a Fehérvár elleni meccsét.

Kácsor Gréta (jobbról a második) nyolc gólt lőtt a DVSC-nek (Fotó: Török Attila, archív)

A Vác már a meccs elején elkapta a fonalat, és 6–1-re meglépett, megadva a találkozó alaphangját. Köstner Vilmosnak negyed óra alatt kétszer is időt kellett kérnie, majd a hazai szurkolóktól is felhangzott az „Ébresztő!” rigmus. Ez némileg megtette hatását, a szünetig 15–13-ra tudott zárkózni a DVSC.

A vendégeknél Kácsor Gréta és Lakatos Rita is elemében volt, a kapuban pedig az idény végén távozó Bárbara Arenhart adott tartást csapatának. A második félidőben újra elhúzott öttel a Vác, a Lokinak folyamatosan futnia kellett az eredmény után.

A hazai gólok nagy részét a Kovács Anna, Jelena Deszpotovics duó szállította, ketten együtt 21-ig jutottak, és a jobbátlövő hetesével az 58. percben először volt iksz az állás. A következő támadásból azonban betalált Kácsor, ráadásul emberhátrányba is került a DVSC, amely Deszpotovics révén már csak egy két kapufát is érintő lövésig jutott.

A Vác sorozatban ötödik tétmeccsét nyerte meg (a kupában az Érdet búcsúztatta), és egy pontra megközelítette a DVSC-t a tabellán.

Az MTK meglepően simán győzte le hazai pályán az Érdet. Az első két gólt ugyan Szabó Laura révén a vendégek szerezték, de utána fordított az MTK, és Tóth Eszter vezérletével már 17–10-re is vezetett. A fővárosiak ezt követően biztosan őrizték előnyüket, amely kilenc találat is volt a második játékrészben, a sikerük nem forgott veszélyben.

A címvédő Győri ETO majdnem 50 gólt elérve múlta felül az Alba Fehérvárt.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–VÁCI NKSE 29–30 (13–15)
Debrecen,
1200 néző. V: Hargitai, Markó
DVSC: Triffa – Arany, KOVÁCS ANNA 13 (9), DESZPOTOVICS 8, Tóvizi 1, Bulath, Vantara-Kelemen 1. Csere: OGUNTOYE, Szabó D. (kapusok), Karsten, Borgyos 1, Karnik, Varsányi 1, BORDÁS 4, Petrus. Edző: Köstner Vilmos
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 5, Hámori 1, LAKATOS R. 6, HELEMBAI 4, KÁCSOR 8, Radoszavljevics 2. Csere: Bukovszky (kapus), Kuczora 4 (3), Mészáros R., Szabó K. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–5. 16. p.: 6–8. 19. p.: 6–11. 28. p.: 11–13. 37.p: 14–18. 48. p.: 22–24. 54. p.: 25–29. 58. p.: 29–29.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 4/3
Köstner Vilmos:
Tudtuk, hogy a Vác most sokkal jobb formában van, mint amikor ősszel a saját otthonában legyőztük, mi pedig fejben nem vagyunk olyan állapotban, mint akkor. Nem fér bele, hogy egy csapat hazai környezetben ilyen tetemes előnyt adjon ellenfelének, aki megássa a saját sírját, az bele is esik!
Szilágyi Zoltán: Nagy dolog a jó erőkből álló Debrecen csarnokában nyerni, nekünk sikerült, ezért dicséret illeti a csapatot. Annak külön örülök, hogy a végjátékban a kritikus helyzetekben jó döntéseket hoztak játékosaim.

MTK BUDAPEST–ÉRD 40–35 (22–16)
Népfürdő utca,
327 néző. V: Felhő, Öcsi
MTK: GYŐRI – DÁVID-AZARI 7, Mihálffy, TÓTH ESZTER 12 (3), DAKOS 7, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 8, Sallai 2. Csere: SZABADOS 1, PÁL T. 3. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: Foggea – Nascimento 3 (1), Kiss N. 1, Szabó L. 5 (2), Kisfaludy 1, TÓTH G. 8, Schatzl Natalie 3. Csere: Janurik (kapus), JERÁBKOVA 10, Lavkó 2, Termány R., Király 1, Bízik R. 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–4. 13. p.: 12–8. 19. p.: 17–10. 41. p.: 28–19. 48. p.: 32–26. 56. p.: 36–32
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Golovin Vlagyimir: –
Gyorsan játszottunk, az első félidőt kiválóan megoldotta a csapat, de a második játékrészben nem tudtuk ugyanazt a sebességet produkálni, de így is sikerült nyerni.
Szabó Edina: – Az MTK nagy sebességet erőltetett csapatunkra, amelyben szellemileg és fizikailag sem volt mindenki a topon, voltak nagyon gyenge teljesítmények. Előfordult, hogy visszakapaszkodtunk, de nemhogy fordítani, de közel sem tudtunk kerülni az ellenfélhez.

GYŐRI AUDI ETO KC–ALBA FEHÉRVÁR KC 49–23 (25–11)
Győr,
3411 néző. V: Ignéczi, Kavalecz
GYŐR: LEYNAUD 1 – KNEDLÍKOVÁ 7, Kurtovic 3 (1), S. Oftedal 4, Brattset 2, E. Amorim 4, Puhalák 3. Csere: Kiss É, Grimsbö (kapusok), Edwige 2, V. KRISTIANSEN 6 (2), A. Hansen 3, NZE MINKO 8, K. Bulatovics 2, FALUVÉGI D. 4. Edző: Danyi Gábor
FEHÉRVÁR: Mistina – TÖPFNER 6 (3), Walfisch 5, Rózsás, Sztankovics 2, Mendy 4, Pelczéder 1. Csere: Györkös, Gajdóczi (kapusok), Boldizsár 1, Utasi 2, Gerháth K., Szarka A. 2. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 12. p.: 10–2. 15. p.: 13–3. 24. p.: 20–6. 38. p.: 31–13. 42. p.: 35–15. 46. p.: 36–18. 54. p.: 42–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Danyi Gábor:
– Támadásban és védekezésben is jól teljesítettünk. nagyon komolyan vettük a mérkőzést, dicséret illeti a csapatot.
Deli Rita: – A mi együttesünknek a jelen állás szerinti összetétele meghatározta az egész mérkőzés képét. Fényévnyire vagyunk a Győrtől.

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.