Mínusz hatról jött vissza a Siófok, iksz a Fradi ellen

T. D.T. D.
2019.09.21. 16:50
Hihetetlenül szikrázó, jó értelembe véve feszült találkozón a Siófok KC és az FTC-Rail Cargo Hungária 31–31-es döntetlent játszott egymással a női kézilabda NB I negyedik fordulójában.
A hajrában egyenlített a Siófok a Fradi ellen (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A hajrában egyenlített a Siófok a Fradi ellen (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI NB I
4. FORDULÓ
SIÓFOK KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 31–31 (19–18)
Siófok, 1185
néző. V: Horváth P., Marton
SIÓFOK: Silje Solberg – Böhme 3, Tomori, NIOMBLA 7 (3), Jezic 2, KOBETIC 9, AOUSTIN 4. Csere: Szikora (kapus), Janjusevics 3, Drabik 2, Hársfalvi 1, Mazák-Németh. Edző: Tor Odvar Moen
FTC: Bíró B. – Lukács V. 2, Klujber 4 (2), SNELDER 4, Pásztor N. 1, Kovacsics 1 (1), SCHATZL NADINE 5. Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 7, Christensen 2, Tóth Nikolett 2, Márton G., Bánfai 3, Klivinyi. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 7. p.: 3–3. 14. p.: 10–6. 16. p.: 12–7. 19. p.: 12–11. 24. p.: 16–13. 34. p.: 20–21. 43. p.: 22–26. 50. p.: 24–30. 57. p.: 29–30. 57. p.: 29–31
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3
Tor Odvar Moen:
– Elképesztő küzdelem folyt a pályán. Az utolsó támadásnál megvolt az esélyünk a győzelemre is, emiatt kicsit frusztrált vagyok. De a sírból hoztuk vissza a meccset és az eredményt, így örülök a döntetlennek. Mentálisan erősek voltunk, elbírtuk a piros lapokat is.
Elek Gábor: – Az első félidőben nem találtuk a védekezésünket, és a kapusteljesítmény sem volt megfelelő. A piros lap tágította a lehetőségeinket, hogy fárasszuk az ellenfelet. Szünet után feljavult a védekezésünk, így sok könnyű gólt tudtunk lőni. Az utolsó percekben rengeteget rontottunk, a koncentrációnk elfogyott a hajrára, elemi hibákat követtünk el. Csak magunkat okolhatjuk, hogy elveszítettünk egy pontot.

Izgalmas mérkőzésre számíthattunk a bajnokság negyedik fordulójában, hiszen annak ellenére, hogy még csak az idény elején járunk, tudhattuk, hogy az ezüstéremért vívott harcot nagyban befolyásolja majd a végeredmény.

A Ferencvárosnál gyermeke születése óta először kapott helyet a keretben Szekeres Klára, ám sem ő, sem a Fraditól a Siófokhoz igazoló, sérüléssel bajlódó, ám a kispadra szintén leülő Nerea Pena nem lépett pályára.

Egy másik korábbi ferencvárosi, Tomori Zsuzsanna viszont szerepet kapott a találkozón, ám szinte még be sem melegedett, már véget is érte a meccse: a hetedik percben a lerohanást indító Kovacsics Anikót állította meg szabálytalanul, a játékvezetők pedig éltek az erre az idényre tesztüzemben bevezetett videós visszanézés lehetőségével, és a piros lap felmutatása mellett döntöttek.

Az első félidőben főleg a Siófok akarata érvényesült, a Balaton-partiak a 9 gólos Andrea Kobetic vezetésével többször is négygólos előnybe kerültek, ám a játékrész végére az elsősorban az ötször betaláló Schatzl Nadine és a hét gólt dobó Háfra Noémi vezetésével támadó FTC is belejött, a fordulás előtt nem sokkal utol is érte ellenfelét a zöld-fehér alakulat.

A szünet után viszont hatalmasat fordult a játék képe. A Ferencváros először átvette a vezetést, majd lassan növelte is előnyét – olyannyira, hogy hat góllal is ment már a zöld-fehér alakulat, amihez az is hozzájárult, hogy a Fradi kapuját védő Bíró Blanka teljesítménye is feljavult. Ugyanakkor úgy tűnt, a Balaton-partiak elkészültek az erejükkel, majd amikor nyolc perccel a vége előtt Katarina Jezic is a kiállítás sorsára jutott, végképp eldőlni látszott a mérkőzés.

Azonban mindkét piros lap után inkább a Ferencváros jött zavarba: Tomori és Jezic kiküldése után is csak kapták a gólokat a vendégek. Ebből a negatív spirálból nem is tudott kijönni a zöld-fehér alakulat, a szintén korábbi ferencvárosi Szikora Melinda is elkapta a fonalat a hazai kapuban, és az egész mérkőzésen jól játszó, hét gólt szerző Gnonsiane Niombla egy saját térfeléről szerzett találattal az 59. percben kiegyenlített.

Az utolsó másodpercekben a Siófok még a győzelemért is támadhatott, ám elszórta a labdát, a Fradi kontrája pedig már a dudaszó után ért véget. Rendkívül izgalmas, parázs mérkőzésen – melyen olykor azt sem tudta az ember, hová kapja a fejét – tehát végül döntetlen született.