Női kézi NB I: döntetlen, döntetlen, döntetlen

K. Zs.K. Zs.
2019.09.21. 19:57
A női kézilabda NB I 4. fordulójának szombati játéknapján csak a Szent István SE-t fogadó Kisvárda tudott győzni (30–27), a további három mérkőzés döntetlennel ért véget.

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ, szombati mérkőzésekNŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ, szombati mérkőzések

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SZENT ISTVÁN SE 30–27 (18–10)
Kisvárda, 886
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán 2, Habánková 3, RADOJEVICS 7 (1), V. MILANOVIC-LITRE 3, Siska 2, Milosevics 2. Csere: Lajtos (kapus), Smid, Dudás, DOMBI L. 7, Bárány, Soltész, Udvardi 2, Rocha 2, Repák. Edző: Bakó Botond
SZENT ISTVÁN SE: Gercsó 1 – HORVÁTH G. 5, Monori 4, Tobak 2, Albert, ARON 7 (2), Pánczél 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Scheffer 2, Balog B. 2, Szerző 2 (1), Lyngby, Varjú 1, Tieff. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–0. 15. p.: 10–3. 23. p.: 14–6. 34. p.: 19–12. 37. p.: 22–12. 46. p.: 27–16. 48. p.: 27–19. 56. p.: 28–24.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Bakó Botond:
– Az volt a célunk, hogy nagy tempóban és fegyelmezetten kezdjük a mérkőzést. Az első félidő rendben is volt, a szünetben azt kértem, hogy ne lazítsunk, ehhez képest a cserék után drasztikusan visszaesett a teljesítményünk. Egy sorral nem fogjuk bírni a bajnokságot, és mikor, ha nem ilyenkor kapjanak lehetőséget a fiataljaink…
Vojkovics Gyula: – Már az első tíz percben elveszítettük a mérkőzést. A második félidő elején találtuk meg a védekező alakzatunkat, de a helyzetkihasználásunk gyatrán alakult. Ha a második félidőben az üres kapus helyzeteinket értékesítjük, még szorosabb lehetett volna a vége.

MTK BUDAPEST–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 27–27 (14–15)
Népfürdő u., 326
néző. V: Bíró, Kiss O.
MTK: GYŐRI – Dávid-Azari 1, Mihálffy 2, TÓTH E. 6, DAKOS 7, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 3, FEKETE B. 5. Csere: Suba (kapus), Szabados 1, Gerháth F. 2. Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – GROSCH 4, SZEKERCZÉS 7 (3), Sirián, Nick, Bouti 4 (1), Kazai 4. Csere: STOJAK (kapus), SZALAI B. 5, Jovovics 2, Mihály P. 1, Csavlovics. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 7–5. 21. p.: 9–10. 24. p.: 12–12. 34. p.: 15–17. 43. p.: 21–18. 51. p.: 24–24
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/4
Golovin Vlagyimir:
– A sportban nem nagyon van igazság, de most igazságos döntetlen született. A játékunk közelített ahhoz, amit el akarunk érni, de még sokat kell dolgoznunk a jövőben.
György László: – Hajtós, küzdelmes mérkőzés volt, részünkről sok hibával. A játék képe alapján igazságos döntetlen született, a végjátékban bármelyik csapat nyerhetett volna.

SZOMBATHELYI KKA–ALBA FEHÉRVÁR KC 29–29 (15–14)
Szombathely,
Arena Savaria, 1500 néző. V: Bócz, Wiedemann
SZOMBATHELY: Tomasevics – Jovetic 4, VIRÁG N. 4, Mayer Sz., Pődör R. 2, BANDELIER 7 (1), Csire 1. Csere: Gadányi (kapus), MITROVICS 5, Mayer M., Horváth P. 3, Szendrei, GORILSZKA 3. Edző: Marosán György
FEHÉRVÁR: ATTINGRÉ – Zazai 1, Piller, WALFISCH 8 (1), Boldizsár, MENDY 4 (1), Pelczéder 1. Csere: Mistina (kapus), Dubán 3, Töpfner 3, Moutsogianni, Szarka A. 2, RÓZSÁS 7. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 8. p.: 6–3. 14. p.: 8–8. 19. p.: 10–12. 25. p.: 13–12. 35. p.: 17–16. 40. p.: 20–20. 46. p.: 24–22. 55. p.: 28–28.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 5/2
Marosán György:
– Most még fáj a döntetlen, olyan közel volt a győzelem, de lehet, hogy holnap reggel már örülni fogok a pontszerzésnek. Sajnos a végén kritikus pillanatokban heteseket hibáztunk. Ugyanakkor az Alba jó csapat, értékes ez a pont. Büszke vagyok a játékosaimra, és annak is örülök, hogy a fiataljaink is nagy szerepet játszottak ezen a mérkőzésen.
Deli Rita: – A játék képe alapján összességében igazságos a döntetlen, aminek én nem nagyon örülök. Hullámzóan játszottunk, főleg védekezésben akadtak gondjaink. A második félidő közepén volt egy szakasza a mérkőzésnek, amikor úgy éreztem, fizikailag meg tudjuk törni a házigazdákat, ám nem sikerült. Rutinos játékosok alkotják az SZKKA magját, sok csapat meg fog szenvedni Szombathelyen.