Női kézi NB I: kétszer annyi gólt lőtt az ETO, mint ellenfele

I. M.I. M.
2020.02.04. 19:22
Oftedal Amorim nyakában: újabb győzelmet ünnepelhetett az ETO (Fotó: Török Attila, archív)
A Győri Audi ETO KC 47–23-ra legyőzte a sereghajtó SZISE-t a női kézilabda NB I 15. fordulójából előrehozott mérkőzésen. A címvédő a jelenlegi idényben ezen a találkozón szerezte a legtöbb gólt a bajnokságban.

A győrieknél három kapus is védett: Kiss Éva harminc, Amandine Leynaud közel 19, míg a visszatérő Kari Grimsbö kicsivel több mint 10 percet töltött a pályán. A mezőnyjátékosok közül Veronica Kristiansen – aki nemrégiben a Nemzeti Sportnak mesélt depressziójáról – volt a legtöbbet játékban, 42 percet, ami alatt öt gólt szerzett, hármat hetesből. A győriek – és az egész mérkőzés – legeredményesebbje a 10 találatig jutó Stine Oftedal volt. A címvédőnél Katarina Bulatovicsot kivéve minden mezőnyjátékos betalált.

A győriek már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, az első tíz percben 12-szer vették be a SZISE kapuját, míg a sereghajtó mindössze kétszer tudott betalálni. A különbség pedig egyre csak nőtt, a szünetben már 14 volt közte, a végére pedig 24 gól lett a differencia. A Szent István SE hatszor került emberhátrányba, míg a győriek csak két kétperces kiállítást kaptak.

Az ETO biztosan vezeti a tabellát, a SZISE első győzelme még várat magára.

KÉZILABDA
NŐI NB I
SZENT ISTVÁN–GYŐRI AUDI ETO KC 23–47 (10–24)
Monor, 1010
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
SZENT ISTVÁN: Gercsó – Horváth G., Szerző 2, Tobak 1, Scheffer 3, Aron 3, Stranigg 1. Csere: MÁTÉFI D. (kapus), Varjú 1, MONORI 5 (1), Lyngby 1, Balog B. 2, Pánczél, Sziráki 2, Tieff 2, Ujvári. Edző: Vojkovics Gyula
GYŐR: KISS É. – Faluvégi D. 3, KURTOVIC 6 (2), Edwige 2, S. OFTEDAL 10 (1), A. HANSEN 6, Puhalák 2. Csere: Leynaud, Grimsbö (kapusok), V. Kristiansen 5 (3), Brattset 3, E. Amorim 3, Nze Minko 3, K. Bulatovics, Bódi 3, Fodor Cs. 1. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–12. 20. p.: 6–20. 39. p.: 13–30. 53. p.: 20–40
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 7/6
Vojkovics Gyula:
– Hiányérzetem van, mert az első negyedórában vagy fegyelmezetlenek voltunk, vagy nagyon jól kézilabdázott az ETO. Élmény volt játszani ellene, remélem, erre minél többször még sor kerülhet.
Danyi Gábor: – A saját játékunkra fókuszáltunk, komoly menetelésben vagyunk, próbálunk tanulni az előző mérkőzéseken elkövetett hibákból. Úgy osztottam el a feladatokat, hogy a hét végén se legyen problémánk.

1. Győr 17 16 1 584–404 +180 32
2. FTC 16 12 3 1 525–404 +121 27
3. Siófok 14 11 1 2 470–338 +132 23
4. Érd 14 10 4 457–383 +74 20
5. Debrecen 14 8 3 3 431–400 +31 19
6. Vác 14 7 2 5 405–395 +10 16
7. Dunaújváros 14 6 2 6 360–368 –8 14
8. MTK 16 6 2 8 447–495 –48 14