Női kézi NB I: nem jött össze két nap alatt a két újvárosi bravúr

B. L.B. L.
2020.02.06. 19:53
A női kézilabda NB I 10. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Siófok hazai pályán 35–19-re legyőzte hazai pályán a Dunaújvárost.

A vendégek 26 óra alatt a második mérkőzésüket játszották le (az okról ide kattintva olvashat!), szerdán nagy bravúrral 28–26-ra nyertek az Érd vendégeként.

A tegnapi meccs minden bizonnyal sokat kivett a dunaújvárosi játékosokból, de még így is vezettek 3–1-re a meccs elején, és a 13. percben is csak egy gól volt a hátrány (6–5). Ekkor azonban ritmust váltott a Siófok, gyorsan ellépett 10–5-re (még az időkérés sem segített), majd a 24. perc után jött az újabb meglódulás, 13–8-ról 18–10-re alakult az állás a szünetig.

A fordulást követően gyorsan meglett a közte tíz (22–12), egy 6–0-s széria lezárásával pedig már 14 volt a felek között (26–12). A Siófok végül 16-tal nyert (35–19).

KÉZILABDA
NŐI NB I
A 10. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEN
SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 35–19 (18–10)

Siófok. V: Őri, Pozdena
SIÓFOK: Szikora – Such 3, Tomori 4, Niombla 5 (1), Jezic 4, Kobetic 4 (1), Hársfalvi 3. Csere: Silje Solberg, Janjusevics 2, Böhme 3, Aoustin 3, Drabik 2, Lapos 1, Wald 1, Csapó Kincső. Edző: Tor Odvan Moen
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch, Triscsuk 1, Bouti 1, Sirián 1, Ferenczy 2, Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), Szekerczés 8 (7), Mihály P., Csavlovics, Szalai B. 2, Molnár B. 2, Braun 1, Nick. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 6–4. 17. p.: 10–5. 22. p.: 13–7. 28. p: 16–9. 37. p.: 22–12. 42. p.: 27–13. 49. p.: 30–15
Kiállítások: 2, ill 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/7
Tor Odvan Moen: –
Remekül felkészültünk a Dunaújvárosból, sikerült maximálisan felpörögnünk. Nagy szükség volt erre, hiszen a hétvégén lassan és enerváltan kézilabdáztunk. Ellenfelünk két mérkőzést játszott nagyon rövid időn belül, ezt sikerült kihasználnunk. Jól kézilabdáztunk, tele voltunk ötlettel és energiával.
György László: – Nem voltunk könnyű helyzetben, de vállaltuk, hogy két mérkőzést játszunk ilyen rövid idő leforgása alatt. Az elsőt az Érd ellen megoldottuk, most viszont nem voltunk egy súlycsoportban a Siófokkal. Ez tisztán látszott az első és a második félidőben egyaránt. Támadásban és védekezésben is hibákat követtünk el, ennek volt az egyenes következménye a nagy különbségű vereség. Mondhatni, egyértelmű volt a párharc végkimenetele.
az okról ide kattintva olvashat!), szerdán nagy bravúrral 28–26-ra nyertek az Érd vendégeként.