Női kézi NB I: a Dunaújváros nyerte a megyei rangadót

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2020.01.10. 21:08
A Dunaújváros egy góllal nyert Székesfehérváron a női kézilabda NB I pénteki megyei rangadóján.

A tabellán tizedik házigazdák a második félidő elején négy góllal is vezettek, a hetedik helyet elfoglaló vendégek azonban a hajrában fordítani tudtak. A győztes gólt hétméteresből Szekerczés Luca szerezte, hat másodperccel a mérkőzés vége előtt.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 22–23 (14–11)
Székesfehérvár,
800 néző. V: Bíró, Kiss O.
FEHÉRVÁR: ATTINGRÉ – Zazai 1, WALFISCH 8, Rózsás 2, Sztankovics, MENDY 8 (1), Szarka A. 1. Csere: Györkös (kapus), Boldizsár, Utasi, Gerháth K. 1, Dubán 1, Moutsogianni, Pelczéder. Edző: Deli Rita
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – GROSCH 3, Ferenczy, Csavlovics, Nick, Bouti 2, Kazai 1. Csere: Stojak (kapus), TRISCSUK 7, Szekerczés 3 (1), SZALAI B. 4, Sirián 2, Mihály P., Molnár B., Jovovics 1 (1). Edző: György László
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–2. 12. p.: 6–4. 18. p.: 9–8. 24. p.: 10–10. 28. p.: 13–11. 34. p.: 16–13. 40. p.: 17–14. 46. p.: 18–17. 52. p.: 19–19. 58. p.: 21–20
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Deli Rita:
– Nagyon csalódott vagyok, mert amiről a mérkőzés előtt beszéltünk taktikailag, azt nem valósítottuk meg teljesen. Triscsuk Krisztina őrzése komoly problémákat okozott, bárkit tettem mellé. A második félidőben jött egy hullámvölgy, és öt percig nem dobtunk gólt. Claudine Mendy és Walfisch Mercédesz, ha elfáradnak, akkor elfogyunk, a fiatalok még nem annyira érettek, hogy ezt ellensúlyozzák.
György László: – Végletekig kiélezett csata volt, igazi megyei rangadó. Nem kézilabdáztunk kellő hőfokon, sokat hibáztunk, tudtam, hogy nem fogunk huszonöt gól fölött dobni. Sok helyzetet kialakítottunk, de nem tudtunk túljutni a Fehérvár kapusán. A csapat erejét mutatja viszont, hogy három-négy gólos hátrányból is fel tudtunk állni, helyén volt az eszünk, és szerencsére a végjátékban kevesebbet hibáztunk, Csapó Kyra pedig több bravúrt is bemutatott.

1. Győr 13 13 422–301 +121 26
2. Siófok 12 9 1 2 397–279 +118 19
3. FTC 12 8 3 1 382–310 +72 19
4. Érd 12 9 3 389–321 +68 18
5. Debrecen 12 7 3 2 362–329 +33 17
6. Vác 12 5 2 5 337–337 0 12
7. Dunaújváros 12 5 2 5 293–305 –12 12
8. MTK 13 4 2 7 351–407 –56 10