Női kézi NB I: az MTK jól kezdett Győrben, de nagyon kikapott

B. L.B. L.
2019.10.02. 19:33
A győriek a döcögős kezdés után alaposan megszórták az MTK-t (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A női kézilabda NB I 8. fordulójából előrehozott mérkőzésén a Győri Audi ETO KC otthon 38–21-re kiütötte a jól kezdő MTK-t. A fővárosi csapat a 25. és 42., valamint a 47. és a 60. perc között is gólképtelen maradt, ekkor húzott el a címvédő.

A veszprémiek SEHA-liga-meccséhez hasonlóan a női kézi NB I-ben sem kezdett jól az esélyes, hiszen bár a 2. percben még 2–0 volt az állás, Dávid-Azari Fruzsina találata a 13. perc elején már négygólos MTK-vezetést jelentett – jött is a győri időkérés (5–9).

A 15. percben még mindig háromgólos volt a vendégek előnye (7–10), de Estelle Nze-Minko hátára vette a csapatát (11–10).

Az MTK a 25. percig tartotta magát (15–15), ezt követően a 42. percig kellett várni az újabb fővárosi gólra, s addigra már alaposan ellépett a címvédő (24–15).

A vendégek a 47. percben még látótávolságon belül voltak (28–20), de ezt követően Kiss Éva lehúzta a rolót (hét védést is bemutatott a hajrában), és csak az utolsó percben törte meg a csendjét az MTK (38–21).

NŐI KÉZILABDA NB I
A 8. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
GYŐRI AUDI ETO KC–MTK BUDAPEST 38–21 (18–15)
Győr,
2279 néző. Vezette: Földesi, Halász
GYŐR:
Leynaud – Bódi, NZE-MINKO 6, Oftedal 5 (2), Brattset 3, E. AMORIM 4, Puhalák 2. Csere: Kiss É. (kapus), Edwige 3, Faluvégi D. 1, A. HANSEN 8 (2), Knedlíková 3, Fodor Cs. 3. Edző. Danyi Gábor
MTK: Suba – Dávid-Azari 3, Mihálffy, TÓTH ESZTER 7 (3), Dakos 5, Szöllősi-Zácsik, Fekete B. 2. Csere: Győri (kapus), Szabados 2, Horváth D. 1, Gerháth F. 1, Sziráki, Sallai, Juhász E., Ferenczi. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 13. p.: 5–9. 18. p.: 11–10. 23. p.: 15–13. 37. p.: 22–15. 49. p.: 30–20. 55. p.: 35–20
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Danyi Gábor:
– Ebben a bajnokságban először kézilabdáztunk a korábban megszokott tempóban, főleg a második félidőben. Reméljük, ezt a tendenciát még tudjuk fokozni.
Golovin Vlagyimir: – A második félidőben kimaradt ziccereink és technikai hibáink sajnos csúnyává tették nekünk a végeredményt.