Női kézi NB I: simán nyert az Érd és a Siófok is

2019.12.29. 18:34
Simone Böhme hat góllal járult hozzá a Siófok győzelméhez (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, archív)
A női kézilabda NB I 11. fordulójában az Érd hazai pályán 10 góllal legyőzte az Alba Fehérvárt, míg a Siófok tizeneggyel nyert az MTK vendégeként.

ÉRD:
Janurik – NASCIMENTO 7 (2), KISS N. 4, Tóth G. 3, Szabó L. 2 (1), Jerábková 4, BÍZIK R. 5. Csere: Foggea (kapus), Kisfaludy 2, Lavko 3, Kovacsevics 1, Király R. 1, Schatzl Natalie 2, Termány 1
Vezetőedző:
Szabó Edina
FKC:
Attingré – Zazai 1, Walfisch 3, Rózsás 1, Sztankovics, MENDY 7 (4), Pelczéder. Csere: Györkös (kapusok), Boldizsár 1, Dubán 3, Gerháth K. 3, UTASI 4, Töpfner, Szarka 1, Moutsogianni 1
Vezetőedző:
Deli Rita
Az eredmény alakulása. 4. perc:
0–1. 7. p.: 4–4. 16. p.: 8–6. 20. p.: 11–6. 25. p.: 16–8. 37. p.: 21–14. 41. p.: 25–15. 49. p.: 29–19. 54. p.: 30–23.
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 4/4
Szabó Edina: –
Nagyon vártuk már ezt a mérkőzést a hosszú szünet után. Azt hiszem, érezni lehetett a csapat erejét és készen áll a feladatokra, ez a győztes meccs is ezt mutatja, elismerésem a lányoknak, a Fehérvárnak sok sikert kívánok és boldog új évet!
Deli Rita: –
Nem ért minket meglepetés, egy testtömegben, magasságban, rutinban erősebb Érddel kellett játszanunk és rettentő fiatal csapatunkkal is helyt álltunk. Ez egy reális eredmény, próbáltunk mindent megtenni, ami tőlünk telhető volt.

MTK BUDAPEST–SIÓFOK KTC KFT 26–37 (12–20)
Népfürdő utca, 418 néző. V: Marton, Szabó E.
MTK: Győri – Dávid-Azari 1, Malovics 1, TÓTH ESZTER 7 (1), Dakos 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 8 (3), Fekete B. 4. Csere: Suba (kapus), Szabados 1, Sallai, Mihálffy 3, Gerháth F., Juhász Eszter, Horváth D.
Edző: Golovin Vlagyimir
SIÓFOK: SZIKORA – BÖHME 6, Niombla 3, Tomori 5, Jezic 3, PENA 9 (3), AOUSTIN 5. Csere: Silje Solberg (kapus), Drabik 2, Hársfalvi 1, Such 2, Janjusevics 1, Lapos
Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–7. 17. p.: 9–12. 23. p.: 10–16. 36. p.: 14–26. 41. p.: 17–28. 56. p.: 23–36
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Golovin Vlagyimir: –
Az egész mérkőzésen csak a remek kapusteljesítményt felvonultató Siófok volt a pályán, semmit sem valósítottunk meg a megbeszéltekből, nem tudtunk felnőni a telt házas meccshez.
Tor Odvar Moen: – Örülök a győzelemnek, nehéz egy ilyen mérkőzést megnyerni. Tudtuk, hogy az MTK jól teljesített az ősszel, azt is tudtuk, hogy fizikailag kell keménynek lennünk, mert november óta nem játszottunk. Kellemes meglepetés volt, hogy támadásban is jól mozgott csapatom.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–VÁCI NKSE 29–31 (13–16)
Békéscsaba, 1400 néző. V: Andorka, Hucker
BÉKÉSCSABA: Balog J. – Kovács Anett 3, Barján, Marincsák 6 (4), J. Agbaba 1, KOPECZ 5, Bottó 2. Csere: Horváth D. (kapus), VUKAJLOVICS 9, Mézes 1, Dombi K. 1, Mitrovics 1
Edző: Horváth Roland
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 5, Hámori 4, Helembai F. 1, Lakatos R. 1 (1), Kácsor 6 (1), RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Bukovszky (kapus), Mészáros R., Kuczora 7 (4), Szabó K., Kovács N. 1
Edző: Szilágyi Zoltán
Kiállítások: 8 ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6
Horváth Roland: –
Így nem lehet mérkőzést kezdeni, ahogy mi tettük, alaposan elaludt a csapat mindkét játékrész elején. Máskor huszonkilenc lőtt góllal nyerni lehet, és ha még azt is hozzáteszem, hogy rengeteg ziccert kihagytunk, akkor az mindent elárul arról, miért is maradtunk alul a Váccal szemben. A védekezésünkön pedig még bőven van javítanivaló.
Szilágyi Zoltán: – Nagyrészt azzal nyertünk, hogy mindkét félidő elején elkaptuk a fonalat. Jó volt a kapusteljesítményünk és a támadások is hatékonyak voltak, amit a harmincegy gólunk is alátámaszt, ám a védekezéssel nem voltam maradéktalanul elégedett.

DVSC SCHAEFFLER–SZOMBATHELYI KKA 30–18 (15–11)
Debrecen, 1800 néző. V: Őri, Pozdena
DEBRECEN: TRIFFA – VARSÁNYI 5, Vámos P. 3, Tóvizi, Deszpotovics 2, Bulath 4 (2), VANTARA-KELEMEN 4. Csere: Szabó D. (kapus), Bordás 2, Karnik Sz. 1, Borgyos 2, Arany 1, KARSTEN 4 (1), Petrus, Szabó P., Poczetnyik 2
Edző: Köstner Vilmos
SZOMBATHELY: Tomasevics – Jovetic 1, Mayer Sz. 2, Pődör R. 1, GORILSZKA 7 (5), HORVÁTH P. 3, Csire 3. Csere: Sipeki, Gadányi (kapusok), Virág N. 1, Bandelier, Varga N., Szendrei
Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–1. 10. p.: 4–5. 10. p.: 6–5. 16. p.: 10–8. 27. p.: 14–10. 36. p.: 17–14. 43. p.: 22–14. 54. p.: 26–16. 58. p.: 29–17
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5
Köstner Vilmos: –
A mérkőzés kezdeti nehézségeit leküzdve magabiztos győzelmet arattunk. Erre a naptári évre minden debreceni sportoló és kézilabda szurkoló büszke lehet. Bízom abban, hogy a következő év is hasonlóan sikeres lesz, ehhez kívánok mindenkinek elég erőt, jó egészséget.
Marosán György: – Már a bemelegítésnél eldőlt gyakorlatilag minden, betegség miatt leggólerősebb játékosunkra nem számíthattam. Fiatal a csapatunk, húsz percig bírtuk ezúttal erővel, ebben fejlődnünk kell.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–SZENT ISTVÁN SE 33–22 (16–12)
Szekszárd, 500 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 3, SZEKERCZÉS 7 (4), Csavlovics 1, Nick 1, BOUTI 4, Kazai 4. Csere: Stojak (kapus), SZALAI B. 6, Triscsuk, Ferenczy 2, Molnár B., SIRIÁN 3, Mihály P. 1, Braun, Jovovics 1
Edző: György László
SZENT ISTVÁN: Gercsó 1 – Horváth G. 5, Albert, Aron, Tobak, SCHEFFER 5 (2), STRANIGG 5. Csere: Mátéfi D. (kapus), Monori 4, Varjú 1, Lyngby, Pánczél, Tieff 1
Edző: Vojkovics Gyula
Kiállítások: 16, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
György László: –
Folytatódott a bajnokság, de igencsak szezon eleji mérkőzés volt. Újra bele kellett melegednünk, majd a második félidőben felerősödött a védekezésünk, könnyű gólokat lőttünk, így lett ilyen nagy gólkülönbségű a győzelmünk.
Vojkovics Gyula: – Úgy tűnik, rosszul sikerült a felkészülésünk a találkozóra. Az Újváros végig vezetve dominált a mérkőzésen, talán egyszer tudtunk valamennyire visszajönni a meccsbe, még az első félidőben. Ez nem adott erőt, a szünet után meg széthullottunk, így teljesen reális eredmény született.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–24 (11–12)
Mosonmagyaróvár, 1100 néző. V: Altmár, Horváth M.
MOSONMAGYARÓVÁR: Dányi – Katona 2, Lancz 2, Tilinger 2, HORVÁTH B. 4, Hudák, Holesová 1. Csere: HERCZEG (kapus), Gyimesi, Bardi 1, DE SOUZA 8 (6), Hajtai 4
Edző: Bognár Róbert
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 2, HABÁNKOVÁ 4 (3), SISKA 5, V. Milanovic Litre 2, Ihnyeva 2, T. Milosevic 4. Csere: Lajtos, Leskóczi (kapusok), Dudás, Premovics 1, Dombi L. 2, Rocha 1, Udvardi 1
Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 7. p.: 1–5. 12. p.: 2–6. 16. p.: 2–7. 20. p.: 5–10. 24. p.: 8–11. 35. p.: 13–13. 41. p.: 14–14. 45. p.: 19–17. 55. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 3/3
Bognár Róbert: –
Ez az első döntetlen eredmény amióta én vagyok mosonmagyaróvári csapat edzője, de nem tudok igazából örülni neki. Igaz, a borzasztó kezdésünk, a rengeteg hibánk, a rossz döntéseink után elégedetlen sem lehetek. A hajrában vezettünk már három góllal, megnyerhettük volna a találkozót, de elhibáztuk a helyzeteinket.
Bakó Botond: – Inkább izgalmas volt a találkozó, mint magas színvonalú. Komoly előnybe kerültünk az elején, amivel azonban nem tudtunk elég jól gazdálkodni. Látszik, hogy sokat kell még dolgoznunk, különösen a támadásaink gyorsabb befejezése érdekében. Ugyanakkor ebben a kiélezett bajnokságban egy idegenben szerzett pont mindig értékes.

FTC-Rail Cargo Hungaria–Győri Audi ETO KC 27–28 – bővebben itt!

1. Győr 11 11 361–257 +104 22
2. Siófok 11 8 1 2 359–253 +106 17
3. Érd 11 8 3 355–290 +65 16
4. FTC 10 7 2 1 321–257 +64 16
5. Debrecen 11 7 2 2 334–301 +33 16
6. Vác 11 5 2 4 306–303 +3 12
7. Dunaújváros 10 4 2 4 251–253 –2 10