Két év után vereség – a Siófok legyőzte a Győri ETO-t!

H. D.H. D.
2020.01.22. 17:50
Szikora Melinda és társai nagy győzelmet arattak (Fotó: Török Attila, archív)
A női kézilabda NB I 14. fordulójában a címvédő és listavezető Győri Audi ETO KC 34–29-re kikapott a Siófok KC otthonában. A győriek ezt megelőzően legutóbb 2018 januárjában szenvedtek vereséget tétmérkőzésen (Bajnokok Ligája, CSM Bucuresti), míg a bajnokságban 2017 októbere után találtak ismét legyőzőre.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 34–29 (21–12)
Siófok,
1185 néző. V: Hargitai, Markó
SIÓFOK: SZIKORA 1 – Böhme 2, TOMORI 5, PENA 5 (1), Jezic 4, KOBETIC 5, Aoustin 2. Csere: Silje Solberg (kapus), Niombla 5, Drabik 2, Such 2, Janjusevics, Hársfalvi 1. Edző: Tor Odvar Moen
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 1, K. Bulatovics 2, S. Oftedal 1, Brattset 3, E. Amorim 1, Fodor Cs. 2. Csere: Leynaud (kapus), V. KRISTIANSEN 4, NZE MINKO 5, Edwige, Puhalák 2, Kurtovic 4 (4), A. Hansen 2, Faluvégi D. 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 11. p.: 6–3, 16. p.: 10–6, 24. p.: 14–11. 27. p.: 18–11. 36. p.: 22–15. 42. p.: 27–20. 50. p.: 30–23. 54. p.: 31–27
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Tor Odvar Moen:
– Nagyon boldog vagyok, nem túl gyakori, hogy a Győrt legyőzi valaki. A védekezés hatvan percig remek volt, Szikora Melinda nagyszerű formában védett. Az első félidőben szinte minden megoldásunk bejött, támadásban is volt néhány remek kombinációnk, nagyszerűek voltunk. Örülök, hogy a támadójátékunk jól működött, ez korábban többször akadozott. Mindig azt mondom, sosem vagyok nagyon boldog vagy nagyon szomorú, de nagyon fontos a két pont.
Danyi Gábor: – Elismerésem a Siófoknak, teljesen megérdemelten nyert. Elsősorban az első félidőben nőtt fölénk, nem is kicsit. Nem tudom az okát annak, miért kaptunk húsz gólt egy játékrészben. Megértem, ha az ellenfél csapatában kiváló teljesítmények vannak, de amikor a támadójátékunk nem úgy működik, ahogyan szeretnénk, akkor védekezésben kell többet nyújtanunk. Ez most nem sikerült, meg sem közelítettük önmagunkat. Nyilván nem örülök a vereségnek, de az élet megy tovább.

A címvédő Győri ETO 3–0-val indította a találkozót. Ezt követően viszont hatgólos rohanással fordított a házigazda Siófok, amelynek kapujában ihletett formában védett Szikora Melinda. A győriek sok technikai hibát követtek el, a Nerea Pena vezette Balaton-parti csapat pedig a szünet előtt egy 7–0-s szériával kilencgólos előnyre tett szert (21–12).

Próbált közelebb jönni a Győr, de a Siófoknál több volt a jó egyéni teljesítmény, és még azt is elviselte Tor Odvar Moen együttese, hogy a 40. perctől nem számíthatott a megsérülő Penára. Az 54. percre négyre zárkózott fel az ETO, de közelebb már nem tudott férkőzni, és 34–29-es vereséget szenvedett.

A Győr tétmérkőzésen legutóbb 2018. január 26-án kapott ki Bukarestben, akkor a Bajnokok Ligája középdöntőjében 28–22-re nyert a CSM. A magyar bajnokságban több mint két éve, 2017. október 31-én a Népligetben szenvedett vereséget az ETO, az FTC 27–25-re győzött. Még messzebb kell visszamennünk az időben ahhoz, ha azt keressük, a Győr a Fradin kívül mikor kapott ki más csapattól a ligában, nos, 11 és fél éve, 2008. október 22-én a DVSC nyert ellene hazai pályán 24–22-re.

A sikerrel fontos két ponthoz jutott a második helyre és a Bajnokok Ligája-indulásra hajtó Siófok.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
DVSC SCHAEFFLER–SZENT ISTVÁN SE 39–32 (18–13)
Debrecen,
500 néző. V: Ignéczi, Kavalecz
DEBRECEN: Oguntoye – Arany 4, Kovács Anna 2, Bulath 1 (1), BORDÁS 4, Karsten 4, Vantara-Kelemen 3. Csere: Szabó D. (kapus), Karnik Sz. 3, Tóvizi 4, SZABÓ P. 4, Borgyos 2, Varsányi, POCZETNYIK 3, VÁMOSI 5 (4). Edző: Köstner Vilmos
SZENT ISTVÁN: Gercsó – Horváth G. 1, SZERZŐ 5, Tobak 2, Scheffer 1, ARON 7, Stranigg. Csere: Mátéfi D. (kapus), Varjú 2, Albert, Lyngby, Balog B. 4 (3), Pánczél 2, SZIRÁKI 4, Tieff 3, Ujvári 1. Edző: Vojkovics Gyula
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 15. p.: 9–7. 28. p.: 17–11. 38. p.: 22–18. 49. p.: 33–22. 55. p.: 34–29
Kiállítások: 4, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
MESTREMÉRLEG
Köstner Vilmos:
– A védekezésünk sajnos továbbra sem javult, ennyi gólt az élcsapatok ellen sem szabad kapni. Ahhoz, hogy nemzetközi szinten is eredményesebbek legyünk, ennél jóval dinamikusabban kell kézilabdáznunk.
Vojkovics Gyula: – Tisztességgel helytálltunk a Debrecen otthonában, ami jelen helyzetünkben értékelendő teljesítmény. Bízom benne, hogy a jövőben sikerül továbbfejlődnünk.

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD HC 33–32 (16–15) – részletek itt!

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Hansen lő még egy gólt, de ez Siófokon már senkit sem érdekel, mivel a Siófok 34–29-re legyőzi a címvédő Győri ETO-t!

59. perc: Amorim dobja a kapu mellé a labdát. Hansen lövése nem jó, Hársfalvi rohan, majd gólt lő. 34–28

58. perc: Fodor egy szép ejtéssel gólt szerez (33–28). Kiss véd még egy ziccert.

57. perc: Kristiansen lövése után ki sem jön a labda Szikoráról. Kobetic lövése után a jobb oldali kapufa kisegíti a Győrt.

56. perc: Eladott győri labda, a siófokiak nem rohannak. Kobetic előtt nyílik rés a falon, Niomblától kapja a labdát, a ziccert pedig nem hibázza el. 33–27

55. perc: Kobetic lő nagy gólt (32–27), ráadásul Puhalékot utólag ki is küldik két percre. Újabb belemenés, Nze Minko hibázott. Tomori viszont az üres kapu mellé dobja a labdát.

54. perc: Jezictől veszik el a labdát, belépett. Gyors győri támadás végén Faluvégi talál be a hazaiak kapujába. 31–27

53. perc: A kapuba visszatérő Kiss véd, majd Nze Minko szerez gyorsan gólt. 31–26

52. perc: Aoustint állítják ki kettő plusz kettő percre, és hetest is kap az ETO, belépett Faluvégi elé. Kurtovic gólra váltja a büntetőt. 31–25

51. perc: Nze Minko talál be (30–24), de Aoustin révén azonnal válaszol a házigazda. 31–24

50. perc: Kristiansent állítják ki két pecre. Majdnem labdát szerez az ETO, de végül eljut a labda Böhméhez, aki nem hibázik a jobb szélről. 30–23

49. perc: Niombla lövése után a labda megpattan a blokkon, majd a kapuban köt ki (29–23). Nze Minko belemegy Tomoriba, támadóhiba.

48. perc: Jezic térde vérzik, el kell hagynia a pályát. Nincs siófoki gól, rohan az ETO, Kristiansen pedig a kapuba bombázza a labdát. 28–23

47. perc: Hansen a sáncon megpattanó lövését Szikora bravúrral védi, majd nagyon rosszul fog talajt, a bal csuklóját üti meg. Marad a kapuban Szikora. Újabb győri támadóhiba.

46. perc: Egymás után mind a két oldalon jött egy technikai hiba, sőt jön még egy hiba, Amorim belemegy az ellenfelébe.

45. perc: Nem lépnek ki Niomblára, aki közel kerül a falhoz, majd gólt lő (28–22). Faluvégi ugrik be jobbról, de a kapufára lövi a labdát. Kobetic átlövése után Leynaud véd.

44. perc: Jezic ziccerét ezúttal védi Leynaud, az ETO pedig megint gólt lő, Hansen köszön be 27–22

43. perc: Tomori lövését blokkolják, majd Leynaud véd. Kristiansen megint ráfut a rendezetlen siófoki védelemre, és megint gólt lő (27–21). Időt kérnek a siófokiak.

42. perc: Kobetic találja meg Jezicet, aki estében is gólt lő (27–19). Gyors győri válasz, Nze Minko talál be. 27–19

41. perc: Szikora védi Kristiansen lövését, Niomblát utólag két percre kiküldik. Becsúszik ez is, Kobetic a gólszerző emberhátrányban (26–18). Azonnal válaszol a Győr, Kristiansen talál be egy remek csel után. 26–19

40. perc: Pena lépett ki a falból, de megcsúszott, és a földön maradt. Azonnal a térdéhez kapott a spanyol. Lebiceg a pályáról, majd besétál az öltözőbe… Közben hetest kap a Győr, Kurtovic leülteti Solberget, majd a kapuba dobja a labdát (24–18). Gyors siófoki válasz, Jezic lő gólt. 25–18

39. perc: Tomori átlövését Leynaud védi.

38. perc: Böhme kanyarodik fel a jobb szélről, majd a kapuba dobja a labdát (24–17). Oftedal dönt be két embert, belemenés.

37. perc: Tomori válaszol egy gyors góllal (23–16), rohan a Győr, és Puhalák is ejtésből szerez gólt. 23–17

36. perc: Fordulnak is nagyon gyorsan, Kristiansen lő a lerohanás végén gólt (22–15). Niomblát blokkolják a vendégek. Újabb gyors ETO-gól, Kristiansen passza utánFaluvégiugrik be a jobb szélről, majd a kapuba ejti a labdát. 22–16

35. perc: Kobetic a blokkba lövi a labdát, fordulhat a Győr.

34. perc: A másik oldalon viszont jön a hiba, Puhalák pörgeti a kapu mellé a labdát. Leynaud véd, majd hetest kap a Győr, ráadásul Penát két percre kiállítják. Kurtovic a jobb alsó sarokba dobja a labdát. 22–14

33. perc: Megnyitja a védekezését a Győr, Leynaud véd, majd célba veszi az üres kaput, de nem találja el azt. Ez már gól, megtalálják Jezicet a falban, ő pedig nem hibázik. 21–13

32. perc: Hansen bejátszása nem jó, de a kipattanó a Győré. Kobeticet küldik ki két percre. Kurtovic gólra váltja a hetest Kurtovic. 21–13

31. perc: Elkezdődött a második félidő, a siófokiak támadhatnak. Kobetictől veszik el a labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Oftedal révén most gyorsan válaszol a Győr (20–12). Hetest kap a Siófok, Pena lövése után azonban a léc kisegíti a Győrt. Nincs újabb győri gól, helyette azonban van még egy Such találat, így a szünetben kilenc góllal, 21–12-re vezet a Siófok!

29. perc: Kell-e mondani, egy betörés után Oftedal ziccerét védi lábbal Szikora. Újabb Niombla-gól, a kapuba bombázza a labdát a francia. 20–11

28. perc: Elképesztő, ez is bent van, Pena köszön be ismét. 19–11

27. perc: Újabb siófoki gól, Niombla a szerzője, már hét gól a különbség (18–11). Szikora elképesztő, Puhalák lövését is védi.

26. perc: Drabikot találják meg a falban, a beálló nem hibázik (16–11). Újabb siófoki gyors támadás, amelynek a végén Jezic köszön be (17–11). Bulatovics lövését védi Szikora…

25. perc: Pena lő újabb gólt (15–11), majd Szikora mutat be egy védést.

24. perc: Pena harcol ki hetest, majd gólra is váltja azt (14–11).

23. perc: Jó a passz a bal szélre, Puhalák beugrik, majd a bal felső sarokba lövi a labdát (13–11). Kurtovic érkezik, Szikora azonban védi a büntetőt. A kipattanót visszaszerzi a norvég, Tomori szabálytalan, támadhat megint a Győr.

22. perc: Tomori lő gólt futtából (13–10), majd Edwige harcol ki hetest Jezic mellett.

21. perc: Nze Minko válaszol egy gyors góllal (12–9), majd Penától veszik el a labdát. Nze Minko fut rá a falra, majd ismét a kapuba küldi a labdát. 12–10

20. perc: Niomblától Nze Minko veszi el a labdát, majd a lerohanást Amorim fejezi be góllal (11–8). Drabikot találják meg a falban a siófokiak, a beálló pedig nem hibázik. 12–8

19. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Knedlíková beugrik, majd a jobb felső sarokba bombázza a labdát (11–7). Szikora maradt a földön, de folytatni tudja a játékot. Ellépik a siófokiak, míg a másik oldalon Amorim dobja a kapu mellé a labdát.

18. perc: Niombla passza után Such ugrik be a jobb szélről, majd kapuba pattintja a labdát (11–6). Niombla kap sárga lapot.

17. perc: Tomori találta el Amorim lövőkezét, de nincs nagy baj, ápolni sem kell. Nze Minko hiába lő gólt, ellépte már előtte. Labdát szerez a Győr, de elrontja a lerohanást. Időt kérnek a hazaiak.

16. perc: Tomori egy betörés után kilövi a jobb felső sarkot. 10–6

15. perc: Tomori mutat be egy blokkot, majd rávetődik a labdára, Niomblához passzol, aki góllal fejezi be a lerohanást (9–5). Utólag két percre kiállítják Oftedalt. Jön a győri válasz, Bulatovics eredményes megint átlövésből. 9–6

14. perc: Gyors győri gól, Brattset talál be (7–5), Kiss védi Tomori lövését, de az átlövő összeszedi a kipattanót, és bedobja az ismétlést. 8–5

13. perc: Még gyorsan kihasználja az emberelőnyt a Győr, Aoustin lő gólt a bal szélről (7–4). Fodor lövését védi Szikora, majd Kiss hírt Kobetic kísérlete után.

12. perc:Egy kereszt után Bulatovics emelkedik, majd kilenc méterről a bal alsó sarokba dobja a labdát. 6–4

11. perc: Újabb technikai hiba, ezúttal egy belemenés a győrieknél. Tomori előtt nyílik meg a fal, be is megy, majd a jobb alsó sarokba lövi a labdát (5–3). Ráadásul Amorimot utólag két percre ki is állítják. Oftedal bejátszása nem jó,Szikoramegfogja a labdát, majd az üres győri kapuba dobja (6–3). Időt kérnek a győriek.

10. perc: Amorim kap sárga lapot, majd Penát egymás után kétszer kapják le a levegőből. Ez már bent van, Kobetic a szaggatottról a jobb alsó sarokba küldi a labdát. 4–3

9. perc: Pena lövése kijön a kapufáról, de összeszedi a kipattanót, másodszor pedig már nem hibázik (3–3). Amorim bejátszása nem volt jó Brattsetnek.

8. perc: Újabb Kiss-védés, ezúttal Böhmén fogott ki. Rossz zárás a győrieknél, egymás után a harmadik egyenlítési lehetőség jön a házigazda előtt.

7. perc: Belemenés a győrieknél, egyenlíthet a Siófok. Kobetic lövését védi Kiss, ez indításnak is jó, Oftedal azonban a kapufára ejti a labdát.

6. perc: Bulatovics lövésé védi Szikora, az ellentámadás végén pedig Kobetic lő gólt. 2–3

5. perc: Kristiansen sárgul be, majd Pena lövi az első siófoki gólt. 1–3

4. perc: A szélről befutó Fodort találják meg a győriek (0–2), ő pedig nem hibázik. Újabb győri gól, megint Brattset talál a siófoki kapuba. 0–3

3. perc: Pena kissé balról eleresztett lövése elszáll a bal felső sarok mellett. A másik kapunál Pena kap egy sárga lapot.

2. perc: Megvan az első gól, Brattset eredményes. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győriek támadhatnak először. Bulatovics lövését védi a siófoki kapus.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Siófok KC–Győri Audi ETO KC mérkőzés a női kézilabda NB I 14. fordulójában. Tartsanak velünk!