Női kézi NB I: fölényes siófoki győzelem, nehezen nyert az Érd

2019.09.07. 19:37
A női kézilabda NB I második fordulójában a Siófok magabiztosan győzte le a Szombathelyt, míg az MTK Budapest és az Érd szoros végjátékban tudott nyerni.

Második meccsén első sikerét aratta az előző szezonban EHF-kupa-győztes Siófok, amely az első fordulóban kikapott a bajnoki, kupa- és Bajnokok Ligája-címvédő Győr otthonában (27–24) – a folytatás azonban nagyon sima volt, szombaton 19 góllal győzte le az újonc Szombathely együttesét...

Andrea Kobetic nyolc, Gnonsiane Niombla hét gólt szerzett, és bár az első játékrész nem hozott nagy különbséget, Tor Odvar Moen csapata a második harminc percben szinte átrobogott a vendégeken: miközben csak nyolc gólt kapott, 24-et szerzett. A Siófok a bajnokságban legközelebb a Kisvárda együttesét fogadja a Kiss Szilárd Sportcsarnokban, szerdán.

NŐI KÉZILABDA NB I
SIÓFOK KC–SZOMBATHELYI KKA 40–21 (16–13)
Siófok, 1050
néző. V: Marton, Szabó E.
SIÓFOK: Solberg – Böhme 4, Tomori 2, NIOMBLA 7 (2), JEZIC 4, KOBETIC 8, AOUSTIN 5
Csere:
Szikora (kapus), Janjusevics 2, Mazák-Németh, Such 3, Hársfalvi, Drabik 2, Wald 2 (1), Lapos 1 Edző: Tor Odvar Moen
SZOMBATHELY: Sipeki – Jovetic 1, Mitrovics 4, Virág 2, Gorilszka 1, Bandelier 3, Csire 1
Csere: Gárdonyi (kapus), Pődör B. 1 (1), Mayer M., Varga N. 3, Horváth P. 3, Szendrei, Mayer Sz., Pődör R. 2, Szmolek
Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–4. 14. p.: 9–5. 22. p.: 11–10. 29. p.: 16–12. 33. p.: 19–14. 39. p.: 26–14. 50. p.: 33–17. 57. p.: 39–20
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Tor Odvar Moen: – Az első játékrészben szenvedtünk, jól játszott a vendégcsapat, de a szünet után nagyon magas szintű kézilabdát mutatva, 24–8-as második játékrésszel eldöntöttük a mérkőzést. Jó érzés volt újra itthon, a szurkolóink előtt fellépni.
Marosán György: – Az első félidővel elégedett vagyok, hiszen sikerült meccsben maradnunk. A másodikban viszont európai szintű kézilabdával találtuk magunkat szembe, ez pedig sok volt nekünk.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 25–ÉRD 25–26 (13–12)
Dunaújváros, 600 néző. V: Paska, Vastag
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ KYRA – Grosch 1, Ferenczy 2, SZALAI 7, Sirián 1, Triscsuk 3, Kazai
Csere: Stojak (kapus), Nick, SZEKERCZÉS 7 (5), MOLNÁR B. 3, Mihály P. 1, Bouti, Csavlovics, Jovovics Edző: György László
ÉRD: JANURIK – Nascimento 4 (3), Kiss N. 1, Szabó L. 2 (1), J. Kovacsevics 1, TÓTH G. 3, Bízik R. 2 Csere: Foggea (kapus), Lavko 1, JERÁBKOVÁ 3, KISFALUDY 3, SCHATZL NATALIE 6, Termány
Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4
György László:
– A vereség miatt csalódott vagyok, ugyanakkor hatalmasat küzdöttünk az érdi csapattal. Sajnos igen fontos szituációkban hibáztunk, és ez megpecsételte a sorsunkat.
Szabó Edina: – Fantasztikus kézilabdát láthatott a két szurkolótábor. Becsületes, nagy csatában dőlt el a két pont sorsa. A második félidőben már úgy éreztem, hogy megvan a mérkőzés, de egyszerűen nem lehetett leszakítani az újvárosi lányokat, akik oroszlánként küzdöttek. Szerencsére az enyémeknek is helyén volt a szívük.

MTK BUDAPEST–EUBILITY GROUP BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 29–27 (13–14)
Népfürdő utca, 318 néző. V: Altmár, Horváth M.
MTK: SUBA – DÁVID-AZARI 7, Horváth D., TÓTH E. 10 (2), Dakos 1, Mihálffy 2, Fekete B. 3
Csere: Győri (kapus), Szabados, Pál T. 2, Gerháth 3, Szöllősi-Zácsik 1
Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: BALOG J. – KOVÁCS ANETT 5, J. Agbaba 2, Barján 1, Marincsák 2, KOPECZ 8 (3), Mézes 3
Csere: Vukajlovics 5, Bottó 1
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 9. perc: 4–6. 14. p.: 5–9. 23. p.: 11–11. 36. p.: 14–17. 46. p.: 20–20. 52. p.: 23–22
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Golovin Vlagyimir: – A Békéscsaba ellen mindig nehéz mérkőzéseket játszunk, nem volt ez másként most sem. Örülök a győzelemnek, de még sok munka kell, hogy összeálljon a csapat.
Horváth Roland: – Csalódott vagyok, többet vártam a mérkőzéstől. Dolgozunk, küzdünk, harcolunk, de a döntéseknél elfáradunk. Előbb-utóbb ki kell jönnie a munka eredményének, még ennyi emberrel is.