Női kézi NB I: a DVSC-n is átrobogott a győri expressz

PAPP BÁLINT, MOHAY GÁBORPAPP BÁLINT, MOHAY GÁBOR
2019.11.12. 19:43
Oftedaléknak a DVSC sem okozott problémát (Fotó: Dömötör Csaba)
Őrzi hibátlan mérlegét a női kézilabda NB I-ben a Győri Audi ETO KC: a címvédő ezúttal a Debreceni VSC-t győzte le hazai pályán nyolc góllal (36–28).

Rég volt, talán igaz sem volt (de nagyon is az volt), mindenesetre nyolc, illetve kilenc évvel ezelőtt is a Győr és a Debrecen vívta a – mindkétszer győri sikerrel végződő – bajnoki döntőt a női kézilabda NB I-ben. Az egy éve immár újra Köstner Vilmos irányításával készülő debreceniek gyors és kreatív támadójátékukkal az aktuális idényben már-már az évtized eleji formájukhoz hasonlóan kezdtek, az első hét fordulót veretlenül tudták le és ismét ott lihegtek az élcsapatok nyakán. Ergo akár rangadóként is aposztrofálhattuk volna a kedd esti ETO–Loki találkozót – aztán a győriek gyakorlatilag öt perc alatt tettek róla, hogy a besorolás valóban feltételes módban maradjon.

A világbajnok brazil alapembert, Eduarda Amorimot betegség miatt nélkülöző hazai csapat az évadban korábban talán még nem kezdett sem támadásban, sem pedig védekezésben ennyire összeszedetten, koncentráltan és gyorsan meccset, mint most. Az 5. perc végén 5–0-ra vezetett az ETO, jött is a debreceni időkérés, hiába, mert utána újabb két gyors találatot vittek be a hazaiak. Tíz perc kellett az első tíz ETO-gólhoz a békésen csordogáló összecsapáson, bennünk pedig felébredt a kisördög és azon kezdtünk el polemizálni, vajon meglesz-e az ötven győri gól? Mindez persze csak azért ötlött fel bennünk, mert Danyi Gábor saját bevallása szerint a háta közepére kívánja az ehhez hasonló kérdéseket, de lehet, a haja is égnek állna e feltevésektől, ha lenne.

A kiváló első negyedóra után viszont felszaladhatott a szemöldöke a győri trénernek csapata játéka láttán. A kezdeti nagy lendületet követően megtorpant a Győr, az összpontosítás is alábbhagyott, amit mi sem bizonyít jobban, mint, hogy a 22. percben négyből a negyedik hazai hétméteres is kimaradt, ha úgy tetszik, a negyediket is kivédte a válogatott Triffa Ágnes.

A teljesen értelmetlenül elvárt 50 győri góltól messze voltunk ezen a meccsen, az első 15 perc után feléledő Debrecen – a hazai hibáknak is köszönhetően – végül teljesen papírforma, de vállalható vereséget szenvedett egy olyan találkozón, amelyen a győri kezdés tulajdonképpen mindent meghatározott.

„A rajt mindent megalapozott, és a kezdés miatt nehezebben találtuk a helyzeteket. A szünet után már dinamikusabban játszottunk. Nagyon örülök, hogy ismét ott lehetek a válogatottban, várom. Itt van a nyakunkon a vébé, kedden már utazunk. Nagyon remélem, hogy át tudom menteni a klubomban mutatott formámat, mert ez az a Kovács Anna, aki élvezi és tudja játszani ezt a játékot – magamért és mindenkiért, a csapatért, az országért” – értékelt a mérkőzés után Kovács Anna, a DVSC jobbátlövője, aki a tavaly decemberi Európa-bajnokság óta sérülés, saját majd kapitányi döntés miatt nem készült a válogatottal, de a hétfő esti keretszűkítés után egy hét múlva ilyenkor Dél-Koreában ő is ott lehet a közvetlen világbajnoki felkészüléskor a nemzeti csapattal.

NŐI NB I
GYŐRI AUDI ETO KCؘ–DVSC-SCHAEFFLER 36–28 (20–13)
Győr, 3479 néző. Vezette: Medve, Südi
GYŐR: Leynaud – Knedlíková 3, NZE MINKO 7, S. OFTEDAL 8, Brattset 1, A. HANSEN 6, Puhalák 2. Csere: KISS É. (kapus), Edwige 1, Görbicz 2, K. Bulatovics 1, Bódi 2, Fodor Cs. 2, Kurtovic 1 (1). Edző: Danyi Gábor
DEBRECEN: Triffa – Varsányi 1, Kovács Anna 4, Bulath 2 (2), Tóvizi 2, DESZPOTOVICS 4, Vantara, Kelemen 3. Csere: OGUNTOYE, Szabó D. (kapusok), BORDÁS 3, VÁMOS 4, Karsten 2, Petrus, Arany 3, Borgyos, Poczetnyik. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 7–0. 14. p.: 12–6. 19. p.: 14–9. 25. p.: 17–11. 38. p.: 25–17. 45. p.: 28–23. 52. p.: 32–25
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 3/2
Danyi Gábor: –
Meghatározta a kezdésünk a mérkőzést, amelyet utána már végig kézben tudtunk tartani. A játékunk hullámzó volt, de lényegében elértük, amit szerettünk volna.
Köstner vilmos: – A kezdeti megilletődöttség után tisztességgel helytálltunk. Időnként jó játékkal és tulajdonképpen reális különbséget kialakítva játszottunk egy fontos mérkőzést, amelyen taktikailag és dinamikailag is sokat tanulhattunk.

1. Győr 10 10 333–230 +103 20
2. Siófok 10 7 1 2 322–227 +95 15
3. FTC 8 6 2 264–202 +62 14
4. Érd 10 7 3 320–265 +55 14
5. Debrecen 10 6 2 2 304–283 +21 14
6. Vác 9 4 2 3 248–244 +4 10
7. Dunaújváros 9 3 2 4 218–231 –13 8
8. Kisvárda 9 3 1 5 221–241 –20 7