Női kézi NB I: a szünet után magára talált a Fradi; biztosan nyert a Siófok

2020.02.14. 20:00
Klujber Katrin öt gólt lőtt az Újvárosnak (Fotó: Koncz György, archív)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria második félidei játékának köszönhetően biztosan nyert a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I-ben, ahogy a rivális Siófok is gond nélküli győzelmet aratott, a Balaton-parti csapat Kisvárdáról hozta el a két pontot.

A Fradi Szekszárdra utazott, hogy összecsapjon a Dunaújvárossal, a keretében nem lehetett ott a betegséggel küzdő Hornyák Dóra és Klivinyi Kinga. A fővárosi csapat sokat hibázott az első félidőben, és a védekezése sem állt össze, az Újváros Szekerczés Luca és Sirián Szederke találataival jól tartotta magát, a vezetést is többször megszerezte.

A szünet után váltani tudott az FTC, felkeményedett a védelme, amely mögött Szemerey Zsófi is jól teljesített, és egy 6–1-es sorozattal öt góllal meglépett. Hátulról indulva többször is tudott gyors lerohanásokat vezetni Elek Gábor együttese, amely már nyolccal is ment a hajrához érve, végül 30–24-re nyert.

A rivális Siófok Kisvárdán vendégeskedett, és sokkal simább meccset játszott, 12 góllal tudott győzni. Kedden 18 órakor jön az FTC–Siófok rangadó, nagy kérdés, Nerea Pena vissza tud-e térni a Balaton-parti csapatba.

A Mosonmagyaróvár kiélezett végjátékban, Hajtai Vanessza 21 másodperccel a lefújás előtt elért találatával hozta a Békéscsaba elleni hazai bajnokiját.

NŐI KÉZILABDA NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–30 (14–15)
Szekszárd, 800
néző. V: Medve, Südi
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – Grosch 3, SZEKERCZÉS 8 (1), Bouti 1, SIRIÁN 4, Nick 2, Kazai. Csere: Stojak (kapus), SZALAI B. 4, Molnár B., Mihály P. 1, Ferenczy, Triscsuk, Braun 1, Csavlovics. Edző: György László
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 4, Klujber 5 (2), KOVACSICS 4, SNELDER 4, Háfra N. 1, Márton G. 2. Csere: SZEMEREY (kapus), Csiszár-Szekeres, Szucsánszki 4, Pásztor N., SCHATZL NADINE 6, Christensen, Bánfai. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 19. p.: 10–10. 28. p.: 14–13. 38. p.: 16–21. 53. p.: 20–28
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/2
György László:
– Jól játszott a csapat. Kialakítottuk a helyzeteinket, azonban sajnos sokat nem tudtunk értékesíteni. Talán szorosabb is lehetett volna a végeredmény, de nagyot küzdöttünk, jelenleg ez teljesen reális. Elégedett vagyok az eredménnyel.
Elek Gábor: – Az első félidőben nagyon nem volt türelmünk védekezésben, ezért nem tudtuk kihasználni a gyorsaságunkat. Amint kicsit stabilabbá vált a védekezésünk, rögtön lett mögötte kapusteljesítmény is. Utána már kicsit nagyobb sebességgel tudtunk kézilabdázni, ez eldöntötte a találkozót.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 20–32 (8–16)
Kisvárda, 980
néző. V: Bujdosó, Horváth V.
KISVÁRDA: Pásztor B. – Orbán A. 1, Habánková 2, Dudás, DOMBI L. 5, Siska 3, Milosevics 2. Csere: Lajtos, Leskóczi (kapusok), Petika, Smid 2, SZABÓ N. 4 (1), Udvardi 1, Rocha, Soltész. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: SZIKORA – Böhme 2, Tomori 3, NIOMBLA 3 (1), JEZIC 5, KOBETIC 6, Aoustin 2. Csere: Csapó Kincső (kapus), Janjusevics 2, Hársfalvi 1, Such 3, DRABIK 5, Lapos. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 6. p.: 3–2. 16. p.: 3–9. 21.: 6–10. 25. p.: 6–13. 35. p.: 11–19. 40. p.: 12–21. 45. p.: 15–21. 48. p.: 16–25. 51. p.: 17–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1
Bakó Botond:
– Sajnálom az első félidőt, mert hét ziccert is hibáztunk, az ellenfél kapusa, Szikora Melinda rendre sakk-mattot adott. Nagyon sok kontragólt kaptunk az elkövetett technikai hibáinkból. A második félidő jelentős részében már tartani tudtuk a lépést a Siófokkal.
Tor Odvar Moen: – Kellően tudtunk összpontosítani a mérkőzésre, és az első félidő remek védekezésével megalapoztuk a győzelmet. Boldogan térünk haza Kisvárdáról, ahol nem könnyű nyerni. Nekünk sikerült, pedig olykor körülményesek voltunk támadásban.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 29–28 (16–12)
Mosonmagyaróvár, 1100
néző. V: Bócz, Wiedemann
MOSONMAGYARÓVÁR: HERCZEG – Katona 5, Bardi 1, Gyimesi, HORVÁTH B. 4, TILINGER 9 (3), Hajtai 3. Csere: Dányi (kapus), LANCZ 5, Szarková 1, Holesová, Hudák, Domokos D., Kellermann 1. Edző: Bognár Róbert
BÉKÉSCSABA: Tatalovics – Kovács Anett 2, VUKAJLOVICS 4, MARINCSÁK 6 (2), J. Agbaba 5, Mitrovic 3, Mézes 2. Csere: Balog J., Horvát D. (kapusok), Bottó, BARJÁN 6 (3), Dombi K. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 7. p.: 4–3. 12. p.: 5–4. 16. p.: 8–6. 20. p.: 9–8. 24. p.: 12–10. 35. p.: 18–15. 41. p.: 21–18. 45. p.: 22–21. 55. p.: 26–26
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
Bognár Róbert:
– Nagyon harcos, küzdelmes mérkőzést játszottunk, de én pontosan ilyenre számítottam. Tudtam, hogy az MTK legyőzése után a Békéscsaba új erőre kapott, és ezt be is bizonyította. A mérkőzés legvégén eladott labdánál azonban mi voltunk a szerencsésebbek. Még ez után a győzelem után sem szabad megnyugodnunk, mert sok hasonló csata vár ránk.
Horváth Roland: – Dicséret illeti a csapatomat azért, hogy kétszer is fel tudott állni jelentős hátrányból. Az utolsó másodpercekben kidobott labdára viszont nehezen találok magyarázatot, és természetesen nagyon bánt, hogy ezzel elveszítettük a meccset. Tovább kell dolgoznunk, és a játékosoknak el kell hinniük, hogy benn tudunk maradni az első osztályban.

1. Győr 17 16 1 584–404 +180 32
2. FTC 17 13 3 1 555–428 +127 29
3. Siófok 16 13 1 2 537–377 +160 27
4. Debrecen 15 9 3 3 464–430 +34 21
5. Érd 15 10 5 483–411 +72 20
6. Vác 15 8 2 5 435–420 +15 18
7. Dunaújváros 17 7 2 8 431–459 –28 16
8. MTK 17 6 2 9 470–527 –57 14