Női kézi NB I: megküzdött a pontokért az Érd Kisvárdán

2019.11.03. 16:40
Az Érd 29–27-re nyert a Kisvárda otthonában a női kézilabda NB I-ben, ezzel továbbra is tapad a Győrt üldöző FTC, Debrecen, Siófok hármasra, bár az említett csapatoknál több meccset játszott.

A hazai csapatban nem léphetett pályára az egyik kulcsember, Tamara Radojevics, aki anyai örömök elé néz. A Kisvárda ennek ellenére a szoros első félidő után a másodikban 18–14-re is elhúzott, de utána magára talált az Érd, és fordítani tudott. Az 54. percben már 28–24-re vezettek a vendégek, Bakó Botond időkérése után azonban egyre feljött a Kisvárda. Az egyenlítés azonban nem jött össze, Kisfaludy Anett lőtte a gólt, amivel végleg eldőlt a két pont sorsa.

A másik vasárnapi mérkőzésen a Siófok magabiztosan, dupla annyi gólt lőve győzte le a Békéscsabát. A vendég csabaiak mindössze kilenc mezőnyjátékost neveztek a mérkőzésre. A mezőny legeredményesebb tagja az EHF-kupa-címvédő Siófok francia balszélsője, Camille Aoustin volt hét találattal.

NŐI KÉZILABDA NB I
KISVÁRDA-MASTER GOOD SE–ÉRD 27–29 (14–14)
Kisvárda
, 1000 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
KISVÁRDA: PÁSZTOR B. – Orbán Adrienn 2, Smid, Milanovic-Litre 2, SISKA 6, Rocha 3, DUDÁS 4. Csere: Lajtos (kapus), HABANKOVÁ 6 (2), Dombi L. 3, Milosevic 1, Petika. Edző: Bakó Boton
ÉRD: JANURIK – NASCIMENTO 4 (1), Kiss N. 1, TÓTH G. 4, SZABÓ L. 4 (2), Jerábková 1, Bízik R. 2. Csere: Foggea (kapus), KISFALUDY 5, KOVACSEVICS 5, Termány, Lavko 3. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 8. p.: 4–3. 13. p.: 7–6. 18. p.: 8–8. 28. p.: 12–13. 34.p.: 18–14. 41.p.: 21–18. 51.p.: 23–26. 59.p.: 27–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Bakó Botond:
– A vereség ellenére büszke vagyok a lányokra. Nagyon hiányzott az anyai örömök előtt álló Tamara Radojevics.
Szabó Edina: – A meccs előtt tudtuk meg, hogy a Kisvárda egyik kulcsembere nem játszik, így erre természetesen nem tudtunk készülni. Nagyon örülök a győzelemnek, fontos volt számunkra, hiszen hosszú ideig nem játszunk bajnoki meccset

SIÓFOK KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–17 (20–9)
Siófok,
1045 néző. V: Őri, Pozdena
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – Böhme 4, Tomori, Pena 1, JEZIC 5, Niombla 3, Hársfalvi 2. Csere: Kobetic 3, Janjusevics 3, AOUSTIN 7, Drabik 2, Such 2, Wald 1, Mazák-Németh, Lapos 1. Edző: Tor Odvar Moen
BÉKÉSCSABA: Horvát – Kovács Anett, Barján 3, Marincsák 4 (3), J. Agbaba, Vukajlovics 5 (2), Mézes 1. Csere: Balog J. (kapus), Kukely A. 3, Dombi K., Kukely K. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 11. p.: 5–4. 22. p.: 12–7. 38. p.: 24–11. 48. p.: 27–14
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/0, ill. 7/5
Tor Odvar Moen:
– Az első tíz perc után összeállt a játékunk és már szünetre nagy különbséget tudtunk kialakítani. Örülök, hogy forgathattam a csapatot.
Horváth Roland: – Nem számítottam másra, nem mi voltunk az esélyesek, a Siófok fizikailag, tapasztalatban előttünk jár, mindenben felül is múlt minket. Örülök, hogy néhány fiatal játékosunk most is meg tudta mutatni magát.

1. Győr 8 8 262–181 +81 16
2. Siófok 10 7 1 2 322–227 +95 15
3. FTC 8 6 2 264–202 +62 14
4. Érd 10 7 3 320–265 +55 14
5. Debrecen 9 6 2 1 276–247 +29 14
6. Vác 8 3 2 3 219–222 –3 8
7. Kisvárda 8 3 1 4 202–217 –15 7