Női kézi NB I: az MTK 39 percig tartotta az ETO tempóját

2020.01.02. 19:27
Eduarda Amorimék nyögvenyelős kezdés után győzték le az MTK-t (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda NB I 21. fordulójában a Győri Audi ETO KC nyögvenyelős kezdés után 31–25-re legyőzte idegenben az MTK-t.

Az idénybeli mind a 11 mérkőzését megnyerő címvédő beragadt a kezdésnél, Szöllősi-Zácsik Szandráék 2–0-ra, majd 3–1-re is vezettek az első öt percben. A győriek a 10. percre Amanda Kurtovic vezérletével fordítottak (4–5), de az MTK nem adta fel, és visszatámadt, a 20. percben már hárommal vezetett.

A játékrész véget megnyomta az ETO, és a szünetre így előnnyel mehetett (14–15), viszont a fővárosi csapat még a 39. percben is ikszre állt (19–19). Innen viszont egy 4–0-s szériával ellépett a vendégcsapat, amely a hajrában nem ismert pardont (25–31).

KÉZILABDA
NŐI NB I

MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 25–31 (14–15)
Népfürdő utca, 400
néző. V: Kovács-Sebők, Réti
MTK: Suba – DÁVID-AZARI 4, Dakos 3, Szabados, SZÖLLŐSI-ZSÁCSIK 8 (2), Tóth Eszter 2 (1), Fekete B. 2. Csere: Győri (kapus), Malovics 2, Ferenczi P., Sallai 1, Mihálffy 1, Gerháth F. 1, Juhász E. 1, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐR: Kiss É. – Faluvégi, K. Bulatovics, S. Oftedal 4, Brattset 1, V. Kristiansen 2, Puhalák 3. Csere: Leynaud (kapus), KURTOVIC 8 (6), Nze Minko 3, E. AMORIM 8, Fodor Cs., Edwige, Knedlíková 2. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 4–5. 20. p.: 11–9. 26. p.: 12–13. 38. p.: 18–18. 45. p.: 19–23. 54. p.: 22–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/6
Golovin Vlagyimir:
– Nagyon sokat javultunk a legutóbbi mérkőzéshez képest, az ETO ellen hatvan percig motiváltak voltunk. Ha fejlődni akarunk, nekünk is ilyen sebességgel kell játszani, mint a Győr.
Danyi Gábor: – Küzdelmes és nehéz mérkőzés volt, a második félidő második harmadáig. A két csapatnak mások a céljai, próbáltam pihentetni a játékosokat, nekünk az volt a lényeg, hogy nyerjünk.

1. Győr 12 12 392–282 +110 24
2. Siófok 11 8 1 2 359–253 +106 17
3. Érd 11 8 3 355–290 +65 16
4. FTC 10 7 2 1 321–257 +64 16
5. Debrecen 11 7 2 2 334–301 +33 16
6. Vác 11 5 2 4 306–303 +3 12
7. Dunaújváros 10 4 2 4 251–253 –2 10
8. Fehérvár 10 4 1 5 253–294 –41 9