Női kézi NB I: a Vác nagyon simán legyőzte a Kisvárdát

H. K.H. K.
2020.02.29. 19:36
A Vác 30–19-re legyőzte a Kisvárdát a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Nagyszerűen kezdte a Vác a mérkőzést, nem úgy a Kisvárda, amely az első gólját csak a 13. percben tudta megdobni – a hazaiak ekkor 5–1-re vezettek. Három perccel később már 8–1 volt az állás, a szünetre 14–7-es váci előnnyel vonulhattak a csapatok.

A második játékrészben sem változtak meg az erőviszonyok, a Vác 30–19-re megnyerte az összecsapást.

NŐI KÉZILABDA NB I
VÁCI NKSE–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–19 (14–7)

Vác, 600néző. Vezette:Bócz, Wiedemann
VÁC:
Arenhart – Diószegi 3, HÁMORI 6, Helembai F. 1, LAKATOS R. 3, KÁCSOR 7, Radoszavljevics 1. Csere:Bukovszky (kapus), Kuczora 4 (3), Szabó K. 1, Mészáros R., Szondi 1, Kovács N. 2, Paróczy, Szeberényi 1. Edző:Szilágyi Zoltán
KISVÁRDA:Lajtos – Udvardi 2, Habánková 1, Szabó N. 4 (1), Ekker 1, Siska 1, T. Milosevics 2. Csere:Leskóczi (kapus), Petika, Dudás 3, Smid, ORBÁN ADRIENN 4, Soltész 1, Lipécz, Repák. Edző:Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 13. perc:5-0.18. p.:9-1.25. p.:13-3.38.p.:16-10.49. p.:23-13
Kiállítások:0, ill. 6 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 1/1
Szilágyi Zoltán:
– Védekezésben az első húsz-huszonöt percben maximálisan végrehajtottuk, amit terveztünk, ezzel el is döntöttük a pontok sorsát a tartalékos ellenféllel szemben.
Bakó Botond:– Nagyon sok játékosunk hiányzott betegség miatt, akiket nem tudtunk megfelelően pótolni. A pályára lépők közül többektől kevesebbet kaptam a vártnál. Fejben elengedtük a meccset, nem hittük el, hogy tudunk magasabb nívón is játszani, ezért gyorsan eldőlt a találkozó.

1. Győr 19 18 1 668–455 +213 36
2. Siófok 18 15 1 2 608–427 +181 31
3. FTC 18 13 3 2 579–454 +125 29
4. Debrecen 17 10 3 4 526–485 +41 23
5. Érd 17 11 6 557–475 +82 22
6. Vác 18 10 2 6 523–503 +20 22
7. MTK 20 8 3 9 569–616 –47 19
8. Dunaújváros 18 7 2 9 458–491 –33 16