Női kézi NB I: végül simán nyert Fehérváron az FTC

2020.01.04. 18:43
Háfra Noémi három góllal járult hozzá az FTC fehérvári győzelméhez (Fotó: Török Attila, archív)
Az FTC 25–17-re győzött az Alba Fehérvár vendégeként a női kézilabda NB I-ben, ezzel visszavette második helyét a tabellán a hibátlan Győri ETO mögött.

A mérkőzés legeredményesebbje hat góllal Lukács Viktória volt, aki a nyártól a Győri ETO-nál folytatja pályafutását. Érdekesség, hogy a meccsen a Ferencváros hét hetesből csak kettőt dobott be, a Fehérvár háromból egyet.

NŐI KÉZILABDA NB I
Alba Fehérvár KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 17–25
(9–11)
Székesfehérvár, 850 néző. Vezette: Marton Zs., Szabó E.
FEHÉRVÁR: ATTINGRÉ – Zazai 1, WALFISCH 4, Rózsás 1, Sztankovics 3, Mendy 2, Szarka A. 1. Csere: Boldizsár B., Utasi 2, Töpfner, Gerháth K. 2 (1), Dubán, Pelczéder 1. Edző: Deli Rita
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 6, Klujber 3 (2), Snelder 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 2 (1), Schatzl Nadine 3. Csere: Szemerey (kapus), Háfra N. 3, Márton G. 1, Szucsánszki, PÁSZTOR N. 3, Hornyák D., Debreczeni-Klivinyi 3, Christensen. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–0. 12. p.: 4–2. 18. p.: 4–6. 24. p.: 7–8. 28. p.: 9–10. 34. p.: 10–12. 40. p.: 13–18. 46. p.: 15–18. 52. p.: 15–21. 58. p.: 16–22
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 7/2
Deli Rita: –
Ha a találkozó előtt valaki azt mondja, hogy ilyen mérkőzést tudunk játszani a Ferencvárossal, azt aláírtam volna. Elégedett vagyok a csapattal, az első tizenöt percben eksztázisban és jól játszottunk, mind a védekezésünket ki lehet emelni, mind Armelle Attingré teljesítményét, aki fantasztikusan védett. A negyvenötödik percben kezdtem el érezni, hogy fogyunk ötletekben, a távoli zónából nem tudtunk mit kezdeni és az átlövések sem sikerültek. Csak huszonöt gólt kapni az FTC-től, ezt nagyon jó eredménynek tartom.
Elek Gábor: – Nagyszerű hangulatú, küzdelmes mérkőzés volt. A Fehérvár nagy harcra kényszerített bennünket. A védekezésünk és a kapusteljesítményünk rendben volt. A támadójátékunkkal sem volt gond, de rengeteg ziccert kihagytunk, ez még az NB I/B-ben is a gyenge teljesítmények közé tartozna.