NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZERBIA, 2012

A 2012-es női kézilabda Európa-bajnokság adatbankja.

 


 

A VÉGJÁTÉK (BELGRÁD)
 DÖNTŐ
december 16. Norvégia–Montenegró 31–34 – kétszeri h. u.
A 3. HELYÉRT
december 16.Szerbia–MAGYARORSZÁG38–41 – h. u.
  ELŐDÖNTŐ
december 15.Norvégia–MAGYARORSZÁG30–19
december 15.Szerbia–Montenegró26–27
AZ 5. HELYÉRT
december 15. Dánia–Oroszország 32–30
 
 VISSZHANGOK AZ UTOLSÓ NAP UTÁN
Szamoránsky: Nagyon hálásak vagyunk Böhnnek!
Böhn: Ez a magyar mentalitás hatalma!
Így látta Böhn és a csapat a kézilabda Eb-t
Rédei-Soós: Életem meccse volt a bronzmérkőzés
Kinek a nyakába akasztotta az érmet Görbicz? Hogy jött a Böhn-dobálás?
Zita néha egyedül ücsörgött és könnyezett a kis székén
Miért ilyen jó a Böhn-csapat?
A KÖZÉPDÖNTŐ PROGRAMJA
I. CSOPORT (BELGRÁD)
december 10., 16.10 Csehország–Dánia 30–33
december 10., 18.10
Norvégia–Franciaország 30–19
december 10.,  20.10 Szerbia–Svédország 23–23
december 11., 16.10
Csehország–Franciaország 22–24
december 11., 18.10
Norvégia–Svédország 28–25
december 11., 20.10
Szerbia–Dánia 29–26
december 13., 16.10
Csehország–Svédország 26–35
december 13., 18.10
Szerbia–Franciaország 18–17
december 13., 20.10
Norvégia–Dánia 33–35
AZ I. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Norvégia 5 4 1 140–124 +16 8
2. Szerbia 5 3 1 1 124–118 +6 7
3. Dánia 5 3 2 148–146 +2 6
4. Svédország 5 2 1 2 127–127 0 5
5. Franciaország 5 2 3 111–115 –4 4
6. Csehország 5 5 121–141 –20 0
A II. CSOPORT PROGRAMJA (ÚJVIDÉK)
december 9., 16.15
Spanyolország–Románia 26–31
december 9., 18.15
MAGYARORSZÁG–Montenegró 26–28
december 9., 20.15
Németország–Oroszország 26–26
december 11., 16.15
Spanyolország–Oroszország 25–25
december 11., 18.15 Németország–Montenegró 27–20
december 11., 20.15
MAGYARORSZÁG–Románia 25–19
december 13., 16.15
Spanyolország–Montenegró 23–27
december 13., 18.15
Németország–Románia 25–23
december 13., 20.15
MAGYARORSZÁG–Oroszország 25–31
A II. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  M GY D V L–K Gk   P 
1. Montenegró 5 4 1 128–123 +5 8
2. MAGYARORSZÁG 5 3 2 132–130 +2 6
3. Oroszország 5 1
3
1
130–127 +3 5
4. Németország 5 2
1
2
119–116 +3 5
5. Románia 5 1 1 3 114–120 –6 3
6. Spanyolország 5 1 1 3 128–135 –7 3

 

 A CSOPORTKÖR EREDMÉNYEI
A-CSOPORT (BELGRÁD)
december 4. Ukrajna–Csehország 22–25
december 4. Norvégia–Szerbia 28–26
december 6. Szerbia–Ukrajna 25–23
december 6. Csehország–Norvégia 19–21
december 8. Norvégia–Ukrajna 18–17
december 8. Szerbia–Csehország 28–24
     
B-CSOPORT (NIS)
december 4. Franciaország–Macedónia 29–16
december 4. Svédország–Dánia 27–26
december 6. Macedónia–Svédország 15–26
december 6. Dánia–Franciaország 28–27
december 8. Svédország–Franciaország 17–24
december 8. Dánia–Macedónia 37–30
     
C-CSOPORT (ÚJVIDÉK)
december 4. Németország–Spanyolország 20–23
december 4. Horvátország–MAGYARORSZÁG 28–27
december 5. Spanyolország–Horvátország 25–21
december 5. MAGYARORSZÁG–Németország 24–21
december 7. MAGYARORSZÁG–Spanyolország 32–31
december 7. Horvátország–Németország 16–17
     
D-CSOPORT (VERSEC)
december 4. Montenegró–Izland 26–16
december 4. Románia–Oroszország 21–21
december 5. Oroszország–Montenegró 27–30
december 5. Izland–Románia 19–22
december 7. Oroszország–Izland 30–21
december 7. Románia–Montenegró 20–23
 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Norvégia 3 3 67–62 +5 6
2. Szerbia 3 2 1 79–75 +4 4
3. Csehország 3 1 2 68–71 –3 2
4. Ukrajna 3 3 62–68 –6 0
 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Franciaország 3 2 1 80–61 +19 4
2. Dánia 3 2 1 91–84 +7 4
3. Svédország 3 2 1 70–65 +5 4
4. Macedónia 3 3 61–92 –31 0
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. MAGYARORSZÁG 3 2 1 83–80 +3 4
2. Spanyolország 3 2 1 79–73 +6 4
3. Németország 3 1 2 58–63 –5 2
4. Horvátország 3 1 2 65–69 –4 2
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Montenegró 3 3 79–63 +16 6
2. Oroszország 3 1 1 1 78–72 +6 3
3. Románia 3 1 1 1 63–63 0 3
4. Izland 3 3 56–78 –22 0

AZ EURÓPA-BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE
  1. Montenegró
  2. Norvégia
  3. MAGYARORSZÁG
  4. Szerbia
  5. Dánia
  6. Oroszország
  7. Németország
  8. Svédország
  9. Franciaország
10. Románia
11. Spanyolország
12. Csehország
13. Horvátország
14. Ukrajna
15. Izland
16. Macedónia

A MAGYAR KÉZILABDA-VÁLOGATOTT EB-KERETE
Kapusok: Herr Orsolya (Győri Audi ETO KC), Kiss Éva (Siófok KC Galérius Fürdő)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia), Kovacsicz Mónika (FTC Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Rédei-Soós Viktória (Győri Audi ETO KC), Bulath Anita (Viborg – dán)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC Rail Cargo Hungaria), Triscsuk Krisztina (Fehérvár Alcoa KC)*
Beállók: Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorodorosz), Szamoránsky Piroska (FTC Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Klivinyi Kinga (Váci NKSE), Szekeres Klára (ÉTV Érdi VSE), Tomori Zsuzsanna (FTC Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Vérten Orsolya (FTC Rail Cargo Hungaria), Vincze Melinda (ÉTV Érdi VSE)
Tartalékok: Cifra Anita (FTC Rail Cargo Hungaria), Pastrovics Melinda (FTC Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC)
* Triscsuk a középdöntő 1. fordulója után került be Vincze Melinda helyére, majd ez elődöntő előtt Vincze visszakerült Szabó helyére.
A VÁLOGATOTT JÁTÉKOSAINAK NÉVJEGYÉT ITT TALÁLJA!
 A TÖBBI VÁLOGATOTT KERETE
A-CSOPORT
CSEHORSZÁG
Kapusok: 12 Barbora RANIKOVÁ (Zora Olomouc), 16 Lucie SATRAPOVÁ (Slavia Praha)
Mezőnyjátékosok: 3 Jana KNEDLIKOVÁ (Slavia Praha), Katerina KECLIKOVÁ (Slavia Praha), 7 Romana CHRENKOVÁ (Sokol Poruba), 8 Pavla POZNAROVÁ (Sokol Poruba), 9 Kristyna SALCAKOVÁ (Britterm Veseli), 10 Petra RUCKOVÁ (Banik Most), 11 Hana KUTLVASROVÁ (Slavia Praha), 13 Klara CERNA (Slvavia Praha), 14 Petra VITKOVÁ (Banik Most), 15 Michaela HRBKOVÁ (Sokol Porubia), 17 Hana MARTINKOVÁ (Banik Most), 18 Iveta LUZUMOVÁ (Mios Biganos/FRA), 19 Helena STERBOVÁ (Britterm Veseli), 24 Dominika SELUCKA (Sokol Poruba), 29 Iveta MATOUSKOVÁ (Start Elblag/POL)
Szövetségi kapitány: Jan BASNY
 
NORVÉGIA
Kapusok: 12 Silje SOLBERG (Stabaek), 16 Katrine LUNDE HARALDSEN (Győri ETO/HUN)
Mezőnyjátékosok: 3 Karoline NAESS (Stabaek), 4 Stine Bredal OFTEDAL (Stabaek), 5 Ida ALSTAD (Byasen), 6 Heidi LÖKE (Győri ETO/HUN), 8 Karoline Dyhre BREIVANG (Larvik), 9 Kristine LUNDE-BORGERSEN (Vag), 11 Anja EDIN (Larvik), 13 Marit Malm FRAFJORD (Viborg/DEN), 14 Ida BJÖRNDALEN (Vejen/DEN), 15 Linn Jörum SULLAND (Larvik), 18 Linn Kristin RIEGELHUTH KOREN (Larvik), 19 Linn GOSSE (Tertnes), 20 Maja JAKOBSEN (Storhamar), 23 Camilla HERREM (Byasen)
Szövetségi kapitány: Thórir HERGEIRSSON (izlandi)
 
SZERBIA
Kapusok: 16 Jovana RISZOVICS (Max Szport), 27 Katarina TOMASEVICS (Thüringer HC/GER), 28 Ana KACSAREVICS (Naisa Nis)
Mezőnyjátékosok: 3 Katarina KRPEZ (Krim Ljubljana/SLO), Jelena POPOVICS (Besancon/FRA), 7 Andrea LEKICS (Győri ETO/HUN), 11 Szanja DAMNJANOVICS (Podravka Koprivnica/CRO), 15 Jelena ERICS (Asztrahanocska/RUS), 17 Szanja RAJOVICS (Zajecsar), 20 Szladana PO-LAZICS (Besancon/FRA), 21 Szvetlana OGNJENOVICS (Metz/FRA), 26 Biljana FILIPOVICS (Üsküdar/TUR), 30 Jelena NISZAVICS (Zahecsar), 31 Ivana MILOSEVICS (Jagodina), 33 Jovana SZTOILJKOVICS (Le Havre/FRA), 71 Krisztina LISCSEVICS (Metz/FRA), 99 Marina DMITROVICS Vardar Szkopje/MKD)
Szövetségi kapitány: Szasa BOSKOVICS
 
UKRAJNA
Kapusok: 1 Marina VLASZENKO (Asztrahanocska/RUS), 16 Natalja PARHOMENKO (Kubany Krasznodar/RUS), 22 Viktorija TIMOSENKOVA (Dinamo Volgográd/RUS)
Mezőnyjátékosok: 2 Olga LAJUK (Muratpasa Belediyesi/TUR), 4 Anasztaszija PIDPALOVA (Dinamo Volgográd/RUS), 5 Irina SUCKA (Dunarea Braila/ROU), 6 Julija MANAGAROVA (Oltchim Valcea/ROU), 7 Viktorija BORSCSENKO (Dinamo Volgográd/RUS), 8 Viktorija CIBULENKO (Szparta Kijev), 9 Olha VASCSUK (Metalurg/MKD), 13 Natalja TURKALO (Karpatyi Lviv), 17 Olha NYIKOLAJENKO (Békéscsaba/HUN), 21 Anna REDKA (Gomel/BLR), 23 Irina GLIBKO (Danubius Galati/ROU), 33 Jaroszlava BURLACSENKO (Danubius Galati/ROU), 35 Irina SZTELMAH (Galitcsanka Lviv)
Szövetségi kapitány: Leonyid RATNER
 
B-CSOPORT
DÁNIA
Kapusok: 1 Sandra TOFT (Holstebro), 12 Cecilie GREVE (Odense)
Mezőnyjátékosok: 3 Sofie BLOCH-SÖRENSEN (FIF), 4 Susan THORSGAARD (Midtjylland), 5 Mie AUGUSTESEN (Thüringer HC/GER), 8 Louise LYKSBORG (Viborg), 11 Mette GRAVHOLT (Holstebro), 13 Marianne PEDERSEN (FIF), 14 Lotte GRIGEL (Esbjerg), 15 Pernille LARSEN (Viborg), 19 Line JÖRGENSEN (Midtjylland), 21 Kristina KRISTIANSEN (Holstebro), 23 Ann Grete NÖRGAARD (Holstebro), 24 Laerke MÖLLER (Midtjylland), 26 Kristina BILLE (Larvik/NOR), 27 Louise BURGAARD (Holstebro), 28 Stine JÖRGENSEN (Aalborg)
Szövetségi kapitány: Jan PYTLICK
 
FRANCIAORSZÁG
Kapusok: 12 Linda PRADEL (Le Havre), 16 Cléopatre DARLEUX (Avror)
Mezőnyjátékosok: 3 Blandine DANCETTE (Nimes) 4 Nina KAMTO NJITAM (Metz), 5 Camille AYGLON (Nimes), 7 Allison PINEAU (Oltchim Valcea/ROU), 8 Claudine MENDY (Buducsnoszt Podgorica/MNE), 9 Paule BAUDOUIN (Metz), 14 Marie-Paule GNABOUYOU (Toulon), 15 Audrey BRUNEAU (Besancon), 17 Siraba DEMBÉLÉ (Randers/DEN), 19 Julie GOIORANI (Toulon), 20 Raphaëlle TERVEL (Győri ETO/HUN), 22 Katty PIEJOS (Metz), 24 Mariama SIGNATÉ (Issy Paris), 64 Alexandra LACRABERE (Zvezda/RUS)
Szövetségi kapitány: Olivier KRUMBHOLZ
 
MACEDÓNIA
Kapusok: 16 Tanja ANDREJEVA (Metalurg Szkopje), 20 Dijana NAUMOSZKA (Zito Prilep)
Mezőnyjátékosok: 2 Robertina MECSEVSZKA (Metalurg), 5 Ivana SZAZDOVSZKI (Vardar Szkopje), 6 Szavica MRKIKJ (Zito Prilep), 8 Szimona GROZDANOVSZKA (Metalurg), 9 Natasa MLADENOVSZKA (Metalurg), 10 Dusica GJORGIJEVSZKA (Metalurg), 11 Mirjeta BAJRAMOSZKA (Metalurg), 14 Julija NIKOLICS (Zvezda/RUS), 15 Biljana CRVENKOSZKA (Pdo Salerno/ITA), 17 Dragana PECSEVSZKA (Metaurg), 35 Marija PAPUDJIEVA (Bodrum Kalikarnas/TUR), 51 Zorica DESZPODOVSZKA (Metalurg), 91 Marija STERIOVA (Zito Prilep), 99 Dragica MITROVA (Metalurg)
Szövetségi kapitány: Gino SZTREZOVSZKI
 
SVÉDORSZÁG
Kapusok: 1 Maria OLSSON (Aalborg/DEN), 16 Cecilia S. GRUBBSTRÖM (Sävehof)
Mezőnyjátékosok: 2 Ulrika AGREN (Randers/DEN), 3 Kristina FLOGNMAN (Toulon/FRA), 5 Hanna FOGELSTRÖM (Sävehof), 7 Linn BLOHM (Sävehof), 8 Jamina ROBERTS (Sävehof), 9 Louise SAND (Sävehof), 10 Emma HAWIA SVENSSON (Skuru), 14 Johanna WESTBERG (Skuru), 15 Johanna AHLM (Viborg/DEN), 17 Linnea TORSTENSON (Krim Ljubljana/SLO), 20 Isabelle GULLDÉN (Viborg/DEN), 22 Jessica HELLEBERG (Esbjerg/DEN), 25 Angelica WALLÉN (Esbjerg), 27 Sabina JACOBSEN (Lugi)
Szövetségi kapitány: Torbjörn KLINGVALL
 
C-CSOPORT
HORVÁTORSZÁG
Kapusok: 12 Marta ZDERIC (Podravka Koprivnica), 16 Ivana JELCIC (Koprivnica)
Mezőnyjátékosok: 3 Ekatarina NEMASKALO (Sesvete), 4 Maja KOZNJAK (Lokomotiva), 7 Ivana PETKOVIC (Zelina), 8 Anita GACE (Koprivnica), 14 Kristina ELEZ (Érd/HUN), 15 Katarina JEZIC (Koprivnica), 18 Ivana LOVRIC (Samobor), 19 Maja ZEBIC (Zajecsar/SRB), 20 Vesna MILANOVIC LITRE (Koprivnica), 21 Aneta PERAICA (Zajecsar/SRB), 25 Dragica DZONO (Zelina), 26 Zana COVIC (Koprivnica), 27 Lana FRANKOVIC (Sesvete), 29 Sonja BASIC (Metaurg Szkopje/MKD)
Szövetségi kapitány: Vladimir CANJUGA
 
NÉMETORSZÁG
Kapusok: 12 Katja SCHÜLKE (Leipzig), 16 Clara WOLTERING (Buducsnoszt Podgorica/MNE)
Mezőnyjátékosok: 2 Marlene ZAPF (Bayer Leverkusen), 5 Saskia LANG (Leipzig), 7 Natalie AUGSBURG (Leipzig), 8 Anne MÜLLER (Leipzig), 9 Kim NAIDZINAVICIUS (Bayer Leverkusen), 10 Anna LOERPER (Holstebro/DEN), 11 Anne HUBINGER (Leipzig), 14 Christine BEIER (Frankfurt), 18 Laura STEINBACH (Bayer Leverkusen), 20 Anja ALTHAUS (Thüringer HC), 21 Nadja NADGORNAJA (Thüringer HC), 26 Angie GESCHKE (Vag/NOR), 31 Kerstin WOHLBOLD (Thüringer HC), 32 Friederike LÜTZ (Buxtehude)
Szövetségi kapitány: Heine JENSEN
 
SPANYOLORSZÁG
Kapusok: 1 Cristina GONZÁLEZ (Cleba León), 12 Silvia NAVARRO (Oltchim Valcea/ROU)
Mezőnyjátékosok: 4 Carmen D. MARTÍN (Krim Ljubljana/SLO), 7 Beatriz FERNÁNDEZ (Fleury/FRA), 8 Veronica CUADRADO (Vejen/DEN), 9 Marta MANGUÉ (Zajecsar/SRB), 10 Macarena AGUILAR (Randers/DEN), 11 Nuria BENZAL (Zajecsar/SRB), 13 Jessica ALONSO (Zajecsar/SRB), 14 Elisabeth CHÁVEZ (Nice/FRA), 17 Elisabeth PINEDO (Bera Bera), 18 Begona FERNÁNDEZ (Zajecsar/SRB), 21 Vanessa AMOROS (Guardes), 25 Nerea  PENA (Ferencváros/HUN), 30 Patricia ELORZA (Castro), 86 Alexandrina BARBOSA (Oltchim Valcea/ROU)
Szövetségi kapitány: Jorge DUENAS
 
D-CSOPORT
IZLAND
Kapusok: 1 Gudny Jenny ÁSMUNDSDÓTTIR (Valur), 30 Dröfn HARALDSDÓTTIR (FH)
Mezőnyjátékosok: 2 Karen KNÚTSDÓTTIR (Blomberg-Lippe/GER), 3 Arna Sif PALSDÓTTIR (Aalborg/DEN), 4 Pórey Rosa STEFANSDÓTTIR (Holstebro/DEN), 5 Rut JÓNSDÓTTIR (Holstebro/DEN), 7 Rakel Dögg BRAGADÓTTIR (Stjarnan), 8 Stella SIGURDARDÓTTIR (Fram), 9 Dagny SKÚLADÓTTIR (Valur), 13 Asta Birna GUNNARDÓTTIR (Fram), 14 Hrafnhildur SKÚLADÓTTIR (Valur), 15 Hanna Gudrun STEFANSDÓTTIR (Stjarnan), 17 Anna Ursula GUDMUNDSDÓTTIR (Valur), 20 Jona Margret RAGNARSDÓTTIR (Stjarnan), 21 Hildur THORGEIRSDÓTTIR (Blomberg-Lippe/GER), 22 Ramune PEKASKYTE (Levanger/NOR)
Szövetségi kapitány: Águst Pór JÓHANSSON
 
MONTENEGRÓ
Kapusok: 1 Marina VUKCSEVICS (Buducsnoszt), 16 Szonja BARJAKTAROVICS (Rosztov/RUS)
Mezőnyjátékosok: 2 Radmila MILJANICS (Buducsnoszt), 3 Biljana PAVICSEVICS (Buducsnoszt), 4 Jovanka RADICSEVICS (Győri ETO/HUN), 5 Ana DJOKICS (Buducsnoszt), 6 Jelena DESZPOTOVICS (Buducsnoszt), 8 Marija JOVANOVICS (Oltchim Valcea/ROM), 10 Andjela BULATOVICS (Buducsnoszt), 15 Andrea KLIKOVAC (Vardar Szkopje/MKD), 19 Szara VUKCSEVICS (Érd/HUN), 20 Jaszna TOSKOVICS (Paris Issy/FRA), 25 Szandra NIKCSEVICS (Asztahany/RUS), 26 Szuzana LAZOVICS (Buducsnoszt), 32 Katarina BULATOVICS (Oltchim Valcea/ROM), 77 Majda MEHMEDOVICS (Buducsnoszt), 90 Milena KNEZEVICS (Buducsnoszt)
Szövetségi kapitány: Dragan ADZICS
 
OROSZORSZÁG
Kapusok: 12 Marija BASZARAB (Lada Togliatti), 16 Marija SZIDOROVA (Lada Togliatti)
Mezőnyjátékosok: 2 Polina KUZNYECOVA (Zvezda), 3 Tatjana HMIROVA (Dinamo Volgográd), 5 Ljudmila POSZTNOVA (Zvezda), 7 Jelena AVDEKOVA (Dinamo Volgográd), 8 Anna SZEN (Rosztov Don), 10 Alekszandra SZTYEPANOVA (Dinamo Volgográd), 11 Kszenija MILOVA (Dinamo Volgográd), 15 Marina JARCEVA (Rosztov Don), 17 Jekatyerina ANDRJUSINA (Metz/FRA), 19 Kszenija MAKEJEVA (Dinamo Volgográd), 23 Anna PUNKO (Kubany), 25 Emilija TUREJ (Asztahanocska), 28 Viktorija ZSILINSZKAJTYE (Lada Togliatti), 29 Olga CSERNOJVANYENKO (Lada Togliatti), 33 Jekatyerina ILINA (Asztrahanocska)
Szövetségi kapitány: Vitalij KROHIN
 
ROMÁNIA
Kapusok: 1 Mihaela SMEDESCU (Dunarea Braila), 21 Talida TOLNAI (Üsküdar/TUR), 30 Paula UNGUREANU (Oltchim Valcea)
Mezőnyjátékosok: 4 Adriana Gabriela TACALIE (Corona Brasov), 6 Crina Elena PINTEA (Zalau), 7 Adriana NECHITA (Oltchim Valcea), 8 Cristina NEAGU (Oltchim Valcea), 9 Aurelia BRADEANU (Oltchim Valcea), 10 Ionela STANCA (Oltchim Valcea), 11 Andreea Oana MANEA (Oltchim Valcea), 18 Adina Laura MEIROSU (Oltchim Valcea), 19 Iulia Vasilica CUREA (Oltchim Valcea), 22 Nicoleta Elena DINCA (U Jolidon Cluj), 23 Dumitrana VADINEANU (U Jolidon Cluj), 85 Melinda-Anamaria GEIGER (Baia Mare), Magdalena Elena PARASCHIV (U Jolidon Cluj)
Szövetségi kapitány: Radu VOINA
 SELEJTEZŐK
1. CSOPORT, VÉGEREDMÉNY
1. Németország 6 5 1 178–125 10
2. MAGYARORSZÁG 6 5 1 174–138 10
3. Fehéroroszország 6 2 4 155–162   4
4. Azerbajdzsán 6 6 105–173   0
 
A MIEINK MÉRKŐZÉSEI
1. MAGYARORSZÁG–Azerbajdzsán 41–19
2. Fehéroroszország–MAGYARORSZÁG 25–28
3. MAGYARORSZÁG–Németország 25–23
4. Németország–MAGYARORSZÁG 26–18
5. Azerbajdzsán–MAGYARORSZÁG 24–34
6. MAGYARORSZÁG–Fehéroroszország 28–21
 
A TOVÁBBI CSOPORTOK VÉGEREDMÉNYEI
2. csoport: 1. Románia 10 pont, 2. Szerbia 10, 3. Portugália 4, 4. Görögország 0
3. csoport: 1. Montenegró 10, 2. Oroszország 8, 3. Lengyelország 6, 4. Nagy-Britannia 0
4. csoport: 1. Franciaország 10, 2. Macedónia 8, 3. Törökország 4, 4. Litvánia 2
5. csoport: 1. Svédország 11, 2. Csehország 8, 3. Ausztria 3, 4. Szlovénia 0
6. csoport: 1. Horvátország 12, 2. Dánia 8, 3. Szlovákia 4, 4. Olaszország 0
7. csoport: 1. Ukrajna 10, 2. Spanyolország 8, 3. Izland 6*, 4. Svájc 0
 
* Izland az Európa-bajnokságot eredetileg rendező Hollandia visszalépése után jutott ki a kontinensviadalra legjobb csoportharmadikként.

 

 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.12.06 20:03:15

Kézilabda nemzetisport.hu

Kirívóan pocsék első félidőt produkált a magyar bajnok, a Löwen átrohant az Ortega-csapaton.

2014.12.06 15:32:48

Kézilabda nemzetisport.hu

Fordulatos mérkőzésen vezetett is a magyar csapat a szünet után, de a hajrára elfogyott az energia.

2014.12.06 12:04:30

Kézilabda nemzetisport.hu

Ilyés Ferencéknek legalább öt góllal meg kell verniük a Kielcét • A Veszprém Mannheimben lép pályára.

2014.11.29 15:37:59

Kézilabda nemzetisport.hu

A magyar csapat a hetedik meccsét is megnyerte. Lékai a szünet után még jobban felpörgette a tempót.

2014.11.29 10:43:40

Kézilabda SIMON JÓZSEF

Gasper Marguc jobb játékot vár magától az orosz Csehov elleni mai BL-meccsen.