Nemzetisport.hu 2012.06.03 13:50 Frissítve: 2015.03.30 01:51

Győzelemmel búcsúztatta a válogatott Pálingert

A magyar női kézilabda-válogatott 28–21-re nyert Dabason Fehéroroszország ellen az Európa-bajnoki selejtezők utolsó fordulójában, győzelemmel téve még emlékezetesebbé Pálinger Katalin búcsúját a nemzeti csapattól.

Tomori gólerősen játszott a fehéroroszok ellen (Fotó: Mirkó István)
Pálinger és a 254-es mez

A női kéziválogatott már az előző körben, azerbajdzsáni győzelmével biztossá tette helyét az Európa-bajnokságon, de a mai meccs így is emlékezetes maradt, ugyanis Pálinger Katalin most búcsúzott el a nemzeti csapattól. Első meccsét még alig 20 évesen, 1997. augusztus 22-én játszotta Románia ellen a válogatottban, a mai találkozó előtt pedig legutóbb a németek elleni, rossz emlékű vb-selejtezőn védte a nemzeti együttes kapuját.

A kezdés előtt Vetési Iván, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke egy 254-es mezzel ajándékozta meg, utalva a válogatottsági számára, míg a társak a bemelegítést 16-os számú, az arcképével díszített mezben végezték. A pályát övező reklámtáblákon „Köszönjük, Kati!” felirat díszelgett. Pálingeren kívül a 75. válogatottságot elérő Szucsánszki Zitát is díjazták.

Pálinger a terveknek megfelelően az első és az utolsó tíz percben kapott lehetőséget, és rögtön két védéssel kezdett, utána azonban nem tudta megakadályozni, hogy a fehéroroszok szerezzenek vezetést. Először öt percet követően tudtak a mieink fordítani, elsősorban Görbicz Anita és Tomori Zsuzsanna góljainak köszönhetően.

Ezután hamar kialakult és állandósult a 3-4 gólos különbség, Karl Erik Böhn a 20. percben tömeges cserélt hajtott végre, de az érkezők is hozzátették a magukét, így a szünetben 14–10 állt az eredményjelzőn.

Páratlan pályafutás hollywoodi befejezéssel: Pálinger-portré

Tomori és Görbicz a folytatásban sem adta alább, a magyar csapatot pedig a fehéroroszok nyitott védekezése sem zavarta meg. A meccs utolsó negyedéhez érkezve már nyolc góllal (25–17) is mentek a mieink (köszönhetően egy 5–0-s rohamnak), a győzelmünk nem forgott veszélyben. Pálinger a hajrában visszaállva a kapufa segítségével hetest is hárított, a nemzeti csapat pedig 28–21-re megnyerte a meccset. A most már a válogatottól is búcsúzó kapus a meccs után megköszönte a szurkolók biztatását, akik felállva tapsoltak neki.

A sorozatot a magyarok öt győzelemmel és egy vereséggel zárták, ám a csoport első helyét a németek szerezték meg, mert az egymás elleni eredményeik összevetésben jobbak. Az Eb csoportsorsolását szerdán tartják Rotterdamban.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

BÖHN ÚGY VÉLI, JÁTÉKBAN MÉG FEJLŐDNI KELL

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐK
1. CSOPORT, 6. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–FEHÉRORSZORSZÁG 28–21 (14–10)
Dabas, V: Lah, Sok (szlovénok)
MAGYARORSZÁG: Pálinger, Herr O., Kiss É. (kapusok), Bulath 1, Cifra 3, Görbicz 8 (7), Kovacsicz 2, Kovacsics, Orbán A. 1, Rédei-Soós, Szabó V., Szekeres, Szucsánszki 2 (2), Tomori 7, Vincze 4. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn.
FEHÉROROSZORSZÁG: Abramovics, Safonova (kapusok), Artyukovics 2, Dronova 2, Drozdova, Dubautszova, Jankovszkaja, Kotszina, Kurcsankova 3, Lobacs 3, Nesztyerjuk, Szpasz, Sztyepanova 3, Szukhamirova 2, Tszyrybka 3 (3), Vaszilevszkaja 1. Szövetségi kapitány: Leonyid Brazinszkij.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 3/3
A csoport másik meccsén: Németország–Azerbajdzsán 35–21 (14–7)
A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Németország 6 5 1 178–125 10
2. MAGYARORSZÁG 6 5 1 174–138 10
3. Fehéroroszország 6 2 4 155–162 4
4. Azerbajdzsán 6 6 105–173 0
Németország és Magyarország kijutott az Európa-bajnokságra.
A HOLLANDIAI EB 16-OS MEZŐNYE
Rendező: Hollandia. Címvédő: Norvégia. A selejtező csoportelsői: Németország, Románia, Montenegró, Franciaország, Svédország, Horvátország, Ukrajna. A selejtező második helyezettjei: MAGYARORSZÁG, Szerbia, Oroszország, Macedónia, Csehország, Dánia, Spanyolország

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.01.21 00:05:28

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ilyés Feri már jó egy éve magyar válogatott volt, amikor azt találta mondani, még mindig leírhatatlan érzés, hogy belép az öltözőbe, és az áll az ajtaján, hogy HUN.

2018.01.19 23:02:29

Kézilabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Az edzők előszeretettel hangoztatják, hogy a honosítást, a honosított játékosok szerepeltetését a kényszer szüli, hiányposztokra érkeznek a kiszemeltek.

2018.01.19 08:39:43

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A fizikai felkészítés fontossága, a védekezésbeli hiányosságok és a mentális tényezők az egyik, míg ígéretes fiatalok a másik oldalon.

2018.01.18 23:35:20

Kézilabda SIMON JÓZSEF

NS-VÉLEMÉNY. Ezekben a gyötrelmes órákban nem könnyű felemelni a fejünket.

2018.01.17 16:35:47

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS (Varasd), MAROSI GERGELY

Válogatottunk az első félidő második felében elvesztette a fonalat, az extrát nyújtó Zdráhala végzett velünk.