Női kézi Eb: a románok nem adtak esélyt a spanyoloknak

2012.12.09. 17:46
A félidőben már hárommal vezettek a románok (Fotó: Mirkó István)
A Szerbiában zajló női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a II. csoportban Románia magabiztos győzelmet aratott a spanyolok ellen. Az 50. percben már tíz gól is volt a különbség, amiből a végere öt (31–26) maradt.

Mindkét csapatnak kellett a győzelem, ha utol akarja érni a magyar, montenegrói duót a középdöntős csoportban. A csarnokban alig lézengett pár szurkoló a mérkőzés kezdetekor, amiben minden bizonnyal szerepet játszott, hogy a régió útjai szinte járhatatlanokká váltak a nagy mennyiségű lehullott hó miatt. Ideért viszont a győri különítmény Ambros Martin vezetőedzővel és Kelecsényi Ernő elnökkel.

Bár az első gólt a spanyolok szerezték, 2–2 után Paula Ungureanu védéseinek (közte két hetes hárításával) és Aurelia Bradeanu, valamint Cristina Neagu átlövés góljainak köszönhetően háromgólos előnyre tett szert Románia. A spanyolok a mieink elleni meccshez hasonlóan állandóan futhattak az eredmény után, de csak mínusz egyig tudtak rendre felzárkózni, mert utána mindig becsúszott valamilyen hiba támadásban vagy védekezésben, amelynek köszönhetően keleti szomszédunk visszaállította a két-három gólos fórját. A félidőben 15–12-re vezettek a románok. Az ibériaiaktól talán csak egyedül Begona Fernándezt lehetett kiemelni, aki öt lehetőségéből ötöt gólra váltott, de a belelendülő Nicoleta Nechitát és Vasilica Cureát nem tudta ellensúlyozni. A krónikához tartozik, hogy Elena Pintea a szünet előtt piros lapot kapott a Mangue elleni szabálytalanságáért.

A spanyolok a második félidő elején még nagyobb bajba kerültek, ugyanis egyre nagyobb lett a hátrányuk, Bradeanuék szinte akkor és úgy lőttek gólt, amikor és ahogy akartak. Az utolsó negyedórához érve már majdnem megvolt a közte tíz. A csoportkörhöz képest kis létszámú román tábor csak azon izgulhatott, ez végül mikor következik be. Nos, jelentjük az 50. percben történt meg. Ezután viszont nagy hajrába kezdtek a spanyolok, amelynek az lett a vége, hogy csak öttel kaptak ki (26–31).

NŐI KÉZILABDA EB, KÖZÉPDÖNTŐ
II. CSOPORT

Spanyolország–Románia 26–31 (12–15)

Ld: Begona Fernández 5, Beatriz Fernández, Mangue, Pena 4-4, ill. Neagu 7, Curea 6, Bradeanu, Nechita 5-5.