Nemzetisport.hu 2012.03.25 14:58 Frissítve: 2014.06.25 01:02

Simán kikaptunk a németek elleni „tesztmeccsen”

A magyar női kézilabda-válogatott Trierben 26–18-as vereséget szenvedett a németektől az Eb-selejtezők 1. csoportjában, így matematikailag még nem biztos a részvétele a hollandiai kontinenstornán.

Friederike Lütz alaposan megszórta a magyar csapatot (Fotó: Imago)

A mieink a németek elleni csütörtöki győzelmükkel Nyíregyházán gyakorlatilag kijutottak az Eb-re, Trierben adva volt a lehetőség, hogy matematikailag is biztossá tegyék hollandiai részvételüket.

Ez Karl Erik Böhnt kevésbé motiválta, a norvég szakember ígéretéhez híven azoknak szavazott bizalmat, akik máskor kevesebb játéklehetőséget kapnak. Az első percekre nem lehetett panasz, Kiss Éva rögtön egy ziccer hárításával nyitott, támadásban pedig Rédei-Soós Viktória kezdett a legbátrabban és legeredményesebben. Második góljával a 6. percben 3–2-re vezettünk, ezután azonban egy több mint tízperces gólcsend következett, még Görbicz Anita hétméterese is kimaradt.

Ezt kihasználva a németek 9–3-ra fordítottak, a Nyíregyházán 11 gólig jutó Nadja Nadgornaja ezúttal a kispadon kezdett, helyette Friederike Lütz vitte a hátán az övéit, a jobbszélsőt nem tudtuk tartani.

A legtöbb edző valószínűleg időt kért volna, Böhn azonban bízott benne, hogy enélkül is sikerül játékosainak magukra találniuk. A következő időszak őt igazolta, a magyar lányok ugyanis elkezdték ledolgozni hátrányukat.

Kovacsics Anikó betörésből és hetesből volt eredményes, Orbán Adrienn szélről lőtt remek góljával pedig már 9–7 volt az állás. A következő támadásunknál Rédei-Soós a kapufát bombázta szét, Böhn ezután kért időt.

A Bulath Anitát váltó Zácsik Szandra két góllal tette le a névjegyet, a félidő vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban, így négygólos előnyre tettek szert a szünetig (13–9).

A második félidő elején ismét a csúnyábbik arcát mutatta válogatottunk, Kiss Éva hiába mutatott be újabb védéseket, Stefanie Melbeck és Laura Steinbach találataival a németek ismét elhúztak, ezúttal még jobban, mint az első játékrészben.

Támadásainkba sok hiba csúszott, ezt pedig a hazaiak rendre gólokkal büntették. Az utolsó húsz percre már tényleg edzőmérkőzés jelleget öltött az összecsapás, a hazaiak végül nyolc góllal nyertek. Tragédia nem történt, Böhn mester pedig remélhetőleg okosabb lett néhány kérdést illetően.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 4. FORDULÓ
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26–18 (13–9)
Trier, 2400 néző. V: Opava, Valek (csehek)
NÉMETORSZÁG: SCHÜLKE – LÜTZ 8, Melbeck 4, Loerper, ALTHAUS 3, Mietzner, Augsburg. Cs: Woltering (kapus), Schulze 1, STEINBACH 7, Müller, Geschke 1, Birke 2, Zapf. Szövetségi kapitány: Heine Jensen
MAGYARORSZÁG: KISS É. – Orbán 1, Rédei-Soós 4, KOVACSICS 6 (1), Cifra 1, Bulath 1, Vincze 2. Cs: Szekeres, Zácsik 2, Görbicz, Szabó V. 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 17. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 25. p.: 10–9. 33. p.: 14–11. 37. p.: 18–11. 43. p.: 21–13. 47. p.: 23–16. 57. p.: 25–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/1
Heine Jensen: – Nagyon fontos pontokat szereztünk az Eb-kvalifikáció szempontjából. Nagyon elégedett vagyok, mert végig nyugodtak tudtunk maradni, és tartottuk magunkat a megbeszélt taktikához. Jó úton járunk.
Karl Erik Böhn: – A vereségnek természetesen nem örülök, de nagyon sok hasznos tapasztalatot szereztünk ezen a héten, és most is láttam jó egyéni teljesítményeket is. A lényeg az volt, hogy a két meccsen szerezzünk legalább két pontot, és ez sikerült is.
A másik meccsen: Fehéroroszország–Azerbajdzsán 33–25 (18–13)
A CSOPORT ÁLLÁSA
1. Németország 4 3 1 110–78 32 6
2. Magyarország 4 3 1 112–93 19 6
3. Fehéroroszország 4 2 2 108–101 7 4
4. Azerbajdzsán 4 4 71–139 –58 0
Az első két helyezett jut ki a decemberi, hollandiai Európa-bajnokságra.
60.Véget ért a mérkőzés. Mindkét csapat hat ponttal áll.
59.Birke a bal szélről jóval hatékonyabb, mint Augsburg. 26–18
59.Labdaszerzés után Rédei-Soós eredményes a gyors indulást követően. 25–18
58.
Zácsik jócskán fölé dobta a hetesünket, Wöltering még hibátlan.
57.A debütáló Birke is betalált – a bal szélről. 25–17
56.Geschke betörésből növelte az előnyt.
55.
Augsburg lövésénél Kiss bravúrral védett, de marad náluk.
54.
Kissnek nem okozott gondot a blokkolt lövés védése, de mi is hibázunk támadásban.
53.
Zácsikot ismét blokkolják, majd újabb próbálkozását védte Schülke.
51.Bulath bejátszása után Vincze eredményes beállóból. 23–17
49.
Rédei-Soós lövését blokkolták a németek. Maradt nálunk, de Zácsik lövését is hatástalanították a védők.
48.Szabó harcolt ki hetest Kovacsics bejátszása után. Utóbbi lövését a csereként beálló Wöltering védte.
47.Nincs Nadgornaja, van Steinbach, hetedik gólját szerezte az átlövő. 23–16
46.Vincze lőtte ki szépen a bal szélről a bal sarkot. 22–16
46.Labdaszerzés után Kovacsics ziccerét védte Schülke, a túloldalon Lütz viszont nem hibázott. 22–15
45.Német belemenés, Kovacsics átlövésből szépít. 21–15
44.Rédei-Soós szabálytalankodott Althausszal szemben, két percre kiáll.
44.Kovacsics harcossága eredményezett gólt. 21–14
43. Steinbach átlövése után 21–13.
42.
Kovacsics lépett két-három lépéssel többet a kelleténél, de az indítás után visszaszereztük a labdát.
41.Kovacsics előkészítés nélkül dob, Schulze büntet, 20–13.
41.
Rédei-Soós lövését védte Schülke, Augsburg viszont a kapufára dob.
39.
Augsburg szélső próbálkozását szépen védte Kiss, a bal szélt jól fogja a magyar kapus, a jobbal szemben azonban nem megy neki.
39.Kovacsics átlövése Schülke és a kapufa érintésével pattant végül be. 19–13
38.Althaus kapott parádés labdát, és ejtette át Kisst.
38.Rédei-Soós megtöri a gólcsendünket. 18–12
38. Újabb német labdaszerzés, Lütz indul, először közte hét. 18–11
37.Mellbeck betörés után eredményes, 17–11.
36.
Kiss védése után elszórjuk a labdát.
36.
Újabb rontás támadásban, kiegészültek a németek. Nem igazán sikerült élni az előnnyel...
35.
Lütz kezébe került egy felpattanó labda, ő pedig köszönte szépen, és Kiss mellett a kapu közepébe lőtt. 16–11
34.
Bulath hát mögötti passza nem volt pontos.
33.Szabó villámgyorsan szépít beállóból, de Steinbach hátrányból is eredményes. 15–11
33. Kiss újabb védése után Rédei-Soóssal szemben szabálytalankodott Althaus,mehet is pihenni.
32. Mellbeck góljára Bulath felelt. 14–10
31.
Gyorsan eladják a németek, de mi sem vagyunk eredményesek.
31.Folytatódik a mérkőzés.
Érdekesség, hogy 30 percnyi játék után a nyíregyházi mérkőzésen is négy góllal vezetett a házigazda, akkor 14–10-es magyar vezetést mutatott a félidőben az eredményjelző.
30.Mellbeck az utolsó másodpercekben beállósból betalált. 13–9
30.
Rédei-Soós szerzett labdát, de Cifra sem tudott kifogni Schülkén ziccerben.
30.
Zácsik a bal szélre futott be, de Schülke eszén nem tudott túljárni.
29. Passzív játék a hazaiaknál.
29.
Steinbach lövése egy blokkról pattant mellé.
28.
Jól védekeznek most a németek, megint elmehetnek néggyel.
27. Steinbach ismét betalál átlövésből, 12–9.
26.Rédei-Soós lövése volt pontatlan, majd időt kértek a németek.
25.Steinbach góljával 11–9.
25.A hazaiak a hatoson belül futottak át, a fordulás után pedig Zácsik lőtte ki a bal felsőt. 10–9
24.Lütznek nagyon megy, most a jobb alsóba lőtt, majd Zácsik lövését fogta Schülke. 10–8
23.Zácsik ment fel, és lőtt 9-ről irtózatos erővel a bal ficakba. 9–8
23.Rédei-Soós bombázta szét a bal oldali kapufát, de visszaszereztük a labdát, Böhn pedig időt kért.
22.
Kiss védése után maradt a németeknél a labda, majd egy jó blokk után Mellbeck lépett be.
21.
Orbán lőtt bődületes gólt a jobb oldali kapufa segítségével kiszorított helyzetből, a jobb szélről. 9–7
20.
Augsburg bal szélről leadott lövését védte Kiss.
20.Cifra fordult kapura a hatos vonaláról, és lőtt magabiztosan a hálóba. 9–6
19.
Nagy a kapkodás a pályán, előbb Lütz dobott a kapufára, majd Zácsik hagyta el a labdát, végül a németek átadása volt pontatlan.
19.Kovacsics magabiztosan lőtte a bal sarokba a hetest. 9–5
18.Kovacsics betörés után eredményes, majd egy támadóhibát követően Cifra harcolt ki hétméterest. 9–4
17.Újabb rossz támadás, Althaus fordult le, ziccerben pedig nem hibázott. 9–3
16. Zácsik lövése sem jelentett gondot, közben az újabb német próbálkozás is sikeres. 8–3
15.Orbán ziccerét fogta Schülke, Steinbach 8 méteres átlövése után már 7–3.
14.Rédei-Soós harcolt ki hetest. Görbicz büntetője a jobb oldali kapufáról kifelé pattant.
14.Lütz tarthatatlan a jobb szélről. 6–3
13.Cifrát szórják ki.
13.
Rossz bejátszás után nem tudtunk gyorsan fordulni, majd Rédei-Soós lövését fogta a németek kapusa.
12.
Bulath lőtt fölé.
11.Rédei-Soós a bal felső mellé lőtt, Lütz viszont harmadszor is eredményes. 5–3
10.
Rédei-Soós ment bele, majd Mietzner lövését tolta kapufára Kiss.
9. Lütz második góljával ismét a németeknél az előny. 4–3
8.
Kovacsics átlövése és Lütz újabb próbálkozása maradt ki, csakúgy, mint Bulath lövése.
8.Lütz eredményes a jobb szélről. 3–3
7.
Kiss továbbra is pazarul véd, de elöl eladjuk.
6.Rédei-Soós újabb lövése kötött ki Schülke mellett. 2–3
6.Rédei-Soós húzta szépen vissza a bal sarokba, pattintva a labdát, majd Kiss véd. 2–2
5.
Bulath elhajlásból nem talált kaput, Mietzner átlövését azonban védte Kiss.
4.Újabb eredménytelen magyar támadás után Althaus ejti át Kisst. 2–1
3.Kovacsics góljára Mellbeck felelt. 1–1
2.
Eladtuk a labdát, de Althaus ziccerét védte Kiss.
1.A mieink kezdték a találkozót.
A magyar válogatott eddig mindhárom mérkőzését megnyerte, és ha most pontot szerez, akkor bebiztosítja hollandiai szereplését.
4. FORDULÓ
Németország–Magyarország 26–18 (13–9)
Fehéroroszország–Azerbajdzsán 33–25 (18–13)

3. FORDULÓ
Azerbajdzsán–Fehéroroszország 21–31 (9–15)
Magyarország–Németország 25–23 (14–10)
2020.03.29 15:16:08

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

A sorozat ötödik, záró epizódjában a 2008-as olimpia történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.28 15:59:13

Az olimpiai visszatekintés negyedik epizódjában a 2004-es játékok történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.27 17:36:41

A dánoktól hatgólos előnyről elszenvedett vereség már-már az évezredes magyar sors szimbólumává magasztosult.