Simán kikaptunk a németek elleni „tesztmeccsen”

2012.03.25. 14:58
Friederike Lütz alaposan megszórta a magyar csapatot (Fotó: Imago)
A magyar női kézilabda-válogatott Trierben 26–18-as vereséget szenvedett a németektől az Eb-selejtezők 1. csoportjában, így matematikailag még nem biztos a részvétele a hollandiai kontinenstornán.

A mieink a németek elleni csütörtöki győzelmükkel Nyíregyházán gyakorlatilag kijutottak az Eb-re, Trierben adva volt a lehetőség, hogy matematikailag is biztossá tegyék hollandiai részvételüket.

Ez Karl Erik Böhnt kevésbé motiválta, a norvég szakember ígéretéhez híven azoknak szavazott bizalmat, akik máskor kevesebb játéklehetőséget kapnak. Az első percekre nem lehetett panasz, Kiss Éva rögtön egy ziccer hárításával nyitott, támadásban pedig Rédei-Soós Viktória kezdett a legbátrabban és legeredményesebben. Második góljával a 6. percben 3–2-re vezettünk, ezután azonban egy több mint tízperces gólcsend következett, még Görbicz Anita hétméterese is kimaradt.

Ezt kihasználva a németek 9–3-ra fordítottak, a Nyíregyházán 11 gólig jutó Nadja Nadgornaja ezúttal a kispadon kezdett, helyette Friederike Lütz vitte a hátán az övéit, a jobbszélsőt nem tudtuk tartani.

A legtöbb edző valószínűleg időt kért volna, Böhn azonban bízott benne, hogy enélkül is sikerül játékosainak magukra találniuk. A következő időszak őt igazolta, a magyar lányok ugyanis elkezdték ledolgozni hátrányukat.

Kovacsics Anikó betörésből és hetesből volt eredményes, Orbán Adrienn szélről lőtt remek góljával pedig már 9–7 volt az állás. A következő támadásunknál Rédei-Soós a kapufát bombázta szét, Böhn ezután kért időt.

A Bulath Anitát váltó Zácsik Szandra két góllal tette le a névjegyet, a félidő vége azonban a hazaiaknak sikerült jobban, így négygólos előnyre tettek szert a szünetig (13–9).

A második félidő elején ismét a csúnyábbik arcát mutatta válogatottunk, Kiss Éva hiába mutatott be újabb védéseket, Stefanie Melbeck és Laura Steinbach találataival a németek ismét elhúztak, ezúttal még jobban, mint az első játékrészben.

Támadásainkba sok hiba csúszott, ezt pedig a hazaiak rendre gólokkal büntették. Az utolsó húsz percre már tényleg edzőmérkőzés jelleget öltött az összecsapás, a hazaiak végül nyolc góllal nyertek. Tragédia nem történt, Böhn mester pedig remélhetőleg okosabb lett néhány kérdést illetően.

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 4. FORDULÓ
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 26–18 (13–9)
Trier, 2400 néző. V: Opava, Valek (csehek)
NÉMETORSZÁG: SCHÜLKE – LÜTZ 8, Melbeck 4, Loerper, ALTHAUS 3, Mietzner, Augsburg. Cs: Woltering (kapus), Schulze 1, STEINBACH 7, Müller, Geschke 1, Birke 2, Zapf. Szövetségi kapitány: Heine Jensen
MAGYARORSZÁG: KISS É. – Orbán 1, Rédei-Soós 4, KOVACSICS 6 (1), Cifra 1, Bulath 1, Vincze 2. Cs: Szekeres, Zácsik 2, Görbicz, Szabó V. 1. Szövetségi kapitány: Karl Erik Böhn
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 17. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 25. p.: 10–9. 33. p.: 14–11. 37. p.: 18–11. 43. p.: 21–13. 47. p.: 23–16. 57. p.: 25–17
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: –, ill. 4/1
Heine Jensen: – Nagyon fontos pontokat szereztünk az Eb-kvalifikáció szempontjából. Nagyon elégedett vagyok, mert végig nyugodtak tudtunk maradni, és tartottuk magunkat a megbeszélt taktikához. Jó úton járunk.
Karl Erik Böhn: – A vereségnek természetesen nem örülök, de nagyon sok hasznos tapasztalatot szereztünk ezen a héten, és most is láttam jó egyéni teljesítményeket is. A lényeg az volt, hogy a két meccsen szerezzünk legalább két pontot, és ez sikerült is.
A másik meccsen: Fehéroroszország–Azerbajdzsán 33–25 (18–13)