Nemzetisport.hu 2012.03.22 18:10 Frissítve: 2015.03.04 01:54

A Böhn-csapat a németeket is legyőzte

A magyar női kézilabda-válogatott Nyíregyházán 25–23-ra győzött Németország ellen az Eb-selejtezők 1. csoportjában.

Kovacsicz Mónika a mieink egyik legjobbja volt
(Fotó: Szabó Miklós)

Volt miért visszavágnunk, hiszen a 2011-es vb-selejtezőn nemcsak a brazíliai világbajnokságon való részvételt buktuk el, hanem végül az olimpiai szereplés lehetőségét is. Most már új szövetségi kapitánnyal fogadtuk a németeket, akik leginkább Nadja Nadgornajának köszönhetően tartották a lépést a mieinkkel az első negyedórában. A kijevi születésű átlövő már a tavalyi párharc során is Németország legjobbja volt, ez nem változott meg, a magyar csapat játéka viszont sokkal összeszedettebbé vált azóta.

Az elején Kovacsicz Mónika volt leginkább elemében, majd Hornyák Ágnes és Zácsik Szandra is fontos gólokkal járult hozzá ahhoz, hogy elhúzzunk. Görbicz Anita igazi vezérként mozgatta a csapatot, az sem szegte kedvét, hogy a második hétméteresét fölé lőtte.

A kapunkban Herr Orsolya kezdett, és remek védésekkel hálálta meg Karl Erik Böhn bizalmát. A félidő közepén egy 13 perces periódus alatt csak egy gólt kapott, ezalatt 7–6-ról 13–7-re növeltük előnyünket. A szünet előtti percek a vendégeknek sikerültek jobban, de az első játékrész után négy góllal így is Magyarország vezet (14–10).

A fordulás után sajnos nagyot változott a játék képe, a mieink támadásaiba jóval több hiba csúszott, ebből pedig a németek könnyű gólokat lőttek, de felállt fal ellen is feltalálták magukat. Elsősorban Nadgornaja, aki ellen továbbra sem találtuk az ellenszert, 17–16-os vezetésünknél kilenc gólnál járt már.

A vendégek többször támadhattak az egyenlítésért, ez végül a 47. percben jött össze nekik – Nadgornaja hétméteresből alakította 19–19-re az állást –, a következő támadásuknál pedig a vezetést is átvették.

Emberelőnybe kerülve megkaptuk a lehetőséget a fordításra, ez aztán a német kiállítás letelte után sikerült, Kovacsicz szélről lőtt góljával.

Egy 4–0-s sorozattal 20–21-ről 24–21-es előnyt varázsoltunk – Nadgornaja közben hétméterest hibázott Kiss Évával farkasszemet nézve –, ezután viszont a német kapitány időt kért, ami hatásosnak bizonyult. A vendégek 24–23-ra feljöttek, Bulath azonban egy bombával eldöntötte a mérkőzést, Kiss pedig kivédte az utolsó német hetest, így 25–23-as győzelemmel őriztük meg százszázalékos mérlegünket.

GÖRBICZ: A SZURKOLÓK HAJTOTTAK BELE MINKET A GYŐZELEMBE

NŐI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
1. CSOPORT, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG 25–23 (14–10)
Nyíregyháza, 3000 néző. V: Zotyin, Vologykov (oroszok)
MAGYARORSZÁG: HERR O. – KOVACSICZ 5, Hornyák Á. 3, Szekeres, Tomori 1, Görbicz 7 (4), Vincze M. 1. Csere: Kiss É. (kapus), Szamoránsky P. 1, Zácsik 3, BULATH 4/2.
NÉMETORSZÁG: Schülke – Klein, Melbeck, Wohlbold, ALTHAUS 4, NADGORNAJA 11 (3), Augsburg 3. Csere: Woltering (kapus), Zapf, A. Müller 1, Mietzner 1/1, Loerper 1, Geschke 1, Steinbach 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 12. p.: 6–4. 19. p.: 11–6. 25. p.: 13–7. 34. p.: 15–14. 44. p.: 19–17. 49. p.: 19–20. 56. p.: 24–21. 59. p.: 24–23
Kiállítások: 2, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 8/6, illetve 6/4.

Karl Erik Böhn, a magyarok szövetségi kapitánya: – Nagyon boldog vagyok, mert roppant erős ellenfelet győztünk le két góllal úgy, hogy az első félidőben jól is játszottunk. A második játékrészben már akadozott a támadójátékunk, ekkor volt egy kis szerencsénk is, de ilyen szintű csapat ellen erre is szükség van. Remek közönség előtt játszottunk.
Heine Jensen, a németek szövetségi kapitánya: – Az első félidőben a magyarok, a másodikban mi játszottunk jobban, csalódott vagyok, hogy nem tudtuk pontot szerezni. Különösen azért, mert jelentős hátrányból visszakapaszkodva a vezetést is sikerült átvennünk. Amennyiben két góllal is meg tudtunk volna ugrani, akkor nyomás alá helyezhettük volna a magyarokat, de a remekül védő Herr Orsolya megakadályozott ebben bennünket.
56–106 –50 0
Az első két helyezett jut ki a decemberi, hollandiai Európa-bajnokságra.
A magyar válogatott így továbbra is százszázalékos, folytatás vasárnap Németországban.
60.
Véget ért a mérkőzés! Visszavágtunk a vb-pótselejtezős vereségért.
60.Geschke büntetőjét védte Kiss!
60. Szekerest még ki is szórják.
60.
Német hetes jön 20 mp-cel a vége előtt. Jön Kiss.
60.
Bulath bombáz 9 méterről a bal felsőbe. 25–23
60.
Magyar hiba, Althaus szépít, 24–23.
59.
Tomori kihagyja a ziccert,majd egy elképesztő hosszú német támadás végén Nadgornaja lövi 11. gólját. 24–22.
58.
Geschke lövését hárítja Herr.
57.
Herr újabb védése után Bulath adja el.
56. Jön is a német időkérés.
56.Bulath viszont nem ront! 24–21
56.Nadgornaja is tud hibázni! Ez a kapufa tényleg velünk van.
55.
Geschke harcolt ki hetest, Kiss érkezik a magyar kapuba.
55.
Görbicz nagy erővel pattint a bal sarokba, 23–21.
54.
Herr kisebb húzódást szenvedett, de tudja folytatni.
54.
A kapufa velünk van, Herr azonban megsérült egy rossz mozdulat következtében.
53.
Kovacsicz hosszú idő után ismét eredményes, a jobb szélről lőtt a bal felsőbe. 22–21
52.Magyar hetes, jön vissza Schülke, de a lábairól begurul a kapuba. 21–21
52.
Hibák hibák hátán, három rontás után Augsburg forgácsolta szét a kapufát. Igaz, a labda mintha bentről jött volna ki.
48.A támadásban percek óta jegelt Nadgornaja 10. gólját szerezte meg. 19–19
48. Görbicz betörése után Woltering mutat be bravúrt, majd újabb hetest kapnak a vendégek.
47.Újabb magyar hiba, de Herr bravúrjával még van előny.
46.
Steinbach tört be, és szépített. 19–18
45.
Német rontás, de jól védekeznek cserébe a vendégek.
44.Görbicz kígyózott be, majd lőtte ki a bal felsőt. 19–17
43.
Belemenés a vendégeknél. Bulath először a pályán.
42.
Hiba a németeknél, de Tomori lövése fölé szállt.
41.Görbicz gyakorlatilag fejbe lőtte Wolteringet, majd gyorsan bocsánatot is kér tőle.
41.
Belül védekezés után újabb magyar hetes jön.
40.Tomorit a lövés után akasztják meg, a lefordulásból Augsburg eredményes. 18–17
39.Görbicz lövését még védte Woltering, de a kipattanóra Hornyák eszmélt leggyorsabban, így ziccerbe került, amit nem hibázott el. 18–16
38.A blokk után Herr könnyedén véd, de eladjuk, Nadgornaja pedig 9. gólját szerzi. 17–16
37.Vincze találatával 17–15.
37. Nadgornaja tarthatatlan, 8. gólját szerzi. 16–15
36.Herr azonban véd, sőt Tomori betörésből kilövi a bal sarkot. 16–14
35.
Újabb hiba... Egyenlíthetnek a németek.
34.Nadgornaja szépítése után Görbicz lövését védte Woltering, indítása után pedig Augsburg eredményes. 15–14
33.Szamoránsky megszerzi első gólját, 15–12.
33.Újabb rontás támadásban, Nadgornaja büntetőjével pedig már csak kettő a különbség. 14–12
31.Pontatlan Görbicz bejátszása, Augsburg pedig a fordulást követően kilőtte a bal sarkot. 14–11
31.Folytatódik a mérkőzés. A vendégeknél Woltering érkezik a kapuba.
30.Zácsikot nem túl szabályos körülmények között zavarták – konkrétan lenyomták a földre – de nincs szankció, így véget ért a félidő.
30. Karl Erik Böhn 4 másodperccel a vége előtt időt kér.
30.Nadgorjana az utolsó pillanatokban szépít. 14–10
30.Zácsik harcolt ki hetest. Görbicz a jobb felsőbe bombáz. 14–9
29.
Nadgornaja átlövését Herr oldalra rúgja, marad náluk.
28.
Görbicz próbálkozását blokkolják, és bár visszaszerezte a magyar irányító, elvették a játékvezetők a labdát.
27. Schülke kezd belelendülni, Hornyák lövését védte, aztán Nadgorjana hozza közelebb övéit. 13–9
26.Zácsiknak kellett lőnie passzív játéknál, a vendégek kapusa véd, majd Müller szépít beállóból. 13–8
25.Kovacsicz megállíthatatlan, most a szélről talál be, míg a németek ismét rontanak. 13–7
25.
Görbicz lövését védte Schülke. de szabálytalan a zárás a németek támadásánál.
24.
Herren nem lehet kifogni holmi alulról eleresztett 8 méteres lövéssel.
23.Heine Jensen most érezte elérkezettnek az időt egy kis szusszanásra.
23.Zácsik szépen húzza a jobb felsőbe a labdát, 12–7.
22.
Görbicz passza rossz, a túloldalon viszont lépéshiba.
21.
Kimaradt a kínai figuránk, de Herr kétszer is védett.
21.Mietzner lőhette az első vendég hetest, magabiztosan. 11–7
20.
Herr újabb védése, de pontatlan a támadásunk.
19. Görbicz ezúttal a jobb alsót lövi ki, már 11–6.
19. Két belemenés után Görbicz elképesztő indítása után Kovacsiczot borítják fel, csak sárga... De a hetes megvan.
18.
Szekeres labdaszerzése után még visszakapják a németet, Wohlbold lövése azonban a kapufán csattan.
17.Görbicz kedvét nem vette el az előző kimaradt hetes, óriási gólt vág a bal felsőbe. 10–6
17.
Wohlbold kezéből esik ki a labda, Szamoránsky pedig hetest harcol ki.
16.Hornyák ismét betörés után eredményes, először közte három. 9–6
15.Zapf ziccere kimaradt, Hornyák betörése után azonban nem hibázik. 8–6
14.Augsburgot ismét kiküldik, de kimarad a magyar ziccer.
13.Herr először járt túl Nadgorjana eszén, de a németek visszakapják, és szépítenek a szélről, Althaus. 7–6.
12. Althaus szépít, de Zácsik óriási átlövésével ismét kettővel megyünk. A megsérülő Kleinnem valószínű, hogy tudja folytatni. 7–5
12.Herr negyedik védése után Görbicz lőtt 8 méterről, lendületből a bal alsóba. 6–4
11.Zácsik először a pályán, betörése után pedig a kapus lábai között a hálóba lő. 5–4
10. Althaus harcolt ki büntetőt. Nadgornaja magabiztosan lő a jobb felső sarokba. 4–4
A sérült Vérten Orsolyának egyelőre tetszik a játék – mivel vezetünk.
10.Újabb pontatlan német támadás, a gyorsindulás után pedig Kovacsicz megszerzi harmadik találatát. 4–3
9.
Herrnek megvan a harmadik védése is, de Szekeres belemenése után nálunk sincs gól.
8.Újabb német belül védekezés után Görbicz lőtte fölé a büntetőt.
7.
Labdaeladás nálunk, majd belemenés a túl oldalon.
6.Althaus futott be a védők mögé passzívgyanús játéknál, és könnyedén lőtt a jobb felsőbe ziccerben 3–3.
5.Hiba itt, Herr-védés ott, Kovacsicz góljával ismét itt az előny. 3–2
4.Gyorsan elszórták a németek, majd az ellentámadásnál szabálytalankodó Augsburgot szórták ki.
4.Nadgornaja ismét betalál, majd Tomori megy bele. 2–2
3.Herrnek megvan az első védése, a gyorsindítás után pedig Kovacsicz góljával már nálunk az előny. 2–1
1.Gyors Nadgornaja-góllal kezdtek a németek, Herr volt tehetetlen, a túloldalon viszont egy belül védekezést követően Görbicz hétméteresével egyenlítettünk. 1–1
1. A németek kezdték el a mérkőzést.
Szabó Valéria 50. alkalommal ölthette magára a címeres mezt.
Felcsendültek a himnuszok, már csak pillanatok vannak a kezdésig.
Mindkét csapat megnyerte mind a fehéroroszok, mind az azeriek elleni találkozóját.
3. FORDULÓ
Azerbajdzsán–Fehéroroszország 21–31 (9–15)

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Herr Orsolya (Siófok-Galérius Fürdő), Kiss Éva (Veszprém-Barabás)
Jobbszélsők: Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO KC)
Jobbátlövők: Hornyák Ágnes (Győri Audi ETO KC), Rédei-Soós Viktória (Hypo Niederösterreich)
Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC)
Beállósok: Cifra Anita (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szabó Valéria (Zvezda Zvenyigorod), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balátlövők: Bulath Anita (Veszprém-Barabás), Szekeres Klára (ÉTV-Érd), Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria), Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélső: Vincze Melinda (ÉTV-Érd)

2020.04.04 08:20:03

Kézilabda PAPP BÁLINT

„Ezt az évadot tartom a második leggyengébbnek a 2010-ben elért bajnoki ötödik helyezésünk után.”

2020.04.01 01:49:52

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A Győri ETO átlövője a nehéz helyzetben is próbálja megőrizni vidámságát, és tanácsokat is ad a bezártság elviselésére.

2020.03.30 07:37:41

Kézilabda NAGY PÉTER

A Liberbank Cuenca válogatott kézilabdázója Szegeden készül, s nem zárja ki, hogy itthon folytassa.

2020.03.29 15:16:08

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

A sorozat ötödik, záró epizódjában a 2008-as olimpia történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.28 15:59:13

Az olimpiai visszatekintés negyedik epizódjában a 2004-es játékok történéseit vette sorra Ballai Attila.