Parádés norvég kezdés a középdöntőben

2012.12.10. 19:52
A norvég csapat tizenegy góllal verte a franciákat (fotó: Action Images)
A négy ponttal érkező norvég válogatott 30–19-re győzte le Franciaországot a szerbiai kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének 1. fordulójában.

A norvég válogatott négy, a francia pedig két ponttal várta a középdöntő első fordulóját, és bizony az első percekben nem potyogtak a gólok: Pineau közel három és fél perc után törte meg a jeget. Az első norvég gól pedig csak egy perc múlva érkezett...

A skandináv gépezet az elején akadozott, 6–4-es francia vezetésnél időt is kért a szövetségi kapitány. Ez hatott is, mivel egyrészt Haraldsen remekül védett, másrészt elől sikerült bedobni a lehetőségeket, így 8–6-os francia vezetés után négy norvég gól következett, és ezután már nem is adták le az előnyüket Lökéék: a félidőre 14–10-es vezetéssel vonultak.

A norvég lendület a második félidő elején is kitartott, Linn Sullandék folytatták a góltermelést. 21–12 után ugyan egy kicsit kiengedtek, érkezett négy francia gól, de ez ébresztőt is fújt egyben az észak-európaiak számára.

Végül 30–19-re nyertek a norvégok, Haraldsen 44 százalékos teljesítménnyel védett, a legeredményesebb pedig a hét gólig jutó Sulland volt.

NŐI KÉZILABDA EB (SZERBIA)
I. CSOPORT, 1. FORDULÓ
Norvégia–Franciaország 30–19 (14–10)
Ld: Sulland 7, Koren 5, Edin, Frafjord, Gosse 3-3, ill. Baudouin 5, Ayglon, Gnabouyou, Goiorani, Signate 2-2
Csehország–Dánia 30–33 (12–13)
Ld: Knedliková, Kutlvasrová 6-6, négyen 3 góllal, ill. Nörgaard 10, Jörgensen 7, Kristiansen 5.
Szerbia–Svédország 23–23 (13–14)
Ld: Rajovics 5, Popovics, Damjanovics, Erics, Ognjenovics 3-3, ill. Torstensson 8, Gullden 6, Agren 5.