Csak a szokásos - nagyon kikaptunk a norvégoktól

2012.12.15. 14:24
Görbicz Anita hiába küzdött, neki sem ment a játék (Fotó: Mirkó István)
Norvégia válogatottja 30–19-re legyőzte Magyarországot a Szerbiában zajló női kézilabda Európa-bajnokság szombat délutáni elődöntőjében, így a mieink vasárnap a bronzéremért játszhatnak a Szerbia–Montenegró elődöntő vesztesével.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE FRISSÜLŐ, ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA!

ELŐZMÉNYEK

A magyar női kézilabda-válogatott ma ötéves átkot törhet meg Norvégia ellen, ugyanis utoljára 2007-ben győztünk az északiak ellen (Szombathelyen 32–27-re). Azóta nyolc vereséget szenvedtünk és volt közte húsz- (2009, világkupa, Aarhus, 33–13) és huszonegy gólos különbség is (2010, Eb, Lillehammer, 34–13).

Ugyanakkor egy ennél sokkal hosszabb sorozatot is megtörhetnek ma Görbicz Anitáék, ha győznek, hiszen 2003 óta nem játszott döntőt nagy tornán a magyar válogatott (akkor a zágrábi vb-fináléban vereséget szenvedtünk Franciaországtól).

Az előzmények sorában mindenképp szólnunk kell arról, amivel a norvég sajtó is tele van: a magyar válogatott norvég kapitánya, Karl Erik Böhn már az Eb-t megelőzően szakított korábbi párjával, a skandináv válogatott (és a Győri Audi ETO KC) beállójával, Heidi Lökével.

Ennek persze aligha lesz kihatása a mérkőzésre, mindenesetre érdekes mellékzöngéje a találkozónak. Viszont ami már sportszakmailag is érdekes: a szélső Vincze Melindát visszacseréltük a keretbe Szabó Valéria helyére.

SZURKOLÓK A MAGYAR-NORVÉG ELŐTT

A MÉRKŐZÉS

1–5. perc: A mieink támadásban a Kovacsicz, Tomori, Görbicz, Szucsánszki, Vérten, Szamoránsky hatossal kezdte a mérkőzést, a kapuban pedig Kiss Éva állt. A norvégok szerezték meg a vezetést a jobb szélről Riegelhuth Koren révén, aki az első öt percben két gólt is szerzett. A mieink első találatát Szamoránsky Piroska lőtte beállóból, majd Tomori Zsuzsanna is betalált átlövésből, vagyis még ha hátrányba is kerültünk, nem ragadtunk be az elején. 2–3

6–10. perc: Ezt követően fordulatos percek következtek. Hol a norvégok vezettek, hol a mieink. Tomori Zsuzsanna és Görbicz Anita is jól játszott ebben az időszakban, védekezésben a norvég átlövőkkel akadtak gondjaink, illetve kaptunk egy gólt indításból is. 5–6

11–16. perc: A lendületes kezdés után leült egy kicsit a meccs, mindkét oldalon voltak kaput elkerülő lövések, illetve Kiss Éva is bemutatott egy védést. Ennek, no meg Szamoránsky és Tomori újabb góljának köszönhetően fordítottunk, igaz, Ida Alstad egyenlíteni tudott. 7–7

17–22. perc: Hét–hét után megléptünk két góllal, de ezt követően sorozatban négy gólt kaptunk. Főleg a szélen remekeltek az északiak, ugyanis megszerezték hatodik szélső góljukat is. Cseréltünk a kapuban, Herr Orsolya váltotta Kiss Évát. 10–12

23–28. perc: Sajnos egy 1–7-es széria következtében négygólos vezetésre tettek szert a norvégok. Ziccert (Tomori) és hetest (Görbicz) is hibáztunk, ráadásul emberelőnyben sem tudtunk gólt szerezni. 10–14

29–30. perc: Két gólt kaptunk emberhátrányban, mindeközben mi 13 perc alatt csak kétszer voltunk eredményesek. A norvégoknál Heidi Löke is megszerezte első gólját. Hiába kezdtük jól a meccset, ötgólos hátránnyal vonulhattunk szünetre. 11–16

31–36. perc: Támadásban a második félidőt is ugyanúgy kezdtük, mint az elsőt, a kapuban maradt az első félidőben csereként beálló Herr Orsolya. Védekezésben Szekeres Klára és Triscsuk Krisztina játszott középen. A norvégoknál Löke megszerezte második gólját, miután mesterien beforgatta védőjét. Szerencsére Vérten Orsolya egy és Görbicz Anita két góljával szépíteni tudtunk. A másodikat emberelőnyből szerezte az irányító, miután Tomori harcolt ki egy kétperces büntetést. Feljöhettünk volna két gólra, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, a másik oldalon pedig Linn Jorum Sulland dobott újabb gólt a szélről. 14–18

37–42. perc: Kovacsicz Mónika kiállítása után Linn Gossé szerezte meg a kilencedik norvég szélső gólt, majd Anja Edin volt eredményes indításból. Támadásban beállt Triscsuk és Kovacsics. Bódi és Szucsánszki ment le, nem meglepő a változtatás, sajnos egyikük sem játszott jól, bár ez szinte a teljes magyar csapatról elmondható volt. Görbicz próbálta tűzben tartani a csapatot, hetesből szerzett gólt, nagy akarattal játszott, de sajnos az ő játékában is voltak hibák. Tomori teljesen „eltűnt”. 15–21

43–48. perc: Kiállításokkal, de kevés góllal tarkított szakasz után eggyel növelték előnyüket a norvégok. Edin megszerezte hatodik gólját. 16–23

49–54. perc: Újabb gólokat kaptunk szélről és indításból. Sajnos teljesen összeestünk, elment a maradék önbizalmunk is. 16–27

55–60. perc: Riegelhuth Koren kihagyta a meccs első norvég hetesét, majd Sulland is hibázott büntetőből. Mi Bulath Anita révén megtörtünk egy hétperces, magyar gól nélküli időszakot, de a norvégoknak „természetesen” volt válaszuk, ezúttal Camilla Herren révén. A hajrához érkezve 23–7 volt a labdaeladások mutatója, a több mint húsz eladott labda is nagyban megmagyarázza a végeredményt, ahogy (a mi szempontunkból) 42–61-es kapura lövési különbség is. Bulath a végén még lőtt egyet, de a norvégok is, így 30–19-re kaptunk ki.

A norvégok főképp pszichésen nőttek ismét fölénk, fokozatosan elveszítettük az önbizalmunkat, az utolsó húsz percben szinte már csak a meccs végét vártuk. Az Eb-nek azonban még nincs vége, vasárnap a bronzéremért játszunk az esti Szerbia–Montenegró mérkőzés vesztesével.

BAJ VOLT A TÁMADÓJÁTÉKKAL, A VISSZARENDEZŐDÉSSEL IS – ÉRTÉKELÉSEK
A NORVÉG–MAGYAR MÉRKŐZÉS TELJES FELVÉTELE

(Az Eb hivatalos csatornája)

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZERBIA
ELŐDÖNTŐ
NORVÉGIA–MAGYARORSZÁG 30–19 (16–11)
Belgrád, 5000 néző. Vezette: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
NORVÉGIA: LUNDE HARALDSEN, KOREN 6, Breivang 3, Frafjord 1, Lunde-Borgersen 1, Alstad 3, HERREM 5. Csere: Solberg (kapus), Sulland 1, Löke 2, EDIN 6, Gosse 2, Björndalen, Naess, Oftedal, Jakobsen
MAGYARORSZÁG: Kiss É., Kovacsicz, Tomori 3, Görbicz 6 (2), Szamoránsky P. 2, Szucsánszki 2, Vérten 4. Csere: HERR O. (kapus), Szekeres, Triscsuk, Bognár-Bódi, Kovacsics, Klivinyi, Bulath 2
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 8. p.: 4–5. 12. p.: 6–7. 17. p.: 7–9. 22. p.: 11–10. 34. p.: 17–14. 41. p.: 21–15. 48. p.: 23–16. 53. p.: 28–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 3/2