nemzetisport.hu 2015.03.02 16:56 Frissítve: 2015.05.23 16:54

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS 2015

 

 

A FÉRFI KÉZILABDA NB I 2014–2015-ÖS SZEZONJÁNAK VÉGEREDMÉNYE
 1. MKB-MVM Veszprém (Mirko Alilovic, Iman Dzsamali, Füzi Dániel, Gulyás Péter, Momir Ilics, Iváncsik Gergő, Lékai Máté, Gasper Marguc, Mikler Roland, Nagy László, Andreas Nilsson, José Chema Rodríguez, Rózsavölgyi Gergő, Carlos Ruesga, Schmid Péter, Schuch Timuzsin, Renato Sulic, Mirsad Terzic, Tóth Attila Bence, Cristian Ugalde, Varjú Martin, Christian Zeitz, edző: Carlso Ortega)
 2. Mol-Pick Szeged
 3. Grundfos-Tatabánya
 4. Csurgó
 5. Balatonfüred
 6. Orosháza-Linamar
 7. B.Braun Gyöngyös
 8. Mezőkövesd
 9. Cegléd
10. PLER Budapest
11. Kőnig-Tade Balmazújváros
12. Sport36-Komló  

DÖNTŐ
Veszprém–Szeged29–23
Szeged–Veszprém
29–31
BAJNOK: a VESZPRÉM, 2–0-s összesítéssel
  
 A HARMADIK HELYÉRT
Tatabánya–Csurgó
24–22
Csurgó–Tatabánya
20–20 – hétméteresekkel: 3–4
BRONZÉRMES: a Tatabánya, 2–0-s összesítéssel
 
RÁJÁTSZÁS AZ 1–6. HELYÉRT, VÉGEREDMÉNY
1. MKB-MVM Veszprém 10 10 333–235 +98  20
2. Mol-Pick Szeged 10 8 2 295–250 +45  16
3. Grundfos-Tatabánya KC 10 4 1 5 245–267 –22  9
4. Csurgói KK 10 3 1 6 246–265 –19  7
5. Balatonfüredi KSE 10 3 7 255–278 –23  6
6. Orosházi FKSE LINAMAR 10 1 9 228–307 –79  2


RÁJÁTSZÁS, A FELSŐHÁZI PROGRAM
1. FORDULÓ
Balatonfüred–Csurgó 19–22
Veszprém–Orosháza 35–17
Tatabánya–Szeged 22–26
   
2. FORDULÓ
Veszprém–Balatonfüred  39–24
Csurgó–Tatabánya 30–32
Szeged–Orosháza 33–22
   
3. FORDULÓ
Tatabánya–Veszprém 22–27
Szeged–Csurgó 32–28
Orosháza–Balatonfüred  24–31
   
4. FORDULÓ
Veszprém–Csurgó 34–19
Orosháza–Tatabánya 23–25
Balatonfüred–Szeged 25–26
   
5. FORDULÓ
Tatabánya–Balatonfüred  23–20
Csurgó–Orosháza 24–20
Veszprém–Szeged29–24
   
6. FORDULÓ
Szeged–Tatabánya 33–19
Csurgó–Balatonfüred  31–19
Orosháza–Veszprém 25–38
   
7. FORDULÓ
Orosháza–Szeged 27–32
Tatabánya–Csurgó 21–21
Balatonfüred–Veszprém 31–33
   
8. FORDULÓ
Balatonfüred–Orosháza 34–22
Veszprém–Tatabánya 32–24
Csurgó–Szeged 25–30
   
9. FORDULÓ
Tatabánya–Orosháza 33–25
Csurgó–Veszprém 24–35
Szeged–Balatonfüred  34–22
   
10. FORDULÓ
Szeged–Veszprém 25–31
Orosháza–Csurgó 23–22
Balatonfüred–Grundfos Tatabánya KC 30–24
A 7–12. HELYÉRT VÍVOTT RÁJÁTSZÁS VÉGEREDMÉNYE
7. B. Braun Gyöngyös 30 12 4 14 799–797 +2  28
8. Mezőkövesdi KC 30 12 2 16 755–796 –41  26
9. Ceglédi KKSE 30 11 2 17 829–890 –61  24
10. PLER Budapest 30 8 3 19 740–835 –95  19
11. Kőnig-Trade Balmazújváros 30 7 5 18 708–810 –102  19
12. Sport36-Komló 30 6 4 20 723–845 –122  16
A szövetség tájékoztatása szerint az elnökség a férfiliga javaslatára úgy döntött, a következő szezonban 14 csapat szerepel az első osztályban, így az eredeti versenykiírással szemben várhatóan nem lesz kieső, az NB I B Keleti csoportját megnyerő Eger és a Nyugati első helyezett Vác feljutott. 
 RÁJÁTSZÁS, AZ ALSÓHÁZI PROGRAM
1. FORDULÓ
Gyöngyös–Balmazújváros 27–24
PLER Budapest–Mezőkövesd 29–25
Komló–Cegléd  33–25
   
2. FORDULÓ
Cegléd–PLER Budapest  26–24
Komló–Gyöngyös 23–24
Mezőkövesd–Balmazújváros  22–23
   
3. FORDULÓ
Gyöngyös–PLER Budapest  37–21
Mezőkövesd–Cegléd  33–32
Balmazújváros–Komló 20–19
   
4. FORDULÓ
Cegléd–Gyöngyös 33–24
Komló–Mezőkövesd  26–23
Balmazújváros–PLER Budapest  19–19
   
5. FORDULÓ
Cegléd–Balmazújváros  30–29
PLER Budapest–Komló 22–22
Gyöngyös–Mezőkövesd  24–25
   
6. FORDULÓ
Balmazújváros–Gyöngyös 22–19
Mezőkövesd–PLER Budapest  23–22
Cegléd–Komló 31–29
   
7. FORDULÓ
PLER Budapest–Cegléd  29–31
Balmazújváros–Mezőkövesd  26–26
Gyöngyös–Komló 24–24
   
8. FORDULÓ
PLER Budapest–Gyöngyös 30–27
Cegléd–Mezőkövesd  30–24
Komló–Balmazújváros  24–24
   
9. FORDULÓ
PLER Budapest–Balmazújváros   26–25
Mezőkövesd–Komló  26–25
Gyöngyös–Cegléd   25–25
   
10. FORDULÓ
Komló–PLER Budapest  22–26
Mezőkövesd–Gyöngyös 25–26
Balmazújváros–Cegléd  32–26
 AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
  1. Mol-Pick Szeged 20 19 1 711–481 +230  38
  2. Csurgói KK 20 17 2 1 560–462   +98  36
  3. Grundfos Tatabánya KC 20 14 6 486–470   +16  28
  4. Balatonfüredi KSE 20 13 1 6 567–483   +84  27
  5. Orosházi FKSE LINAMAR 20 9 1 10 538–547     –9  19
  6. B. Braun Gyöngyös 20 8 2 10 542–545     –3  18
  7. Mezőkövesdi KC 20 8 1 11 503–533   –30  17
  8. Ceglédi KKSE 20 5 1 14 540–608   –68  11
  9. PLER Budapest 20 4 1 15 492–578   –86    9
10. Sport36-Komló 20 4 1 15 476–600 –124    9
11. Kőnig-Trade Balmazújváros 20 3 2 15 464–572 –108    8

AZ FÉRFI KÉZILABDA NB I ALAPSZAKASZÁNAK EREDMÉNYEIT ITT TEKINTHETI MEG!

TUDNIVALÓK
A felsőházban az alapszakasz 1–5. helyezettje, valamint 1-es sorsolási számmal a regionális SEHA-ligából érkező címvédő Veszprém vesz részt. Az 1–6. helyért pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben, oda-vissza vágós alapon folytatódnak a meccsek. Az együttesek alapszakaszbeli eredményeiket nem viszik tovább magukkal.

A felsőház 10 fordulóját követően az 1. és a 2. helyezett két nyert mérkőzésig tartó bajnoki döntőt vív. A további helyezések sorsáról (3–6. hely) a rájátszás 10 fordulóját követően megállapított tabella dönt.

Az alsóházban az alapszakasz 6–11. helyezett klubjai vesznek részt, a csapatok pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben, oda-vissza vágós alapon folytatják. Itt viszont valamennyi alapszakaszbeli eredményüket magukkal viszik a rájátszásba.
2020.04.01 01:49:52

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS

A Győri ETO átlövője a nehéz helyzetben is próbálja megőrizni vidámságát, és tanácsokat is ad a bezártság elviselésére.

2020.03.30 07:37:41

Kézilabda NAGY PÉTER

A Liberbank Cuenca válogatott kézilabdázója Szegeden készül, s nem zárja ki, hogy itthon folytassa.

2020.03.29 15:16:08

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

A sorozat ötödik, záró epizódjában a 2008-as olimpia történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.28 15:59:13

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

Az olimpiai visszatekintés negyedik epizódjában a 2004-es játékok történéseit vette sorra Ballai Attila.

2020.03.27 17:36:41

Kézilabda MKSZ/BALLAI ATTILA

A dánoktól hatgólos előnyről elszenvedett vereség már-már az évezredes magyar sors szimbólumává magasztosult.