Férfi kézi NB I: a Tatabánya nyert a Csurgó vendégeként

2015.03.04. 19:45
A Tatabánya 32–30-ra nyert Nagyatádon a Csurgó vendégeként a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának 2. fordulójában. A Szeged 11 góllal múlta felül otthon az Orosházát.

A Csurgó az alapszakaszban mindkétszer legyőzte a tatabányaiakat, akik ezúttal már az elején tudatosították ellenfelükben, hogy a harmadik vereséget elkerülnék. A vendégek 4–0-ra elhúztak, igaz, a szünetben 15–15-öt mutatott az eredményjelző.

Negyedórával a vége előtt hárommal már a Csurgó vezetett, de a hajrában a Tatabánya újítani tudott, és szép győzelmet aratott.

Szegeden a tisztes helytállás lehetett az Orosháza célja, a 11 gólos vereség talán még annak számít.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 1–6. HELYÉRT

MOL-PICK SZEGED–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 33–22 (17–10)
Szeged, 800
néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Sierra – PRODANOVICS 5 (1), ANCSIN 6, Bombac, Zubai Sz. 3, ILYÉS 3, Kälmann 2. Csere: Wyszomirski, Pásztor (kapusok), Blazevic, BALOGH ZS. 5, García 2, Vadkerti A. 1, Parrondo 2, VRANJES 4, Hegedüs M. Edző: Carlos Pastor
OROSHÁZA: Ivanisevics – Benis 1, Denmiloud 2, Berta, MAZICS 3, Morva, Németh L. 1. Csere: Herjeczki (kapus), Németh G. 1, Cemas 1, Milovics, KNEZSEVICS 6 (4), STRANIGG 6, Varsandán Á., Szeitl 1, Tárkányi. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 8–2. 19. p.: 13–4. 25. p.: 14–8. 33. p.: 20–10. 41. p.: 24–13. 50. p.: 29–16. 56. p.: 32–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4
Carlos Pastor:
– Fegyelmezett védekezésünknek is köszönhetően sok labdát szereztünk, viszont technikai hibáink miatt sok volt a labdaeladás. Az utolsó húsz percben a keret valamennyi tagját pályára küldtem.
Vladan Jordovics: – Csapatom küzdőszellemével elégedett vagyok, ám el kell ismernem, hogy dekoncentráltan játszottunk. Minőségi különbség van a csapatok között, nekünk a hasonló hőfokú összecsapásokból kell tanulnunk.

CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 30–32 (15–15)
Nagyatád, 700
néző. V: Bán T., Szloska E.
CSURGÓ: Pallag – Gebhardt 3, Cavor 1, Ratajec 4, Szöllősi Sz. 3, Osztrousko, Gazdag. Csere: Balogh (kapus), Herbert, Puhovszkij 4, Borsos, Oláh, Pordán 1, Lele 6 (4), Vadkerti 5, Nagy 3. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: PAUL – Díaz 3, Harsányi 6 (4), Dénes, Mazák 3, BODÓ 6, Pásztor 3. Csere: Boros (kapus),Vaskó, Juhász 2, Boros, Nagy, Katzirz, Törő 3, BOSKOVICS 5, Gábor, Muszavi 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 15. p.: 8–9. 21. p.: 11–10. 44. p.: 24–21. 51. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Sótonyi László:
– Az utóbbi időszakban hullámzó a játékunk, harminc lőtt góllal eddig mérkőzést tudtunk nyerni. Az a találkozó, amelyen tizenöt perc előnyt adunk, ezen a szinten nem megnyerhető. A védekezésünket nem tudtuk megoldani, ahogy kellett volna.
Vladan Matics: – A közönség jó mérkőzést, igazi rangadót láthatott. Védekezésben és támadásban is jól teljesítettünk. Bravúrt hajtottunk végre a Csurgó otthonában.