Férfi kézi NB I: a Szeged 14, a Veszprém 13 góllal győzött

2015.03.31. 19:29
Iváncsik Gergő négy gólt dobott Orosházán (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Veszprém és a Szeged is magabiztos győzelmet aratott a férfi kézilabda NB I rájátszásában: a Veszprém Orosházán győzött 13 góllal, míg a Szeged a Tatabányát győzte le hazai pályán 14 találattal.

A hét végén SEHA-ligát nyerő veszprémiek az első félidő végére 21–8-ra vezettek Orosházán, így a második játékrészben megengedhették maguknak, hogy lazítsanak, ami azt jelentette, hogy a hazai csapat ikszre hozhatta a második 30 percet.

Szegeden a Tatabánya a 12. percig tartotta magát, de utána 8–5-ről 13–5-re elhúzott a hét végén pihenő Tisza-parti csapat, előnyét szinte folyamatosan növelve 14 góllal győzött.

A két csapat 5-5 győzelemmel áll, a Veszprém jobb gólkülönbségével előzi meg a Szegedet. A két csapat szombaton 18 órakor találkozik Veszprémben.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
KÖZÉPSZAKASZ, AZ 1–6. HELYÉRT
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MKB-MVM VESZPRÉM 25–38
(8–21)
Orosháza, 900 néző. V: Heim, Kiss O.
OROSHÁZA: HERJECZKI – Benis 1, NÉMETH G. 5, Mazics 1, Berta, Stranigg J. 1, Németh L. 1. Csere: Miklós (kapus), KNEZEVICS 4 (3), Buday 1, CEMAS 6, Benmiloud, Szeitl, Varsandán Á. 2, Pásztor M. 1, Tárkányi 2. Edző: Vladan Jordovics
VESZPRÉM: MIKLER – GULYÁS 7, Zeitz 3, NILSSON, Lékai 1, Terzic 1, Iváncsik G. 4. Csere: Rózsavölgyi (kapus), Schuch, ILICS 5 (3), Ugalde 1, Dzsamali 3, Sulic 4, Marguc 5, RUESGA 4, Schmidt. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–2. 12. p.: 2–7. 23. p.: 5–17. 28. p.: 8–20. 35. p.: 11–24. 47. p.: 19–30. 55. p.: 22–35
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Vladan Jordovics:
– Európa egyik legjobb – BL-győzelemre sem esélytelen – klubcsapata ellen léptünk pályára. Megnézhettük, hogy fiatal játékosaink hol hibáztak.
Carlos Ortega: – A SEHA-liga-mérkőzések után nehéz volt felkészülnünk erre a mérkőzésre. Az Orosháza ellen mindig nehéz játszani, örülök, hogy sikerült a terveink szerint magabiztos győzelmet aratnunk.

MOL-PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 33–19 (17–9)
Szeged, 1500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
SZEGED: SIERRA – PARRONDO 5, Balogh Zs. 1, Bombac 3, Zubai Sz. 1, ILYÉS 4, Vadkerti A. 2. Csere: Pásztor (kapus), Blazevic, ANCSIN 5, Garcia, Vranjes, R. PRODANOVICS 8 (2), HEGEDŰS M. 4, Fekete B., Sztojanov. Edző: Carlos Pastor
TATABÁNYA: Paul – Pásztor Á. 1, Harsányi 1, Dénes 2, KATZIRZ 3, Musavi 2, Nagy Sz. 1. Csere: BOROS (kapus), JUHÁSZ 4, Mazák 3, Boskovics 2, Bodó, Gábor M. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–1. 12. p.: 8–5. 19. p.: 13–5. 25. p.: 15–8. 34. p.: 19–12. 39. p.: 23–14. 46. p.: 26–16. 54. p.: 31–18
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0
Carlos Pastor:
– A jó idényt futó Tatabánya érezhetően tartalékolt az április 11-i Csurgó elleni hazai mérkőzésére, ezért az eredmény nem tükrözi hűen a csapatok közötti különbséget.
Vladan Matics: – A mérkőzés örömteli eseménye, hogy valamennyi játékosom egészségesen fejezte be az összecsapást.

1. MKB MVM Veszprém 5 5 173–107 +66 10
2. MOL-Pick Szeged 5 5 150–116 +34 10
3. Grundfos Tatabánya KC 6 3 3 143–159 –16 6
4. Csurgói KK 5 2 3 123–137 –14 4
5. Balatonfüredi KSE 5 1 4 119–134 –15 2
6. Orosházi FKSE LINAMAR 6 6 131–186 –55 0