Egy félidőnyi szegedi csoda, majd beindult a veszprémi henger

2015.05.16. 17:56
Ilicsék a második félidőben felőrölték a szegediek ellenállását (Fotó: Móricz-Sabján Simon)
A hazai pályán játszó MKB-MVM Veszprém nyerte meg a férfi kézilabda NB I döntőjének első felvonását. A Mol-Pick Szeged négy góllal is vezetett az első játékrészben, a szünet után azonban fordítottak a bakonyiak, és 29–23-as sikerükkel 1–0-s előnyre tettek szert a két győzelemig tartó párharcban.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

MKB-MVM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 29–23 (12–15)
Veszprém, 5000
néző. Vezette: Herczeg P., Südi
VESZPRÉM:
Alilovic – Gulyás P., NAGY L. 9, Chema Rodríguez 3, SULIC 5, ILICS 6 (1), Iváncsik G. Csere: MIKLER (kapus), Schuch, Terzic, Zeitz 1, A. Nilsson 1, Lékai 1, Ugalde 3, G. Marguc. Edző: Carlos Ortega
SZEGED:
Sierra – R. Prodanovics 1, Zubai Sz. 2, Blazevic, KÄLLMAN 5, Ilyés, Bombac 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Balogh Zs. 1, Parrondo 4 (2), Ancsin G. 2, Vranjes 1, A. GARCÍA 5, Vadkerti A. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–3. 11. p.: 5–3. 16. p.: 8–6. 18. p.: 8–8. 21. p.: 8–11. 27. p.: 10–14. 35. p.: 15–17. 39. p.: 18–18. 43. p.: 20–19. 47. p.: 22–21. 50. p.: 25–21. 53. p.: 25–23
Kiállítások:
6, ill. 6 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 3/2
Carlos Ortega:
– Megnehezítettük az egyre jobb, minden meccsen valami újdonsággal előálló Szeged dolgát… Persze mi is felkészültünk, volt válaszunk a taktikai váltásokra. Büszke vagyok csapatomra, hogy vesztett állásból felállt. Tanulnunk kell a meccsből, mert kevés az időnk keddig, és nem akarunk harmadik mérkőzést. Kell idő a felkészülésre a BL négyes döntőjére.
Carlos Pastor:
– Még sohasem játszottunk ilyen jól, a végeredmény mégis ugyanaz, megint kikaptunk a Veszprémtől. Túl sok hibát követtünk el a második félidőben, eladtuk a labdát, lépéshibánk is volt, nem lőttünk eleget. Ők meg lekontráztak bennünket. Amikor a hajrában mínusz egynél volt labdánk az egyenlítéshez, rontottunk, a Veszprém pedig ezután ellépett. Mégis dicséretet érdemelnek játékosaim.

Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Veszprém javára

Következő mérkőzés: május 19. (kedd), 18 óra (tv: Duna World)

A rájátszásban a veszprémiek otthon 29–24-re nyertek, idegenben pedig 31–25-re, így az övék volt a pályaelőny a fináléban.

Már a mérkőzés elején igyekezett magához ragadni a kezdeményezést a címvédő, de hiába jutott előnyhöz, rendre egyenlített a Tisza-parti gárda. A hazaiak 5–3 után állandósították egy-két gólos vezetésüket, 8–6-nál azonban megtorpantak, és gyakorlatilag semmit sem tudtak kezdeni a nagyszerűen védő Sierrával.

A nyolcperces veszprémi gólcsendig Parrondóék egy 6–0-s sorozatot produkálva fordítottak (8–12), és a szünetig őrizték is magabiztos előnyüket (12–15).

A fordulást követően Mikler érkezett a hazai kapuba, és a védekezés feljavulásával meg is kezdte felzárkózását a veszprémi együttest. Bár a 36. percben még mindig hárommal vezettek a szegediek (15–18), Robledo kiállítása után hamar elfogyott a felek közötti különbség (18–18), de a vendégek az időkérés után a 47. percig tartották magukat (22–21).

Ekkora azonban rövid idő alatt Sulic, Ilics és Nagy is betalált (25–21), innen pedig már nem volt visszaút. Noha Ancsin bombája után úgy nézett ki, hogy a végjáték még szoros lehet (25–23), az utolsó percek már veszprémi örömjátékot hoztak, és 29–23-ra nyert a címvédő.

A Veszprém 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig folytatott párharcban, folytatás kedd 18 órától, Szegeden

60. Lepörögnek a másodpercek, véget ért a mérkőzés.
59. Nagy
fordult le emberéről, majd a jobb alsóba lőtte 9. gólját. 29–23
58.
Mellé szálló veszprémi lövés, majd Vrajnes belépett.
58.
Mikler újabb ziccert véd.
58. Zeitzot
küldik ki két percre.
57.
Zeitzot blokkolják, Prodanovics ziccerét védi Mikler. Lékai betörésből megszerzi a 27.-et, belemenés a szegedieknél, Nagy pedig egész pályáról lőtt gól. 28–23
55. Ilics ellépi, de Nagy labdát szerez.
54.
Mikler újabb átlövést hárít.
54. Zeitz
cunderezett a jobb szélről a kapuba, 26–23.
51.
Ugalde ziccere elkerüli a kaput, de eladja a Szeged.
50. Nagy
átlövése pedig a jobb felsőben. 25–21
50.
Esetleges szegedi támadások, átütőerő nélkül.
49.
Eldőlni látszik, Ilics átlövése után a kapu bal oldalában kötött ki a labda. 24–21
47.
Sulic ziccerben a jobb oldali kapufára lőtt, de labdaszerzés után Ugalde már eredményes. 22–20
46. Ketten voltak a veszprémi kapu 4 méteres körzetén belül, támadót ítéltek.
46. Marguc
erőszakoskodott, két percig ül.
45.
Nagy átlövését Wyszomirski védte.
45. Robledo
rögvest szépít. 21–20
Szegedi kapuscsere, Wyszomirski érkezik.
44. Nilsson
a 100. gólját szerzi meg tétmeccsen a Veszprém színeiben, beállóból, befordulva. 21–19
44.
Veszprémi labdaszerzés, de rossz indítás. Cserébe Parrondo helyzetét védi Mikler.
43. Ilics
kilencről a bal alsóba lőtt. 20–19
43.
Újabb szegedi belemenés, fordíthat a Veszprém.
42. Ugalde
Sierra feje fölé lőtt. 19–19
41.
Sierra lábbal véd, de belemenés a túloldalon.
41.
Bombac alulról ereszti meg, de Mikler ismét véd. Eladja a Veszprém, Källman pedig rohan, és visszaveszi az előnyt. 18–19
35.
Szép veszprémi támadás végén Sulic kapott labdát, és kissé jobbról a kapu bal oldalába lőtt. 15–17
34. Balogh
is megszerzi első gólját, talpról lőtt a bal felső sarokba. 14–17
34.
Bombac test mellől lőtt, Mikler véd, Nagy pedig megszerzi negyedik gólját betörésből. 14–16
33.
Elvették a labdát a Szegedtől, Ugalde indul, érkezik a labda, és Sierra lábai között a kapuba lőtt. 13–16
32.
Nagy estében lőtt, mellé.
31. Robledo
lövésével ismét közte négy. 12–16
31.
Folytatódik a mérkőzés.

A második félidőre Mikler érkezik a kapuba.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Még egy időn túli veszprémi szabaddobás fért bele, Nagy a sorfalba lőtt.
30.
Fél perccel a vége előtt időt kért a Szeged.
29.
Sierra ismét véd, de a veszprémieknél maradt, Nagy pedig már betalált. 12–15
29.
Passzívnál Robledónak lőnie kellett, na de ekkorát?! 10 méterről óriási gólt szerzett. 11–15
28. Prodanovics
ziccerben eredményes, de nem tud elég gyorsan lemenni a pályáról, így Sierra nem ért vissza, és Sulic az üres kapuba emelt. 11–14
27. Ilics
a kapu jobb oldalába lőtt. 10–13
27.
Hetes és szegedi két perc, Ancsint küldték le.
26.
Ancsintól elveszik a labdát.
25.
Ilics átlövését is védte Sierra, és a kipattanó után is hárítani tudott.
24.
Megtört a jég, Nagy kapott passzt futtában, és értékesítette a ziccert, Källman viszont rögvest felel. 9–13
23.
Újabb kimaradó veszprémi támadás, Ancsin pedig jobb kettőből a léc alá lőtt. 8–12
22.
Parrondo hetesét védte Mikler.
22. Robledo tört be könnyedén, de Alilovic ziccert véd. Marad a szegedieknél, hetes jöhet, és Mikler a veszprémi kapuba.
22. Terzic
lépte át a sportszerűség határát védekezésben, két percig pihenhet.
21.
Eddig Sierra a szegedi hős, Sulic ziccerét is védi a kapus!
20.
Nagy lövését védte Sierra, Källman pedig a lerohanásból a jobb felsőbe lőtt. 8–11
20.
Néhány perccel ezelőtt még a Veszprém, most a Szeged vezet kettővel, jött is a hazai időkérés.
20.
Ilics újabb ágyúzása a bal felső mellett kötött ki, Robledo pedig betörésből eredményes. 8–10
19. Parrondo
most Alilovic feje mellé lőtt, először vezet a Szeged! 8–9
18. Újabb vendégkontra, Zeitz szabálytalankodik, hetes.
18.
Ilics óriási kapufája után Vranjes egyenlít beállóból. 8–8
17.
Szegedi labdaszerzés, Parrondo nyargal és a bal alsóba lőtt. 8–7
16.
Ilics a háta mögött passzolt Chemának, aki üresen maradva betört, és a hálóba lőtt. 8–6
15. Zubai
kapott szép bejátszást, és elvetődve a kapu jobb oldalába lőtt. 7–6
14.
Balogh akrobatikus lövése a kapufáról kipattant, Ilics pedig a jobb alsóba lőtt. 7–5
14. Chemára
nem figyeltek, visszavette a vezetést a Veszprém, a jobb oldalról a jobb alsóba lőtt. 6–5
13.
Lépéshiba itt és ott.
13. Källman
gyorsan szépít, sőt a kimaradó hazai lehetőség után Bombac jobb alsóban kikötő átlövésével már 5–5.
11.
Megakadt a szegedi támadójáték, Chema pedig betörésből növeli kettőre a különbséget, először a meccs során. 5–3
10.
Elhamarkodott szegedi befejezés, de Nagy átlövését hárította Sierra.
9.
Prodanovics lövése kimaradt, a kontra végén pedig Sulic büntet. 4–3
8.
Källman került ziccerbe, de bevetődve sem tudott Alilovic mellett a kapuba találni.
7. Sulic hiába reklamált szabálytalanságot, Alilovic azonban ezúttal résen volt Bombac lövésénél, ahogyan Sierra is hárított.
6. Bombac
középről, kilenc méterről, talpról, test mellől a bal alsóba lőtt. 3–3
5.
Veszprémi támadóhiba, Sierrát is levitte a Szeged, Prodanovics átlövését viszont védte Alilovic, sőt, Nagy László átlövése a lécről a kapuba pattant. 3–2
2.
Bombac lövését Alilovic védte ugyan, de hetes jöhetett, Parrondo pedig a jobb felsőbe húzta a labdát. 1–1
1. Ilicsé
a mérkőzés első gólja, Sierra nem tudott hárítani. 1–0
1.
A Veszprém kezdte el a mérkőzést.

A HARMADIK HELYÉRT
TATABÁNYA–CSURGÓ

A férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharcának első mérkőzésén a Tatabánya hazai pályán 24–22-re legyőzte a Csurgót, így megszerezte a vezetést az egyik fél második győzelméig tartó párharcában.

A házigazda már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, a találkozó első négy gólját a tatabányaiak szerezték, és 7–2-re vezettek a 12. percben. Ezt követően állandósulni látszott a hazaiak három-öt gólos előnye, és – noha a második félidő 9. percében egyre feljött a Csurgó (15–14) – a Tatabánya végig vezetve, 24–22-re nyert.