Férfi kézi NB I: a Füred 4 gólig jutott a szünetig Nagyatádon

2015.04.03. 19:27
A Csurgó 31–19-re nyert Nagyatádon a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I középszakaszában.

A Csurgó a rájátszás első fordulójában 22–19-re nyert Balatonfüreden, és a nagyatádi „albérletében” is 19 gólon tartotta Csoknyai István együttesét. Sőt, az első félidőben csak négyszer találtak be a Balaton-partiak, így a második játékrészre már nem sok izgalom maradt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ
AZ 1–6. HELYÉRT

CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 31–19 (16–4)
Nagyatád, 1000
néző. V: Bán, Szloska
CSURGÓ: PALLAG – Gebhardt 3, CAVOR 6, RATAJEC 2, Pordán 1, VADKERTI G. 4, GAZDAG 5 (3). Csere: Balogh (kapus), HERBERT 1, Borsos, Oláh 2, SZÖLLŐSI SZ. 1, OSZTRUSKO 3, LELE 2 (1), Nagy M. 1, Hanusz. Edző: Sótonyi László
BALATONFÜRED: Székely – Iváncsik T. 4 (3), Gerdán, Vilovszki, Szőllősi Ba., Zdolik 2, Bóka 2. Csere: Borbély (kapus), Juhász 3, Gábori 1, Vasvári, Faluvégi 1, Nemes 1, Grigorjev 2, Győri 2, Németh B. 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 10 perc: 8–1. 21. p.: 13–2. 35. p.: 19–4. 46. p.: 23–10. 57. p.: 28–17
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Sótonyi László:
– A rendkívül motivált csapatom nagy iramot diktált. Megérdemelten nyertünk. Nézünk előre a következő heti rangadóra.
Csoknyai István: – Az első félidőben teljesen ötlettelenül játszottunk. Az egész mérkőzésen érződött a sérültek hiánya. A pozitívum, hogy a második félidőt döntetlenre hoztuk. Gratulálok a Csurgónak.

1. MKB-MVM Veszprém 5 5 173–107 +66 10
2. Mol-Pick Szeged 5 5 150–116 +34 10
3. Grundfos Tatabánya KC 6 3 3 143–159 –16 6
4. Csurgói KK 6 3 3 154–156 –2 6
5. Balatonfüredi KSE 6 1 5 138–165 –27 2
6. Orosházi FKSE LINAMAR 6 6 131–186 –55 0