A Veszprém Nagy László nélkül is könnyedén legyőzte a Szegedet

2015.04.04. 17:54
A kék mezes szegediek hiába próbálták megállítani a Veszprémet (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában mérte össze először erejét ebben a bajnoki szezonban az MKB-MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged, a címvédő hazai pályán 29–24-re legyőzte a Tisza-partiakat.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 1–6. HELYÉRT
, 5. FORDULÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–MOL-PICK SZEGED 29–24 (14–12)
Veszprém, 5000
néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
VESZPRÉM:
MIKLER – Gulyás P., ZEITZ 10, Schuch, M. ILICS 11 (6), Terzic, Chema Rodríguez 3. Csere: Alilovic (kapus), Ruesga, A. Nilsson, Ugalde 2, Marguc, Sulic 1, Lékai 1, Iváncsik G. 1. Edző: Carlos Ortega
SZEGED:
Sierra – Balogh Zs. 2, Parrondo 3 (3), Bombac 3, Zubai Sz. 1, Ilyés, Vadkerti A. 2. Csere: Wyszomirski (kapus), A. García 1, Blazevic, R. PRODANOVICS 5 (1), Vranjes 2, Ancsin 5. Edző: Carlos Ortega
Carlos Ortega:
– Nehéz mérkőzést játszottunk a Szegeddel, amely nagyon jó formában van, bejutott a legjobb nyolc közé is a BL-ben, ez nem véletlen. Örülök, hogy jobban teljesítettünk, jó volt a védekezésünk, pedig sok volt a kétperces kiállításunk, és hiányzott Nagy László is. Az ötgólos különbség kicsit kevés, hiszen Szegeden bármi megtörténhet, de nagyon készülünk arra a mérkőzésre is, ismét győzni szeretnénk.
Carlos Pastor:
– Nagyon jól védekeztünk, a hatosfalas és a nyitott védekezés is jól ment. Viszont miután Roberto García Parrondo megsérült, csak a hatos falat tudtuk alkalmazni. A Veszprém kihasználta minden hibánkat, így ment el a mérkőzés. A következő három meccsre kell figyelnünk, ha azok megvannak, utána lehet a Veszprémmel foglalkozni, de korai még a „visszavágóra” gondolni.

Az augusztusi Szuperkupa óta először találkozott egymással a Veszprém és a Szeged. A középszakasz rangadóján a veszprémieknél Nagy László, a szegedieknél Jonas Källman hiányzott – többek között.

Az első félidőben a hazaiakon nem érződött Nagy László hiánya. A szegedieknek láthatóan nem ízlett a Veszprém kőkemény védekezése, s a hatékony támadójátékkal sem tudtak mit kezdeni. Zeitz szinte megállíthatatlan volt, csapata első kilenc góljából hetet vállalt (az első harminc perc alatt nyolcig jutott). Mikler bravúrt bravúrra halmozott a kapuban.

A veszprémiek 8–4-nél vezettek először négy góllal, a Szeged azonban 10–8-ra felzárkózott. Ekkor azonban Vranjes kétpercese miatt emberhátrányba került, a Veszprém visszaállította a négygólos különbséget. A szünetre kétgólos Veszprém-vezetéssel mentek a felek (14–12).

A második játékrészben a Szeged 15–14-re szépen feljött, majd Ancsin kapott kétpercest. Az egygólos különbség után a Veszprém beindult, s húsz perc alatt nyolcra növelte előnyét (26–18). A Szeged nem tudta újra megközelíteni riválisát, s 29–24-re kikapott Veszprémben.

A hazaiknál Ilics tizenegy, Zeitz tíz gólt dobott, az egy gólt szerző Iváncsik Gergő kétezredszer volt eredményes Veszprém-mezben.

A kétezres klubikon és a gonosz kérdés

PERCRŐL PERCRE TUDÓSÍTÁS

60. perc: VÉGE! A Veszprém 29–24-re legyőzte a Szegedet!

60. perc: Ilics lövését védte Wyszomirski, a kipattanónál időn túli hetest fújtak. Azt Ilics bedobta, ez volt a tizenegyedik gólja, ő a meccs legeredményesebb játékosa! 29–24
59. perc: Bombac
betalált. 28–24
58. perc: Ilics
tizedszer dobott gólt. 28–23
58. perc: Veszprémi időkérés.
58. perc: Ancsin
megint szép gólt dobott. 27–23
57. perc: Blazevicet
kiküldték két percre.
56. perc:
Megint Prodanovics talált be egy kontrából. 27–22
56. perc: Prodanovics
indításból. 27–21
55. perc: Zubai
beállóból. 27–20
54. perc: Ilics
kiharcolt egy hetest, be is dobta. Kilenc gólos. 27–19
54. perc: Sulic és Blazevic is kétpercest kapott. Kettő kiállítás.
53. perc:
Mikler gyönyörűen védte Vadkerti próbálkozását.
52. perc: Lékai
kapott két percet, bár nem biztos, hogy ő volt szabálytalan.
52. perc: Időt kért a Veszprém.
51. perc: Vadkerti
szépít. 26–19
51. perc:
Mikler védett, Ilics pedig nyolcadik gólját dobta. Közte nyolc! 26–18
50. perc: Zeitz
tizedszer! Zunderből dobott gólt! Közte hét! 25–18
49. perc: Időt kért a Szeged.
49. perc: Zeitz
átlövésből, az első félidő óta nem talált be. 24–18
48. perc: Alilovic megint hetest védett! Prodanovics eszén járt túl!
47. perc:
Vadkerti kiejtette a labdát a kezéből, az indításnál Chema előtt megint szétnyílt a fal. 23–18
45. perc:
Megint Alilovic jött a hetesre, de most nem tudott védeni. Prodanovics talált be. 22–18
44. perc:
Lehozott kapussal a Veszprém, Ilics hatalmas gólt dobott. 22–17
44. perc: Bombac
hetesét kivédte Alilovic, de a kipattanót Bombac bevágta! 21–17
43. perc: Terzic
kapott kétperces kiállítást Vadkerti felborításáért. A heteshez Alilovic jött megint.
43. perc:
Sierra állt be Ilics hetesére, de a veszprémi nem hibázott, hatodszor volt eredményes. 21–16
42. perc: Ancsin
jól játszik! Szépen kilőtte a hosszú felsőt. Négy góljával ő a legeredményesebb szegedi. 20–16
41. perc:
Lehozott kapussal próbálkozott a Szeged, de nem jött be a húzás. Ilics saját térfeléről dobott gólt az üres kapuba. 20–15
41. perc: Chema
„átgyalogolt” a falon. 19–15
40. perc: Ancsin
emberhátrányban is tartja a lépést. 18–15
40. perc: Sulic
azonnal kihasználta az emberfórt. 18–14
39. perc: Vranjes
szabálytalankodott Chemával szemben. Két perc.
38. perc:
Robledo talpról, Mikler talpon, és védett.
38. perc: Ilics
megint hetesből. 17–14
36. perc: Iváncsik Gergő betalált! Ez volt a kétezredik gólja Veszprém-mezben! 2000! 16–14
35. perc: Ancsint
állították ki két percre ütésért.
34. perc:
Egy gólra feljön a Szeged! Prodanovics emelte át Miklert Ancsin hát mögötti passza után. 15–14
33. perc:
Parrondo kihagyott egy hetest! Alilovic jött be a hétméteresre és hárított!
32. perc: Robledo
betalált. 15–13
32. perc: Ugaldéé
az első gól a második félidőben, indításból volt eredményes. 15–12
31. perc:
Zeitz váratlan lövését Wyszomirski bravúrral védte.
31. perc: A Veszprém kezdte a második játékrészt!
SZÜNET!

30. perc: Zeitz megdobta nyolcadik gólját, de Ancsin még a dudaszó előtt válaszolt. 14–12
30. perc:
Vranjes balról a hosszú sarokba lőtt. 13–11
29. perc: Ilics hetesből dobott gólt. 13–10
28. perc:
Wyszomirski védett, majd Ancsin betalált. 12–10
27. perc: Parrondo
megint gólt dobott hétméteresből. 12–9
26. perc: Lékai góljával megint néggyel megy a Veszprém. 12–8
25. perc: Belül védekezésért kapott hetest a Veszprém. Ilics bevágta, igaz, Wyszomirski beleért. 11–8
24. perc:
Vranjes leütközte Lékait. Kiállítás.
24. perc: Prodanovics
a jobb szélről dobott gólt. 10–8
22. perc: Balogh
megint eredményes volt. Jobbátlövőből tört be. 10–7
21. perc: Chema betört. 10–6
20. perc: Kettős kiállítás! Bombac és Ilics is két percet pihen.
20. perc: Balogh
visszahúzta lövését a bal alsóba! Szép gól! 9–6
19. perc:
Chema lövése kijött a kapufáról, majd Ugalde ismétlését Wyszomirski védte.
19. perc:
Chema betalált, de Ortega időkérése miatt nem adták meg a találatot.
18. perc: Vranjes csapott le a szabad labdára a hatos előtt középen. 9–5
17. perc: Ilics rúgásért kettő percet kapott. Másfél percig kettős emberelőnyben a Szeged!
17. perc: Marguc
kapott kétpercest. Emberelőnyben a Szeged.
16. perc: Zeitz
megint lendületből futhatott rá a szegedi falra és megszerezte hetedik gólját! 9–4
15. perc:
Baloghnál belemenést fújtak, majd Zeitz eladta a túloldalon a labdát.
13. perc: Időt kért a Szeged.
13. perc: Zeitz
volt eredményes lerohanásból. 8–4
13. perc:
Parrondo jobbról beugrott, Mikler megint óriásit védett!
tarthatatlan! Most beállóból volt eredményes! 7–4
12. perc: Vadkerti
a bal szélről szép gólt dobott. 6–4
11. perc:
Kapust cserélt a Szeged: Sierra le, Wyszomirski be.
11. perc:
Zeitz négyből négy! Sierra lába között talált be! 6–3
10. perc:Ilics nagy gólt dobott átlövésből. A túloldalon Mikler megfogta Vadkerti lövését. 5–3
10. perc: Balogh harcolt ki hetest, Parrondo ezt is bedobta. 4–3
8. perc: Zeitz
harmadszor! 4–2
8. perc:
Ilyés felugrott, de Mikler hatalmasat védett. Aztán Zubai ment egy az egyben, ám Mikler megint védett, majd a kipattanó után is hárított a veszprémi kapus! Három védés fél perc alatt.
7. perc:Ugalde talált be indításból. 3–2
6. perc: Két szegedi és egy veszprémi a földre esett, Bombac elfutott közöttük és betalált. 2–2
5. perc: Zeitz
lendületből jött és dobott gólt a jobbátlövő posztjáról. 2–1
4. perc:
Ilyés átlövését Mikler lábbal védte.
4. perc: Parrondo hétméteresből válaszolt. 1–1
3. perc: Chema tört be középen, estében kapufát lőtt! Maradt a labda a Veszprémnél, Zeitz talpról nagy gólt dobott. 1–0
2. perc: Másfél percig támadhatott a Szeged, lövésig nem jutott el.
ELKEZDŐDÖTT! A SZEGED TÁMAD ELŐSZÖR!

A Veszprém piros, a Szeged kék szerelésben.

A két együttes ebben a szezonban egyszer találkozott egymással eddig. Az augusztusi Szuperkupán a Veszprém 33–24-re legyőzte a Szegedet. Érdekesség, akkor is a Dobrovits, Tájok játékvezetői páros fújt a meccsen.

A Szeged hivatalos Facebook-oldalán azt írta, Nagy Lászlóra kézsérülés miatt nem számíthat a Veszprém. A szegedieket mintegy 150 drukker kísérte el Veszprémbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Veszprém–Szeged rangadón! A találkozó kezdetéig olvassák el beharangozó írásunkat!

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Két BL-negyeddöntős csapat játszik egymással bajnoki mérkőzést. Ez ebben az idényben csak hazánkban fordulhat elő, a többi országot ugyanis legfeljebb egy klub képviseli a BL-ben a legjobb nyolc között. A veszprémiek SEHA-liga-szereplése miatt a mostani bajnokságban ma este csap össze először a két honi sztárcsapat. Vélhetően ők vívják majd egymással a döntőt is, amelyet a középszakasz győztese kezdhet pályaelőnnyel.

„Győzni akarunk Veszprémben, nem is lehet más a célunk – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője. – Szeretnénk az első helyen végezni, hogy az aranycsatát Szegeden kezdhessük el. Sérültjeink helyettesítését megoldjuk, ez nem lehet akadálya a sikerünknek, de tudjuk, Veszprémben rettenetesen nehéz feladat vár ránk.”

A spanyol mester által említett hiányzók közül Niko Mindegíára már február közepe óta nem számíthat a Szeged, Jonas Källman kiesése viszont „friss” csapás a Tisza-partiaknak. A hétfőn vakbélműtéten áteső svéd szélső támadásban és védekezésben is fontos szerepet tölt be csapatánál, a delmagyar.hu elsősorban az ő távolléte miatt ad csak 15 százalék esélyt a Pick sikerére.

Egy fontos hiányzó a veszprémieknél is akadhat, Nagy László szereplése ugyanis kisebb kézsérülése miatt erősen kérdéses.

A Veszprémet irányító Carlos Ortega a következőt mondta a szombati rangadó előtt: „A SEHA-ligában vasárnap szerzett aranyérem után két nappal Orosházára utaztunk bajnokira, és szerdától készültünk a Szeged fogadására. Nagyon sűrű a programunk, de a legerősebb hazai vetélytársunk ellen igyekeztünk jól felkészülni. Hatalmas csatára számítunk.”