Férfi kézi NB I: a Füred 40 gól alatt megúszta Veszprémben

2015.03.03. 19:24
Az MKB-MVM Veszprém 39–24-re győzött hazai pályán a Balatonfüred ellen a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

A Balatonfüred kifejezetten sokáig, 26 percig tartotta a lépést a veszprémiekkel (12–12-re álltak ekkor), akik a szünetig négygólos előnyt szereztek (17–13).

A vendégek végül 15 góllal maradtak alul, ám a nyolc találatig jutó Szöllősi Balázs játéka mindenképp örömteli lehet számukra. A legeredményesebb veszprémi játékos, Renato Sulic szintén nyolcszor vette be az ellenfél kapuját.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
MKB-MVM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 39–24 (17–13)
Veszprém, 1800
néző. V: Heim A., Kiss O.
VESZPRÉM: Mikler – MARGUC 7 (1), Nagy 1, Ruesga 2, SULIC 8, ILICS 5 (1), Ugalde 1. Csere: SCHUCH 2, Zeitz 3, Terzic, Chema Rodríguez 3, Lékai 2, Dzsamali 3, Iváncsik G. 2. Edző: Carlos Ortega
BALATONFÜRED: Székely – IVÁNCSIK T. 4, Vilovszki 1, Bánhidi 2, Gerdán, Ligetvári 2, Bóka 2. Csere: Borbély (kapus), Győri 2, SZÖLLŐSI BALÁZS 8, Faluvégi 1, Grigorev 2, Kovacsics, Gábori. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 11. p.: 5–4. 22. p.: 9–11. 27. p.: 14–12. 37. p.: 22–15. 41. p.: 27–17. 54. p.: 34–22
Kiállítások: 0, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Carlos Ortega:
– Az ötödik mérkőzésünket játszottuk kilenc nap alatt. Voltak játékosok, akiket pihentetni szerettem volna, de az első félidőben nem tudtam, azzal a játékrésszel nem voltam megelégedve, de a második félidőben már jól játszottunk.
Csoknyai István: – Negyven percig tudtuk tartani azt óriási tempót, amit a Veszprém diktált, felőröltek minket, ez a reális különbség a két csapat között.