Férfi kézi NB I: 21 perc alatt egy orosházi gól Veszprémben

2015.02.27. 19:40
A Tatabánya megszorongatta a Szegedet, de pontot nem tudott szerezni (Fotó: Földi Imre)
A férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának 1. fordulójában az MKB-MVM Veszprém lehengerlő második félidei játékának köszönhetően 35–17-re kiütötte az Orosházát. A Mol-Pick Szeged szorosabb összecsapáson múlta felül a Tatabányát.

Az előző idény fináléja óta az első mérkőzését játszotta a címvédő az NB I-ben, a visszatérés azonban eléggé döcögősen indult. A veszprémi klubhonlap tudósítása szerint a hetedik percig orosháziak vezettek és bár Nilssonék fordítottak, elszakadni nem tudtak ellenfelüktől (3–2).

Olyannyira, hogy 7–5-ről is egyenlítettek, majd 8–8-nál is fej fej mellett álltak még a felek, de még a 29. percben is csak egy góllal vezetett a bajnok (13–12).

Az utolsó pillanatokat azonban rendesen megnyomták a hazaiak, Gulyás Péter ötödik góljával már először három gól volt a csapatok között (15–12).

A szünetben alapos fejmosást kaphattak a hazaiak, hiszen óriási javulás következett be a játékban, az első vendéggólra a 38. percig kellett várni, addigra viszont a veszprémiek már 22-nél jártak... (22–13).

De az orosházi vesszőfutás ezt követően sem akart véget érni, amikor lövésig jutottak és nem a kapufa hárított, akkor Alilovic volt a helyén – gyenge első félidei szereplése után az utolsó tíz percre már 46 százalékos védési mutatóval érkezett, a csapat pedig 30–13-as vezetéssel.

Az utolsó percekben aztán négyszer annyi gólt szereztek a vendégek, mint előtte 21 percig, de ezzel együtt sem sikerült szorosabbá tenniük a meccset (35–17).

A delmagyar.hu tudósítása szerint a szegediek tatabányai mérkőzése sem alakult zökkenőmentesen, olyannyira, hogy az első negyedórát követően a vendégeknek már időt is kellett kérniük (8–6).

Az intelmek hatottak a szegediekre, hiszen előbb fordítottak (8–9), majd 10–10 után egy 4–0-s szériával elléptek ellenfelüktől (10–14). A tatabányaiak nem adták fel, és a 41. percre egy gólra kapaszkodtak (15–16), hogy aztán Balogh lövésével már 16–22-t mutasson az eredményjelző.

A hajrában még kapaszkodtak a hazaiak, de három gólnál közelebb nem tudtak jönni (21–24), végül pedig 26–22-ra nyertek a vendégek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 35–17
(15–12)
Veszprém, 2000 néző. V: Janáky, Temesi
VESZPRÉM: Alilovic – Gulyás P. 5, A. Nilsson 6, Nagy L. 2, Schuch, Terzic 2, Iváncsik G. 2 (2). Csere: Ruesga 2, Dzsamali 1, Rodríguez 1, Zeitz 2, Ugalde 3, Lékai 3, G. Marguc 6 (1), Schmid. Edző: Carlos Ortega
OROSHÁZA: Herjeczki – Benis 6, Milovics 2, Mazics, Morva, Cemas 1, Németh L. 2. Csere: Ivanisevics (kapus), Benmiloud 1, Berta, M. Knezsevics 1, Stranigg J. 1, Németh G. 2, Varsandán Á. 1, Szeitl, Pásztor M. Edző: Vladan Jordovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–2. 8. p.: 3–2. 16. p.: 5–3. 20. p.: 7–5. 21. p.: 7–7. 26. p.: 11–9. 28. p.: 13–10. 29. p.: 13–12. 49. p.: 30–13
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 4/1
Carlos Ortega:
– Nagyon gyenge volt a védekezésünk az első játékrészben, miközben ellenfelünk jól játszott. Szünet után feljavult a játékunk, emiatt alakult ki ez a nagy különbség.
Vladan Jordovics:
– Jó lecke volt a mérkőzés, a kontinens egyik legjobb csapata ellen játszottunk. Jó mérkőzésen az első félidőben sikerült meglepetést szereznünk.

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL-PICK SZEGED 22–26 (10–13)

Tatabánya, 800 néző. V: Tomecskó, Unyatinszki
TATABÁNYA: PAUL – DÍAZ 4, Mazák 2, KATZIRZ, Dénes J. 1, Harsányi G. 1, N. Boskovics 4. Csere: Boros T. (kapus), Törő 2 (2), BODÓ 4, Juhász Á., Bartók D. 1, Muszavi, Pásztor Á. 3, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics
SZEGED: WYSZOMIRSKI – R. Prodanovics, BALOGH ZS. 5 (1), Bombac 4 (3), ZUBAI SZ. 4, Ilyés, KäLLMAN 4. Csere: BLAZEVIC, García 3, PARRONDO 5, Ancsin, Vranjes 1, Vadkerti A. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulás. 7. p.: 3–1. 16. p.: 8–6. 24. p.: 9–10. 50. p.: 16–20. 53. p.: 16–22
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Mestermérleg
Vladan Matics: – Kicsivel rutinosabb az ellenfelünk. Sok apró, de idegesítő hibával játszottunk, ennek ellenére összességében jók voltunk. Ez a realitás, ennyivel erősebb a Szeged.
Carlos Pastor: – A Tatabánya mindig kemény ellenfél. A kritikus pillanatokat sikerült jól megoldanunk, a védekezésünk is hatékony volt. Támadásban viszont rengeteg a dolgunk, sokat kell javulnunk.

A 7–12. HELYÉRT

B.Braun Gyöngyös–Kőnig Trade-Balmazújváros 27–24 (13–12)
Gyöngyös, 600 néző. V: Herczeg, Südi
GYÖNGYÖS: Tamási, Tóth Á. 3, Hajdu G. 1, DEBRECZENI 5, KOLLER 3, Varsandán M. 3, Simon B. 1. Csere: HUDÁK H. (kapus), Nagy B. 2, Iváncsik Á. 2, Marczinkó 4, Frey 3 (2), Sándor Á., CZINA. Edző: Gulyás István
BALMAZ: Oláh Z., Dioris 1, Oláh T., Acusi 2 (2), István 4, BALI 5, Csuruvija 3. Csere: N. Knezsevics (kapus), Korsós Á., DZONO 6, Balázs S., Kovácech 1, Hajdú T., Temesvári 2, Dolics, Horváth D. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 8–5. 24. p.: 10–9. 36. p.: 17–15. 42. p.: 20–17. 48. p.: 23–18. 54. p.: 24–22
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2
Gulyás István: – A legnehezebb az volt, hogy megtaláljuk a motivációt. Észnél kellett lennünk, egyetlen ellenfelet sem szabad lebecsülnünk.
Füzesi Ferenc: – Mindent megtettünk a sikerért, de a Gyöngyös ezúttal jobban játszott. Hudák Henrik bravúros teljesítményt nyújtott a kapuban, ami megpecsételte a sorsunkat.

PLER Budapest–Mezőkövesd 29–25 (13–13)
Lőrinci sportcsarnok, 250 néző. V: Dobrovits, Tájok
PLER: KRÁNITZ, Gyene 3 (1), Leimeter 2, BAK 8 (4), Kocsi 1, J. Mikita 3, AUTH 6 (1). Csere: Váczi, Babaszafari (kapusok), KEMÉNY L. 3, M. Mikita 1, Tóth P. 2. Edző: Hutvágner István
MEZŐKÖVESD: HOLLÓ, Vaszics 1, Molnár F. 1, Lókodi 2, Grünfelder 2, Pálos 3, Radnic 1. Csere: Volarevic, Liszkai (kapusok), Cuzic 4 (4), Nahajenka 1, Csirics 2, Terenyi 1, S. ILICS 4 (2), SZEPESI 3. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4–2. 17. p.: 6–7. 26. p.: 12–11. 35. p.: 17–15. 47. p.: 22–19. 51. p.: 25–21
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 9/6, ill. 8/6
Hutvágner István: – Szokás szerint jó meccset játszottunk a Mezőkövesddel, és ne tűnjön szerénytelenségnek, de szokás szerint mi szereztük meg ezt a nagyon fontos két pontot.
Skaliczki László: – Sokat kell még dolgozni, hogy összeérjen a csapat, és vissza tudjunk térni a helyes útra.

7. B. Braun Gyöngyös 21 9 2 10 569–569 0 20
8. Mezőkövesdi KC 21 8 1 12 528–562 –34 17
9. Ceglédi KKSE 20 5 1 14 540–608 –68 11
10. PLER Budapest 21 5 1 15 521–603 –82 11
11. Sport36-Komló 20 4 1 15 476–600 –124 9
12. Kőnig-Trade Balmazújváros 21 3 2 16 488–599 –111 8