Férfi kézi NB I: sikerével már nem utolsó a Balmazújváros

2015.03.14. 20:18
A férfi kézilabda NB I alsóházi rájátszásának 3. fordulójában a meccset sereghajtóként váró Balmazújváros hazai pályán 20–19-re legyőzte a Komlót, így feljött a 10. helyre.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ

MEZŐKÖVESDI KC–CEGLÉDI KKSE 33–32 (14–14)
Mezőkövesd, 700 néző. V: Horváth P., Marton
MEZŐKÖVESD: VOLAREVICS – VASICS 7, Grünfelder 2, Trivkovics 1, Csirics 1, RADNICS 6, Pálos Csere: Holló, Liszkai (kapusok), Szepesi 3, Csuzics, Terenyi, LÓKODI 6 (3), ILICS 7, Molnár F., Nakhajenka. Edző: Skaliczki László
CEGLÉD: Bartucz – Lászlai, Takács B. 3 (2), BÍRÓ B. 7, GRBOVICS 6, PERISICS 6, Hódi 2. Csere: Bősz, Naisilov (kapusok), Tóth N. 1, Sipeki, Gigler, Nikolicza 1, LEPSÉNYI 6, Antal Sz. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–4. 20. p.: 9–10. 39. p.: 21–20. 51. p.: 30–24. 58. p.: 31–30
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2
Skaliczki László: –
A stresszoldó győzelemnek ezúttal örülnünk kell. A két ponttal ismét közelebb kerültünk a bennmaradáshoz.
Kökény István: – Miután a hajrában elengedtük a hazaiakat, képesek voltunk lábra állni, és remek szériát produkálva közel álltunk a pontszerzéshez. Szerintem meg is érdemeltük volna az ikszet.

B. Braun Gyöngyös–PLER Budapest 37–21 (17–9)
Gyöngyös, 500 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
GYÖNGYÖS: TAMÁSI – Tóth Á. 1, MARCZINKÓ 4, DEBRECZENI 5, Sándor Á. 2, VARSANDÁN M. 4, Iváncsik Á. 5 (1). CSERE: Hudák (kapus), Koller 2, Bakos Gy. 5, Szalafai 1, Simon B., Nagy B. 6, Hajdu 2, Frey, Czina. Edző: Gulyás István
PLER: Kránitz – Gyene 1 (1), Leimeter 1, Bak, Kocsi, Mikita 4, Bohács
CSERE: Babaszafari (kapus), KEMÉNY 5, Rédai, Laurentz 5 (1), Kucher 1, Auth 2, Sinkovics 2, Tóth P. Edző: Hutvágner István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 12. p.: 6–1. 18. p.: 10–2. 24. p.: 14–5. 36. p.: 21–12. 45. p.: 26–15. 48. p.: 29–17. 54. p.: 33–18
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/2
Gulyás István: – Az első félideji történések meghatározták a mérkőzés alakulását, örülök, hogy felszabadultan kézilabdáztunk.
Hutvágner István: – Erre a játékra nincs mentség, jobb erőkből áll a Gyöngyös, de ilyen arányban a Veszprémtől vagy a Szegedtől szoktunk kikapni.

Kőnig-Trade Balmazújváros–Sport36-Komló 20–19 (10–9)
Balmazújváros, 500 néző. V: Bonifert, Oláh V.
BALMAZÚJVÁROS: Knezevics – Diorisz1, DZONO 5, Azusi 3 (1), István, Bali 6, Csuruvija 1. CSERE: PAJKÓ (kapus), Balázs 1, Korsós, Vranjes, Nagy N., Hajdú T. 1, Temesvári 2. Edző: Füzesi Ferenc
KOMLÓ: Granics – Oszlár, Szemikov 1, SZÖGI 2, , Hadziomerovics 3, SZÖLLŐSI 7, RADJENOVICS 4. CSERE: SELYMES (kapus), Mester 1, Nagy Z., Péter-Szabó 1 (1). Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–2. 20. p.: 7–6. 40. p.: 14–14. 50. p.: 17–17
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/1
Kiállítva: Hadziomerovics (47.)
Füzesi Ferenc: – Könnyebbé tehettük volna magunknak a mérkőzést, ha csak a ziccereink felét bedobjuk. nagy erőt adhat a folytatáshoz, hogy elkerültünk az utolsó helyről, remélem, ugyanúgy folytatjuk, ahogy az utóbbi hetekben.
Ratko Djurkovics: – Várható volt, hogy szoros csatát fogunk játszani a Balmazújvárossal, a játékosaim mindent megtettek, a végén a szerencsésebb nyert.