Férfi kézilabda NB I: a PLER elkapta a Gyöngyöst

2015.04.17. 19:50
A PLER Budapest 30–27-re nyert a Gyöngyös ellen a férfi kézilabda NB I 7–12. helyért zajló rájátszásában. A félidőben még hatgólos hátrányban volt a Cegléd a Mezőkövesddel szemben, végül mégis magabiztosan győzött. A Komló döntetlent játszott a Balmazújvárossal.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, A 7–12. HELYÉRT

PLER BUDAPEST–B.BRAUN GYÖNGYÖS 30–27 (15–13)
Pestszentlőrinci Sportcsarnok,
350 néző. V: Horváth P., Marton B.
PLER: Babaszafari – Gyene 1, Leimeter 2 (1), Kocsi 2, Bak 4 (4), J. MIKITA 7, AUTH 4. Csere: Kránitz, Váczi (kapusok), Tóth P. 3, RÉDAI 4, LAURENCZ 3, Kemény. Edző: Hutvágner István
Gyöngyös: Tamási – Szalafai 1, Hajdú G. 1, Czina, Debreczeni 1, VARSANDÁN 4, Bakos Gy. 2. Csere: Hudák (kapus), NAGY B. 14 (3), Sándor Á. 2, Simon B. 1, Frey T., Tóth Á. 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 12. p.: 4–6. 16. p.: 5–8. 18. p.: 9–9. 25. p.: 14–11. 34. p.: 16–16. 43. p.: 19–20. 48. p.: 23–22. 53. p.: 27–23. 57. p.: 30–25
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 7/5, 4/3
Hutvágner István:
– Megpróbáljuk megragadni az utolsó szalmaszálat is, idén végre először legyőztük a Gyöngyöst.
Debre Viktor: – Én ezt nem értem, eddig a védekezésünk jól működött, most katasztrofálisan védekeztünk. Eddig senkinek nem lőttünk huszonhét gólt, most ez is kevés volt, a PLER kihasználta az összes hibánkat.FÉRFI KÉZILABDA NB I

CEGLÉDI KK SE–MEZŐKÖVESDI KC 30–24 (11–17)
Cegléd,
650 néző. V: Bonifert, Oláh V.
Cegléd: BARTUCZ – BÍRÓ 6, Sipeki, Tóth N., GRBOVICS 6, Lepsényi 2, Országh 4/2. Csere: Bősz, Mojsilov (kapusok), TAKÁCS 5, PERISICS 6 (1), Varga P. 1, Lászlai, Hódi, Gigler. Edző : Kökény István
Mezőkövesd: HOLLÓ – Pálos 1, Radnics 3, Csirics, Trivkovics, Terenyi 2, Vasic 2. Csere: Volarevic, Liszkai (kapusok), LÓKODI 7 (1), Ilics 2 (2), Szepesi 1, Grünfelder 2, Molnár 4, Nakhajenka. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 16. p.: 5–7. 22. p.: 6–12. 28. p.: 11–14. 40. p.: 16–20. 45. p.: 18–21. 49. p.: 22–22. 53. p.: 25–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/3
Kökény István:
– Két ellentétes félidőt játszottunk. Az első félidőben sok ajándék labdát adtunk a Kövesdnek, ennek következtében kapkodóvá vált a támadó játékunk. A második félidőben jött a már hagyománnyá váló játékunk, amivel meg tudtuk fordítani az eredményt és megint nagyon szuper győzelmet arattunk. Gratulálok a fiaimnak!
Skaliczki László: – Egy félidő mennyország, egy félidő pokol. Gratulálok!

SPORT36 KOMLÓ–KŐNIGTRADE BALMAZÚJVÁROS 24–24 (10–12)
Komló,
1000 néző. V: Dobrovits, Tájok
Komló: Granics – Bujtár, Sebestyén, Hadziomerovics 3, Mester 2, SZÖLLŐSI BENCE 6, Radjenovics 3. Csere: Selymes (kapus), SZEMIKOV 9 (5), Nagy Z., Szögi, Kun, Wéber 1. Edző: Ratko Djurkovics
Balmazújváros: Knezevics –Kovacech 1, DZONO 3, Acusi 3 (1), István 2, BALI 7, Curuvija 5 (3). Csere: Oláh Z. (kapus), Korsós, Balázs 1, Hajdu T., Dioris 2, Bolic. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 12. perc: 4–6. 24. p.: 10–10. 35. p.: 13–12. 41. p.: 15–16. 50. p.: 20–20. 59. p.: 24–23
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4
Ratko Djurkovics:
– Nagyon nehéz bármit is mondani egy ilyen meccs után, a sokadik lehetőséget szalasztottuk el a győzelemre. Nehéz és kemény mérkőzés volt, nem először megyünk vezetéssel a végjátékba, és végül nem tudjuk megszerezni a két pontot.
Füzesi Ferenc: – Iszonyatos feszültségben egy aranyat érő pontot szereztünk, de a küzdelemnek még nincs vége.

7. B. Braun Gyöngyös 28 11 3 14 748–747 +1 25
8. Mezőkövesdi KC 28 11 2 15 704–745 –41 24
9. Ceglédi KKSE 28 11 1 16 778–833 –55 23
10. Kőnig-Trade Balmazújváros 28 6 5 17 651–758 –107 17
11. Sport36-Komló 28 6 4 18 676–793 –117 16
12. PLER Budapest 28 6 3 19 688–788 –100 15