Férfi kézi NB I: egygólos vendégsikerek az alsóházban

2015.03.07. 19:24
A férfi kézilabda NB I alsóházában kiélezett mérkőzést hozott a Mezőkövesd–Balmazújváros és a Komló–Gyöngyös párharc is, és végül mindkét találkozón a vendégcsapat szerezte meg a két pontot egygólos sikerrel.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
ALSÓHÁZ, A 7–12. HELYÉRT
MEZŐKÖVESDI KC–KŐNIG-TRADE BALMAZÚJVÁROS 22–23 (10–11)
Mezőkövesd, 700
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MEZŐKÖVESD: Volarevic – Vasics 5 (1), Grünfelder 3, Cuzic 1, Nahajenka, Radnic 2, Szepesi 2. Csere: Holló, LISZKAI (kapusok), Terenyi 1, LÓKODI 6, S. Ilics, Pálos 2, Molnár F., Csirics. Edző: Skaliczki László
BALMAZÚJVÁROS: Knezsevics – Dioris, Dzono 3, Mekaru 1 (1), Balázs S., BALI 4, Csuruvija 1. Csere: PAJKÓ (kapus), Temesvári, KORSÓS 4, Nagy N., Oláh T., VRANAC 7, Hajdú, Horváth D., István P. 3. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 11. p.: 5–3. 20. p.: 7–5. 23. p.: 7–7. 29. p.: 9–10. 34. p.: 13–11. 37. p.: 13–14. 42. p.: 15–15. 51. p.: 18–19. 59. p.: 21–22
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Skaliczki László:
– Küzdelmes mérkőzésen szenvedtünk vereséget. Nagyon sajnálom a történteket, de csak azt tudom mondani, hogy dolgozunk tovább.
Füzesi Ferenc: – Sorsdöntő két pontot szereztünk vendégként, remélem, hogy a folytatásban ez kamatozik nekünk.FÉRFI KÉZILABDA NB I

SPORT 36 KOMLÓ–B. BRAUN GYÖNGYÖS 23–24 (12–13)
Komló, 700 néző. V: Horváth P., Marton
KOMLÓ: GRANICS – Oszlár 1, Szemikov 4, Mester 2, HADZIOMEROVIC 6, Szöllősi Bence 3, RADJENOVIC 6 (1). Csere: Selymes (kapus), Sebestyén 1, Péter Szabó, Nagy Z., Kun, Wéber, Marcsek. Edző: Ratko Djurkovics
GYÖNGYÖS: Hudák – SZALAFAI 4, Hajdu G. 1, Debreczeni 1, KOLLER 4, VARSANDÁN M. 5, Iváncsik Á. 3 (1). Csere: TAMÁSI (kapus), Simon B. 1, Sándor Á., Frey T. 3 (2), Marczinkó 2, Nagy B., Bakos. Edző: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 11. perc: 2–8. 21. p.: 6–12. 34. p.: 14–13. 48. p.: 17–22. 59. p.: 23–23
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3
Ratko Djurkovics:
– Lehet, hogy ha aludnék egyet, többet tudnék mondani a mérkőzésről. Sajnos ma két gyengén játszó csapat közül a Gyöngyös volt egy kicsit jobb.
Gulyás István: – Néhány játékosom felelőtlen játékának köszönhetően nagyon jó mérkőzést varázsoltunk a komlói közönségnek. Sajnos kétszer kellett megnyernünk a meccset.