Férfi kézi NB I: Balogh megszórta szülővárosa csapatát

2015.04.07. 19:28
A Mol-Pick Szeged 32–27-re nyert az Orosháza vendégeként a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában.

A Szeged nem játszott csúcsformában a Veszprémben elszenvedett 29–24-es veresége után, de így sem forgott veszélyben győzelme. Ezt leginkább Balogh Zsoltnak köszönhetik a vendégek, a jobbátlövő ugyanis nyolcszor vette be szülővárosa csapatának kapuját.

A Tisza-parti gárda vasárnap este (19.15) a Kiel ellen lép pályára hazai környezetben a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS, AZ 1–6. HELYÉRT
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–MOL-PICK SZEGED 27–32 (12–16)
Orosháza, 800
néző. V: Medve, Nagy L.
OROSHÁZA: Herjeczki – BENIS 5, NÉMETH G. 5, Benmiloud 1, Szeitl, Buday 1, Németh L. 1. Csere: MIKLÓS (kapus), Cemas 4, Knezsevics 2 (2), MAZSICS 4, Milovics, Varsandán Á. 1, Berta, Stranigg J. 2, Tárkányi 1. Edző: Vladan Jordovics
SZEGED: WYSZOMIRSKI – Parrondo 3 (1), BALOGH ZS. 8 (2), Zubai 1, BOMBAC 6, Ilyés 2, Vadkerti. Csere: Sierra, Pásztor (kapusok), BLAZEVIC, Prodanovics 4 (1), Robledo 2, Vranjes 1, ANICSIN 5, Stojanov, Hegedüs. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 4–6. 15. p.: 6–10. 17. p.: 8–10. 23. p.: 9–13. 36. p.: 13–19. 39. p.: 16–19. 43. p.: 19–24. 49. p.: 23–26. 54. p.: 25–29. 57. p.: 26–32
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Vladan Jordovics:
– A lehető legtöbbet kihoztuk magunkból az Európa-hírű Szeged ellen, és jó játékkal szórakoztattuk közönségünket.
Carlos Pastor: – Ezen a héten a Kiel elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőre készülünk. Az Orosháza jó ellenfélnek bizonyult, nagy csatára késztetett bennünket.

1. MKB-MVM Veszprém 6 6 202–131 +71 12
2. Mol-Pick Szeged 7 6 1 206–172 +34 12
4. Csurgói KK633154–156–26
3. Grundfos Tatabánya KC 6 3 3 143–159 –16 6
5. Balatonfüredi KSE 6 1 5 138–165 –27 2
6. Orosházi FKSE LINAMAR 7 7 158–218 –60 0