Férfi kézi NB I: egy gól döntött Füreden a Szeged javára

2015.03.24. 19:35
A Mol-Pick Szeged fordulatos mérkőzésen 26–25-re győzött a Balatonfüred vendégeként a férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásának keddi játéknapján.
A SZEGEDI KAPUSRA MR VÁR
Piotr Wyszomirski már eleve kisebb hátfájdalommal lépett pályára, a lengyel kapus aztán idegbecsípődés miatt a második félidőben már nem állhatott a Szeged rendelkezésére. Szerdán MR-vizsgálat vár rá a klubja tájékoztatása szerint.

Történetük egyik legnagyobb sikerét érték el vasárnap a szegediek azzal, hogy a Löwen kiejtésével bejutottak a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Kedden az is kiderült, hogy a Kiellel találkoznak majd a legjobb nyolc között, de nem nagyon foglalkozhattak a sorsolással, hiszen este már Balatonfüreden léptek pályára.

A hétvégi meccs lendületével kezdett a vendéggárda, 7–4-es vezetése után azonban a Balatonfüred egy 6–0-s sorozattal fordított. A hazaiak 12–9-re is vezettek, de a félidő vége a Szegednek sikerült jobban, így 13–12-es előnnyel fordulhatott.

A második félidő elején a fürediek ismét produkáltak egy jó, 4–0-s szériát (16–14), különösen Faluvégi Rudolf volt elemében közülük. Több kemény összecsapás is tarkította a mérkőzést ebben az időszakban, ritkán volt mindkét csapat teljes létszámban a pályán.

A Kielcével hírbe hozott Dean Bombac szegedi szempontból a legjobbkor villant meg kétszer is, ezzel öt perccel a vége előtt három góllal elhúzott a Mol-Pick, amely egy gólt megőrzött előnyéből, így végül is elmaradt a meglepetés.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ 1–6. HELYÉRT, 4. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–MOL-PICK SZEGED 25–26 (12–13)
Balatonfüred, 600
néző. V: Herczeg, Südi
BALATONFÜRED: SZÉKELY – Iváncsik T. 2 (1), Grigorjev, Juhász 2, Bánhidi 1, Szöllősi B., BÓKA 3. Csere: Borbély (kapus), GERDÁN, Németh B., Győri 3 (1), Vilovszki 2, Ligetvári, Gábori 1, FALUVÉGI 10, Kovacsics 1. Edző: Csoknyai István
SZEGED: Wyszomirski – Prodanovics 2, Ancsin 3, Vranjes 3, Ilyés, Vadkerti A., Bombac 2. Csere: SIERRA (kapus), Källman 2, GARCÍA ROBLEDO 2, Fekete B., Zubai Sz., Balogh Zs. 4, Hegedüs M., PARRONDO 8 (4). Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–2. 10. p.: 4–4. 12. p.: 4–7. 22. p.: 10–7. 27. p.: 12–9. 37. p.: 16–14. 41. p.: 17–18. 46. p.: 20–19. 52. p.: 20–22. 56. p.: 21–24
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4
Csoknyai István:
– Gratulálok a csapatomnak, mert hősiesen küzdöttek játékosaim, és egy percig sem adták fel. Kettős emberhátrányból húzott el a Szeged, és nagyon közel voltunk a nagy bravúrhoz.
Carlos Pastor: – Nagyon kemény meccs után jöttünk ide, s játékosaim nagyon fáradtak voltak, de végül is kiizzadtuk a győzelmet.