Férfi kézi NB I: füredi sikerrel kezdte a Csurgó a rájátszást

2015.02.25. 19:53
A Csurgó 22–19-re nyert a Balatonfüred vendégeként a férfi kézilabda NB I 1–6. helyért zajló rájátszásának első fordulójában.

Kedd este nagy csapás érte a csurgói csapatot, ugyanis kézsérülés miatt több hónapra elvesztette Rade Mijatovicsot. A montenegrói kapus távollétében Pallag Péter kapott bizalmat, és nagyszerűen élt vele, főszerepet vállalt a Csurgó balatonfüredi sikerében. Kedd este nagy csapás érte a csurgói csapatot, ugyanis kézsérülés miatt több hónapra elvesztette Rade Mijatovicsot. A montenegrói kapus távollétében Pallag Péter kapott bizalmat, és nagyszerűen élt vele, főszerepet vállalt a Csurgó balatonfüredi sikerében.

FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ, AZ 1–6. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–CSURGÓI KK 19–22 (10–11)
Balatonfüred, 700
néző. V: Bonifert, Oláh
BALATONFÜRED: SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 4 (1), Vilovszki 1, Bánhidi 1, Gerdán, Ligetvári, BÓKA 3 Csere: Borbély (kapus), Németh B., Juhász 1, GYŐRI 4, Szöllősi B., Vasvári, Gábori, Faluvégi, GRIGORJEV 5. Edző: Csoknyai István
CSURGÓ: PALLAG – GEBHARDT 3, CAVOR 4, Vadkerti G., PORDÁN 4, Lele Á. 2 (1). Gazdag T. 2 (2). Csere: Balogh T. (kapus), Herbert, Puhovszkij 2, Borsos 1, Oláh G., Osztrusko, Ratajec 1, SZÖLLŐSI SZ. 3, Nagy M. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 13. p.: 2–6. 19. p.: 5–6. 24. p.: 8–8. 28. p.: 10–10. 34. p.: 11–11. 40. p.: 11–13. 46. p.: 13–16. 51. p.: 13–18. 58. p.: 18–20
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Csoknyai István:
– Semleges nézőknek igazi kézilabda-csemege volt a rangadó, de nekünk, füredieknek fáj, hogy vesztesként hagytuk el a pályát. A második félidő közepén sokat hibáztunk, elhúzott a Csurgó, és már nem volt erőnk utolérni a vendégeket.
Sótonyi László: – Nagyon jól kezdtük a rájátszást, és remélem, hogy a folytatásban még tovább lépünk. Jó védekezéssel és extra kapusteljesítménnyel tudtuk begyűjteni a fontos két pontot.

1. Csurgói KK 1 1 22–19 +3 2
2. MKB-MVM Veszprém 0–0 0 0
2. Mol-Pick Szeged 0–0 0 0
2. Grundfos Tatabánya KC 0–0 0 0
2. Orosházi FKSE LINAMAR 0–0 0 0
6. Balatonfüredi KSE 1 1 19–22 –3 0