Férfi kézi NB I: győzelemmel hangolt a Szeged a rangadóra

2015.05.06. 19:23
A férfi kézilabda NB I rájátszásában, az 1-6. helyért a Szeged könnyedén győzött a Balatonfüred ellen hazai pályán.

A mérkőzés elején szoros volt a csata, a 20. percben még 9–9 volt az állás, az első félidő végére azonban már háromgólos volt a szegediek előnye. A hazaiak nem pörögtek száz százalékon, Balogh Zsolt sérülése azonban nem örömteli a bajnoki hajrában.

A második játékrész sokkal simábban alakult, tíz perc elteltével már nyolc gól volt a különbség a felek között, míg az 50. percben tízzel vezetett a Szeged, amely a végén 12 góllal nyert.

Juan Carlos Pastor együttese könnyed győzelemmel hangolt a szombati, Veszprém elleni rangadóra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
AZ 1–6. HELYÉRT
MOL-PICK SZEGED–BALATONFÜRED 34–22 (15–12)

Szeged, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó
SZEGED: Sierra – PRODANOVICS 5, Balogh Zs., BOMBAC 4, ZUBAI SZ. 3, Ilyés 1, Källman 1. Csere: Blazevic, ANCSIN 6, GARCÍA 4, Hegedüs 1, PARRONDO 7 (4), Vadkerti, Fekete 1, Szabó B. 1. Edző: Carlos Pastor
BALATONFÜRED: Székely – Iváncsik T. 3, Juhász, Bánhidi 1, Gerdán, Zdolik 3, BÓKA 4. Csere: Grigorjev 2, SZÖLLŐSI BALÁZS 7 (2), Faluvégi 1, Vilovszki 1, Kovacsics, Ligetvári, Németh. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása.
10. perc: 3–3. 21. p.: 9–9. 35. p.: 19–13. 50. p.: 27–17.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 3/2
Carlos Pastor: – Egy meccsel kevesebb… A lényeg, hogy két pontot szereztünk, és mostantól a szombati nagy feladatunkra, a Veszprém fogadására készülünk.
Csoknyai István: – A szünetig sok szép megoldást mutattunk be, a kapusaink is kitettek magukért. Ezután a Szeged ritmust váltott, ezt már nem tudtuk követni, sokat hibáztunk támadásban és védekezésben is.

1. MKB MVM Veszprém 9 9 302–210 +92 18
2. MOL-Pick Szeged 9 8 1 270–219 +51 16
3. Grundfos Tatabánya KC 9 4 1 4 221–237 –16 9
4. Csurgói KK 9 3 1 5 224–242 –18 7
5. Balatonfüredi KSE 9 2 7 225–254 –29 4
6. Orosházi FKSE LINAMAR 9 9 205–285 –80 0