Férfi kézi NB I: nyolcgólos komlói siker az alsóházban

MTI MTIMTI MTI
2015.03.01. 19:38
A Komló hazai környezetben nyolc góllal nyert a Cegléd ellen a férfi kézilabda NB I alsóházi középszakaszának egyetlen vasárnapi mérkőzésén.
FÉRFI KÉZILABDA NB I
Középszakasz, 7-12. helyért

SPORT 36 KOMLÓ–CEGLÉDI KKSE 33–25 (15–12)
Komló, 900 néző. V: Herczeg, Südi

KOMLÓ: GRANICS – Bujtár 5, SZEMIKOV 11 (4), MESTER 5, HADZIOMEROVIC 4, Szőllősi B., RADJENOVIC 5. Csere: SELYMES (kapus), Nagy Z., Szögi 2, Péter Szabó, Marcsek, Oszlár, Wéber 1, Kun. Edző: Ratko Djurkovic
CEGLÉD: BARCUCZ – Gigler 2, Takács B. 3, Tóth N. 1, Grbovic 3, Lepsényi, BÍRÓ 10 (1). Csere: Bősz (kapus), Lászlai 1, Perisics 2 (1), Antal 2, Sipeki, Nikolicza, Hódi 1. Edző: Kökény István
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 17. p.: 10–6. 22. p.: 11–9. 33. p.: 16–14. 43. p.: 24–17. 48. p.: 28–19. 51. p.: 28–22
Kiállítások: 12, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Ratko Djurkovic: –
Megmutatkozott, hogy jól használtuk fel azt az időt, ami a rendelkezésünkre állt a felkészülésre. Amit megbeszéltünk, a pályán is viszont láttam. Nagyon fontos volt számunkra, hogy győzelemmel kezdjük a rájátszást.
Kökény István: – Az első félidőben összeszedett sok kiállításunk meghatározta a mérkőzés képét, ha a második félidőben a bátrabban, nagyobb hittel játszunk, szorosabb is lehetett volna az eredmény.

A 7-12. HELYÉRT CSOPORT ÁLLÁSA M Gy D V L–K Gk P
7. B. Braun Gyöngyös 21 9 2 10 569–569 0 20
8. Mezőkövesdi KC 21 8 1 12 528–562 –34 17
9. Ceglédi KKSE 21 5 1 15 565–641 –76 11
10. Sport36-Komló 21 5 1 15 509–625 –116 11
11. PLER Budapest 21 5 1 15 521–603 –82 11
12. Kőnig-Trade Balmazújváros 21 3 2 16 488–599 –111 8