Férfi kézi NB I: megerősítette harmadik helyét a Tatabánya

2015.03.27. 19:38
A férfi kézilabda NB I 1–6. helyért zajló rájátszásában fontos mérkőzést nyert meg a Grundfos Tatabánya, amely 23–20-ra győzte le a Balatonfüredet, megerősítve harmadik helyét a tabellán.

A Tatabánya nagyon bekezdett, a kapuban Paul Teodor elkapta a fonalat, Vladan Matics együttese gyakorlatilag egy félidő (16–8) alatt eldöntötte a találkozót. A Balatonfüred a második félidőben magára talált, de csak a hajrában tudott felzárkózni, akkor is csak mínusz kettőig. A Tatabánya fontos mérkőzést nyert meg, amellyel megerősítette harmadik helyét.

Mint ismert, a körmérkőzést követően a kialakuló sorrend alapján az első és a második az aranyéremért, a harmadik és a negyedik a bronzért küzd, a párharcok az első és harmadik otthonában kezdődnek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
AZ 1–6. HELYÉRT

GRUNDFOS TATABÁNYA KC–BALATONFÜREDI KSE 23–20 (16–8)
Tatabánya, 1000
néző. V: Tomecsko-Hunyadi, Unyatinszki
TATABÁNYA: PAUL – DÍAZ 5, Muszavi 1, KATZIRZ 1, DÉNES, Boskovics 4 (1), HARSÁNYI 4 (2). Cs: Boros (kapus), BODÓ 8, Juhász Á., Pásztor, Mazák, Nagy Sz. Edző: Vladan Matics
BALATONFÜRED: SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 4 (1), Grigorjev 1, Juhász K. 3, VILOVSZKI 4, SZÖLLŐSI 4, Bóka 2. Cs: Borbély (kapus), Ligetvári, Gerdán, Győri, Faluvégi 2, Vasvári, Kovacsics, Gábori. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulás. 8. perc: 6–1. 12. p.: 9–2. 19. p.: 13–4. 23. p.: 14–6. 36. p.: 17–10. 49. p.: 19–13. 54. p.: 20–17. 57. p.: 21–19
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Vladan Matics:
– A második félidőre elfáradtunk, de a hajrában, az utolsó öt percben megújult, és ismét koncentráltan játszott a társaság. Emellett a lélekjelenlétünket sem vesztettük el, „okosak" maradtunk. Megyünk tovább.
Csoknyai István: – Az első félidőt nagyon elrontottuk. Két magas hőfokú meccs után jött a harmadik. Mire belerázódtunk a találkozóba, már el is vesztettük, viszont a végén még maradt esélyünk egy jobb eredmény kicsikarására is.

A 7–12. HELYÉRT
PLER BUDAPEST–SPORT36 KOMLÓ 22–22 (12–9)
Lőrinci Sportcsarnok, 400
néző. V: Herczeg, Südi
PLER: KRÁNITZ – Gyene 3 (3), Leimetter 3, J. MIKITA 5, Kocsi, Kemény 1, Auth 3. Cs: Váczi, Babaszafari (kapusok), BAK 3, Kucher 1, Bohács, M. Mikita, Laurencz 3 (1). Edző: Hutvágner István
KOMLÓ: Selymes – Bujtár, SZEMIKOV 11 (6), Szögi, Hadziomerovics 2, Szöllősi B. 3, RADJENOVICS 4. Cs: GRANICS (kapus), Mester 2, Marcsek, Nagy Z., Sebestyén, Kun. Edző: Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–0. 12. p.: 7–1. 15. p.: 7–4. 21. p.: 10–5. 37. p.: 13–13. 40. p.: 16–13. 47. p.: 18–18. 54. p.: 21–19
Kiállítások: 20, ill. 18 perc (23. percben Nagy Zoltánt kizárták)
Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6
Hutvágner István:
– Jól kezdtünk, majd fokozatosan elfogytunk, és a végén olyan játékosoknak kellett pályán lenniük, akiknek valójában nem kellett volna.
Ratko Djurkovics: – Nagyon rosszul kezdtünk, gyorsan hatgólos hátrányba kerültünk, viszont a végén huszonkét gólon tudtuk tartani az ellenfelünket, ami, azt gondolom, hogy jó, és az eredmény is igazságos.

ÁLLÁS AZ 1–6. HELYÉRT