Férfi kézi NB I: győztes szegedi és veszprémi BL-főpróba

2015.03.10. 19:40
Sulicékra szombaton nagyobb kihívás vár (Fotó: Reviczky Zsolt)
Győztes főpróbát tartott a férfi kézilabda NB I rájátszásában a Bajnokok Ligája hétvégi nyolcaddöntőjére az MKB-MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged. A címvédő a Tatabánya vendégeként nyert 27–22-re, az EHF-kupa-győztes otthon a Csurgót múlta felül 32–28-ra.

A Veszprém a fájó SEHA-liga-kudarc után visszatalált a győzelmi ösvényre Tatabányán. A hazai csapat sokáig két-három gólon tudott maradni, de a szünetre hattal elment a címvédő. A Tatabánya legeredményesebbje a nyolcgólos Novak Boskovics volt, a Veszprémben jobban megoszlottak a találatok. Az 50. percre kialakult a tízgólos különbség (15–25), amelyet mínusz ötre tudott faragni Vladan Matics együttese a lefújásig, de ekkor már a Veszprém védekezése is felpuhult.

Szorosabb meccset láthattak Szegeden, ahol a Tisza-partiak azt a Csurgót fogadták, amelytől az alapszakasz utolsó fordulójában vereséget szenvedtek. 4–0-val bekezdett a Pick, de Sótonyi László csapata kitartóan üldözte a hazaiakat, és a 25. percre fel is tudott jönni 12–11-re. Sőt a szünet előtt egyenlített is, de a végét elrontotta, így ismét hátrányba került (15–13). Balogh Zsolt kiemelkedően kézilabdázott a Szegedben, összesen 11 gólig jutott, így főszerepet játszott csapata sikerében. Pedig a Csurgó a 47. percre fordítani tudott, de Carlos Pastor időkérése után visszavette az irányítást a Szeged, és 32–28-ra nyert.

FÉRFI KÉZILABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
KÖZÉPSZAKASZ, AZ 1–6. HELYÉRT
GRUNDFOS-TATABÁNYA–MKB-MVM VESZPRÉM 22–27 (9–15)
Tatabánya, 1200
néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
Tatabánya: PAUL – Törő, BODÓ 4, DÍAZ 1, Muszavi 2, BOSKOVICS 8 (1), Harsányi 1. Csere: Boros (kapus), DÉNES, Katzirz, Pásztor 1, Juhász Á. 1., Mazák 1. Nagy Sz. 2, Vaskó 1 (1)
Veszprém: ALILOVIC – Ugalde 3, Terzic 1 (1), SULIC 4, NAGY L. 2, Rodríguez 2, SCHUCH. Csere: GULYÁS 3, ILICS 2, Iváncsik G. 1, Marguc 1 (1), NILSSON 3, ZEITZ 3, Ruesga 1 (1) Lékai 1
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 6. p.: 1–3. 14. p.: 4–5. 20. p.: 5–10. 24. p.: 8–11. 27. p.. 8–15. 52. p.: 15–25. 58. p.: 21–26
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill, 6/3
Vladan Matics, a Tatabánya edzője: – Az eredménnyel elégedett vagyok, de az első félidőben bosszantóan sok technikai hibát követtünk el, és emiatt kerültünk jelentős hátrányba. A másodikban jobban koncentráltunk, több jó egyéni teljesítmény jellemezte a játékunkat, ezért mínusz tíz után is tartottuk magunkat.
Carlos Ortega, a Veszprém edzője: – Nehezebbé alakult a meccs, mint gondoltam, pedig a szünetig nagyjából úgy alakult, ahogy terveztem. A folytatásban viszont, amikor mindkét csapat gyakorolhatta az emberhátrányos játékot, kiengedtünk. A támadásban elkövetett hibáinkkal hoztuk fel a Tatabányát. Javulnunk kell szombatig, mert ennél sokkal nehezebb BL-csata vár ránk.

MOL-PICK SZEGED–CSURGÓI KK 32–28 (15–13)
Szeged, 1600
néző. V: Bacs, Bóna
Szeged: Sierra – PRODANOVICS 5 (2), Zubai Sz. 1, Källman 2, Blazevic, Ilyés 2, Bombac 4 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), BALOGH ZS. 11 (1), PARRONDO 3, Garcia 3, Vranjes 1, Vadkerti A., Ancsin. Edző: Carlos Pastor
Csurgó: Pallag – Gebhardt 2, Borsos, Ratajec 2, SZÖLLŐSI SZ. 4, Lele 3, GAZDAG 5 (4). Csere: Balogh T. (kapus), Herbert, Nagy M., PUHOVSZKIJ 8, Csavor 1, Vadkerti G. 2, Osztrousko 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 12. p.: 7–5. 21. p.: 10–9. 25. p.: 13–11. 29. p.: 13–13. 37. p.: 18–16. 44. p.: 21–21. 50. p.: 25–24. 57. p.: 29–26
Kiállítások: 18, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 5/4
Carlos Pastor,
a Szeged edzője: – Sok lehetőségünk volt, hogy elhúzzunk négy-öt góllal, de ziccereket és három büntetőt is elhibáztunk. Balogh Zsolt vezéregyénisége volt csapatomnak. Gólokkal hálálta meg, hogy szinte végig a pályán tartottam.
Sótonyi László, a Csurgó edzője: – Igazi rangadót vívtunk, sok ilyen mérkőzésre van szüksége a sportágnak és nekünk is, ugyanis ez az előrelépés záloga. Dicsérőleg szólhatok együttesemről is, mert végig egyenrangú ellenfele volt a Bajnokok Ligájában vitézkedő Szegednek.