Férfi kézi NB I: a Szeged ezúttal nem botlott Nagyatádon

2015.04.22. 19:45
Blazevic és Ancsin szegedi győzelemnek örülhetett Nagyatádon (Fotó: Veres Viktor, archív)
A Mol-Pick Szeged 30–25-re nyert a Csurgó ellen Nagyatádon a férfi kézilabda NB I középszakaszában.

A felújított csurgói csarnok parkolóproblémái miatt ezúttal is Nagyatádon találkozott a két csapat. Ott, ahol az alapszakasz utolsó fordulójában a Szeged elszenvedte egyetlen vereségét (30–27).

A csurgóiak ismét feladták a leckét esélyesebb ellenfelüknek, igyekeztek kivenni a játékból Dean Bombacot és a mérkőzés elején rendkívül eredményesen játszó Ilyés Ferencet. Ez úgy-ahogy sikerült nekik, vezettek is 6–4-re, ám Jonas Källmanra nem volt ellenszerük. A svéd balszélső vezérletével a Szeged fordított, és minimális előnnyel tért szünetre (15–16).

Az utolsó húsz percre 20–20-as állással fordultak a felek, ezután a Pick két hazai kiállítást kihasználva három góllal ellépett. Ez végleg megtörte a Csurgót, amely nem tudott újítani, így elmaradt az újabb bravúr.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, AZ 1–6. HELYÉRT

CSURGÓI KK–MOL-PICK SZEGED 25–30 (15–16)
Nagyatád, 800
néző. V: Bonifert, Oláh V.
CSURGÓ: Balogh T. – Gebhardt 2, CSAVOR 5, Szőllősi Sz. 3, Ratajec 2, Osztrusko 3, Gazdag 3. Csere: Pallag (kapus), Herbert, Borsos, Oláh G. 1, Vadkerti G. 1, Pordán 1, Lele 3 (3), Nagy M. 1, Nagy D. Edző: Sótonyi László
SZEGED: Wyszomirski – R. Prodanovics 1, Blazevic, Zubai 2, ILYÉS 7, Bombac 4, KÄLLMAN 7. Csere: Sierra (kapus), Vadkerti A., Balogh Zs. 2, Hegedüs M., Loncar, Parrondo 6 (3), Vranjes 1, Ancsin. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 15. perc: 10–10. 39. p.: 20–20. 42. p.: 20–21. 47. p.: 22–25. 58. p.: 24–29
Kiállítások: 12, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Sótonyi László:
– Megpróbáltunk mindent, és okosabb játékkal szorosabb eredményt érhettünk volna el. Néha hiányzott a tudatosság a játékunkból, hibáinkat persze kihasználta a Szeged. A bronzéremért nagy csata vár ránk várhatóan a Tatabányával, amelyet esélyesebbnek érzek, de nem adjuk fel.
Carlos Pastor: – Nehezen lendültünk bele, a védekezésünk csak a második félidőre állt igazán össze. A támadójátékunk viszont jobb, gördülékenyebb volt. Fáradt a csapatom a sok utazástól és a meccsáradattól.

1. MKB-MVM Veszprém 8 8 267–186 +81 16
2. Mol-Pick Szeged 8 7 1 236–197 +39 14
3. Grundfos Tatabánya KC 8 3 1 4 188–212 –24 7
4. Csurgói KK 8 3 1 4 200–207 –7 7
5. Balatonfüredi KSE 8 2 6 203–220 –17 4
6. Orosházi FKSE LINAMAR 8 8 180–252 –72 0