Férfi kézi NB I: a Balatonfüred a Veszprémet is megszorította

2015.04.14. 19:39
Szöllősi Balázs nyolc gólt lőtt a Veszprémnek (Fotó: balatonfuredikc.hu, archív)
A férfi kézilabda NB I felsőházi rájátszásában a Balatonfüred megszorította az MKB-MVM Veszprémet, de végül 33–31-re nyert a címvédő.

A PSG elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő két felvonása között Balatonfüreden játszott bajnokit a Veszprém. A hazaiak bekezdtek, 7–3-ra is elmentek, Carlos Ortegának így már a 8. percben időt kellett kérnie. Újabb nyolc perc elteltével már a Veszprémnél volt az előny, de nem szakadt le a Füred, a szünetben csak kétgólos (17–19) hátrányban volt.

A Balaton-partiak a közelmúltban a Szegedet is megszorították hazai pályán, csak 26–25-re tudott nyerni akkor a Pick. Momir Ilics ugyan nem volt nevezve, de rajta kívül nem igazán tudta pihentetni kulcsembereit a Veszprém, amely hétfő hajnalban érkezett haza Párizsból. A Balatonfüred egy 5–1-es szakasszal fordított a második félidőben, és többször is vezetett három góllal. Zdolik Bence és Szöllősi Balázs egyaránt nagy gólokat lőtt a Füredben, az utolsó negyedórára Mikler Rolandnak is be kellett állnia a vendégeknél.

Megnyitotta a falát a Veszprém, és felpörgette a tempót, ezáltal sikerült 29–28-ra fordítania az utolsó öt perchez érve. A legvégén emberhátrányban kellett játszania a címvédőnek, de Nagy László góljával biztossá tette a győzelmét. 31–33

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ AZ 1–6. HELYÉRT
BALATONFÜREDI KSE–MKB MVM-VESZPRÉM 31–33 (17–19)
Balatonfüred, 700
néző. V: Hargitai, Markó
Balatonfüred: Székely – IVÁNCSIK T. 4, Grigorjev, Juhász K., BÁNHIDI 3, ZDOLIK 8, Bóka 1. Csere: BORBÉLY (kapus), Gerdán, SZÖLLŐSI Ba. 8 (4), Törteli, Vilovszki 2, Ligetvári, Gábori, FALUVÉGI 4, Kovacsics 1. Edző: Csoknyai István
Veszprém: Alilovic – MARGUC 5 (2), Zeitz 1, Schuch, Nilsson 2, Terzic 3, UGALDE 6. Csere: Mikler (kapus), Gulyás 3, Iváncsik G., Ruesga 3 (2), NAGY L. 6, Dzsamali 3, Rodríguez 1, Sulic, Lékai. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 8. p.: 7–3. 18. p.: 8–11. 24. p.: 13–13. 27. p.: 15–16. 34. p.: 19–20. 39. p.: 23–20. 46. p.: 26–23. 50. p.: 28–25. 56. p.: 29–29. 59. p.: 31–32
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/4
Csoknyai István:
– Úgy látszik, hogy mi csak a nagy csapatok ellen játszunk kiválóan, mert ekkor nincs rajtunk teher és nyomás. A mai játékért gratulálok valamennyi játékosomnak.
Carlos Ortega: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mert fáradtak a játékosaim, és fejben már a Bajnokok Ligájára koncentrálnak. A fiatal fürediek nagyon megnehezítették a dolgunkat.

1. MKB MVM Veszprém 7 7 235–162 +73 14
2. MOL-Pick Szeged 7 6 1 206–172 +34 12
3. Grundfos Tatabánya KC 7 3 1 3 164–180 –16 7
4. Csurgói KK 7 3 1 3 175–177 –2 7
5. Balatonfüredi KSE 7 1 6 169–198 –29 2
6. Orosházi FKSE LINAMAR 7 7 158–218 –60 0