Férfi kézilabda NB I: húsz percig bírta a Csurgó Veszprémben

2015.03.17. 19:30
A Veszprém 34–19-re nyert hazai pályán a Csurgó ellen a férfi kézilabda NB I középszakaszában.

A Csurgó húsz percig teljesen egyenrangú ellenfele volt a fél lábbal már a BL-negyeddöntőben lévő bakonyiaknak. Sótonyi László csapata 8–7-re vezetett, innen lett a szünetre 18–9 a hazaiaknak...

A második félidőben így már olyan mederben zajlott a mérkőzés, ahogy az a veszprémi bajnokikon szokott, végül 15 góllal győzött a címvédő.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 1–6. HELYÉRT
MKB-MVM Veszprém–Csurgói KK 34–19 (18–9)
Veszprém, 2600
néző. V: Tomecskó-Hunyadi T., Unyatinszki T.
VESZPRÉM: Mikler – Lékai 3, Sulic 4, Nagy 2, Nilsson, Terzic, Iváncsik G. 2. Csere: Alilovic (kapus), Schuch 1, Ruesga 3, Zeitz 6, Ilics 4 (1), Dzsamali 1, Ugalde 4, Gulyás 1, Marguc 3. Vezetőedző: Carlos Ortega
CSURGÓ: Pallag – Gebhardt 1, Csavor 4, Pordán 3, Vadkerti G. 1, Lele 7 (3), Gazdag. Csere: Balogh (kapus), Herbert, Borsos, Osztrusko 1, Ratajec 1, Szöllősi Sz., Nagy D. 1, Nagy M., Puhovszkij. Vezetőedző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 6. p. :4-1, 16. p.: 5-7, 28.p.: 15-9, 35.p.: 23-11, 49.p.: 27-15
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1 ill. 6/3
Carlos Ortega:
– Az első perctől komolyan vettük a mérkőzést. Az elején voltak hibáink, de ezeket gyorsan kijavítottuk, elégedett vagyok a meccsel.
Sótonyi László: – A két csapat között nagy a különbség, amit a második félidőben a Veszprém realizált. A sok gyors indításos gólnak nem örülök, de ma ennyire telt.

1. MKB MVM Veszprém 4 4 135–82 +53 8
2. Mol-Pick Szeged 3 3 91–72 +19 6
3. Grundfos Tatabánya KC 3 1 2 76–83 –7 2
4. Balatonfüredi KSE 3 1 2 74–85 –11 2
5. Csurgói KK 4 1 3 99–117 –18 2
6. Orosházi FKSE LINAMAR 3 3 63–99 –36 0