Anglia brillírozik: Montenegrónak is ötöt vágott

2019.03.25. 20:36
Középen a meccs főhőse, Ross Barkley (8), aki két gólt szerzett Montenegróban (Fotó: AFP)
Anglia labdarúgó-válogatottja egymást követő második meccsén szerzett öt gólt: a csehek elleni 5–0 után ezúttal 5–1-re nyert Montenegróban, és bár hátrányban volt a meccs elején, imponáló magabiztossággal kezdte az Európa-bajnoki selejtezőket.

Angliának csupán percek kellettek ahhoz, hogy magához ragadja a kezdeményezést, nagy nyomást is helyezett a montenegrói kapura, ehhez képest mégis a hazaiak szereztek vezetést a meccs elején – tényleg a semmiből. Tudniillik az első montenegrói akcióból gól született: Zsarko Tomasevics nyert fejpárbajt a 16-os előterében, Michael Keane-ről Marko Vesovicshoz került a labda, ő betört a büntetőterületen belülre, „befűzte” Keane-t, majd 12 méterről, jobbal a bal alsó sarokba csavart. Remek egyéni megmozdulás volt. 1–0

Az angolokat pár percig megfogta a gól, ám aztán visszazökkentek a zakatoláshoz, és a 30. percben az első találatnál nagyot hibázó Michael Keane egyenlített. Ross Barkley jobb oldali szabadrúgása után a középső védő Sztefan Szavics ellen nyert párharcot, és 5 méterről a bal alsóba fejelte a labdát. 1–1

Az angolok sem panaszkodhattak a helyzetkihasználásra, ugyanis a következő nagyobb helyzetükből is találat született, Barkley pedig a gólpassza után gólt is jegyzett. Az ifjú debütáns, Callum Hudson-Odoi (a 18 éves és 138 napos játékos Wayne Rooney után a második legfiatalabb kezdőjátékos lett Anglia történetében!) indult meg balról, majd 15 méterről lőtt, Barkley pedig jól tette bele a lábát a labdába, és 5 méterről a kapuba passzolt. 1–2

Montenegróban nem volt igazi átütőerő, Anglia a második játékrészben is irányította a meccset, és a felpörgő Raheem Sterling vezetésével könnyedén teremtett helyzeteket. A Manchester City támadója az 59. percben is megforgatott két embert, a rossz napot kifogó Szavics lába között a középen érkező Ross Barkley elé került a labda, ő pedig duplázott. 1–3

A 71. percben végképp eldőlt a meccs: a teljes montenegrói védelem lemaradt a jobbösszekötő helyén egyedül nyargaló Sterlingről, középen Harry Kane követte a támadást, és az előzékeny passz után a jobb alsóba gurított. És ezzel még nem volt vége: Sterling is meglőtte a maga megérdemelt gólját a csereként beálló Jordan Henderson kiugratása után.

Anglia egymást követő második meccsén szerzett öt gólt, a csehek elleni 5–0 után ezúttal 5–1-re nyert, és imponáló magabiztossággal kezdte az Európa-bajnoki selejtezőket. Anglia több mint 34 év után, 1984 novembere óta először szerzett egymást követő két meccsen legalább öt gólt!

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ
A-CSOPORT
Montenegró–Anglia 1–5 (Vesovics 17., ill. M. Keane 30., Barkley 39., 59., Kane 71., Sterling 81.)
Koszovó–Bulgária 1–1 (Zeneli 61., ill. Bozsikov 39.)